Auto mého srdce – první ročník českého dámského auta roku zná vítěze!

Internetový magazín Žena v autě letos poprvé vyhlásil unikátní anketu o auto roku očima žen. Celkem bylo nominováno 35 automobilových novinek. Jak asi víte, měla jsem tu čest být porotkyní. Hlasy poroty už jsou sečtené a historicky první titul „Auto mého srdce“ vyhrál Range Rover Evoque! 👏👏👏

 

V 1. kole, jež probíhalo během listopadu, vybíraly porotkyně 5 finalistů, kteří z 35 nominovaných aut získali nejvíce bodů. Do 2. kola tak postoupil LEXUS UX, MINI Cooper SE, RANGE ROVER EVOQUE, ŠKODA KAMIQ a VOLVO S60. Od ledna do března jsem si stejně jako ostatní porotkyně vyzkoušela všech 5 novinek, které se utkaly o celkové vítězství. Hodnotily jsme podle 7 kritérií (praktičnost, design, jízdní vlastnosti, prostornost, bezpečnost, technologie a vstřícnost k dětem) na stupnici od 1 do 5.

Vítězem 1. ročníku AUTO MÉHO SRDCE s největším počtem jedniček se stalo SUV Range Rover Evoque. „Range Rover Evoque definuje segment prémiových kompaktních SUV. Zároveň propojuje design, nejmodernější technologie a schopnosti nejen v terénu, ale i ve městě,“ říká Dieter Platzer, PR ředitel Jaguar Land Rover Rakousko/Česká republika. „Velmi si vážíme toho, že se stal jedničkou volby porotkyň soutěže Auto mého srdce, která měla velmi tvrdá měřítka na všechny vozy. Děkujeme moc za hlasy,“ doplňuje k ocenění Dieter Platzer.

Členkou 13členné odborné poroty byla například i moderátorka Tereza Tobiášová, zpěvačka Bára Vaculíková nebo podnikatelka Eva Čejková Vašková. Součástí hodnocení a „známkování “ aut bylo i zdůvodnění své volby. Přiznám se, že celkový vítěz byl i mým favoritem a chválou jsem nešetřila: „Evoque mě zaujal už ve své 1. generaci a jsem vážně nadšená z evolučního posunu u novinky, která je nejen designově krásná, ale i praktická a plná užitečných řidičských pomocníků, jako je Clearsight Ground View nebo kamera ve zpětném zrcátku. Tvrdší nastavení podvozku je ku prospěchu jízdních vlastností.“

Druhý je první poražený

Na druhém místě v hodnocení odborné poroty skončil plug-in hybrid Volvo S60 a jako třetí se umístila Škoda Kamiq. Čtvrtou příčku zaujal hybridní crossover Lexus UX, pátou čistě elektrický vůz do města Mini Cooper SE.

Všech pět finalistů ankety bude vystaveno na stánku Žena v autě.cz v rámci doprovodného programu pro ženy na veletrhu Autoshow Praha, který se uskuteční v náhradním termínu 28.–30. 8. 2020, a to ve spojení s akcí Escape6 Prague Car Festival v PVA Expo Letňany. Během slavnostního večera zde bude oficiálně předána zástupcům značky Jaguar Land Rover vítězná cena Auto mého srdce, navržená českými designéry. Více jsem o ní psala v článku zde.

Partnerem ankety je Světové ženské auto roku

Inspirací pro anketu Auto mého srdce je mezinárodní anketa Světové ženské auto roku (The Women World Car of the Year). Organizátorka ankety Sabina Kvášová dodává: „Jsem velmi ráda, že mezinárodní anketu naše akce zaujala do té míry, že nad ní převzala záštitu. Naším společným cílem totiž není volit nejlepší auto pro ženy, nýbrž vzbudit jejich pozornost. Ženy se totiž dívají na auta jiným pohledem a vzhledem k tomu, že je počet řidiček srovnatelný s muži-řidiči, je dobře mít anketu, která ženský pohled reflektuje.“

Hlas ženy, hlas boží! 😁 Aneb DÁMSKÁ AUTOVOLENKA!

Na webu ankety od 1. listopadu až do 7. dubna probíhalo hlasování Dámská Autovolenka. Motivací této ankety je zjistit, který model si získal srdce českých řidiček. Nominováno bylo 35 autonovinek, mezi nimiž veřejnost vybírá favorita. Dámské Autovolenky se zúčastnilo přes 2500 hlasujících a brzo budou vyhlášeny i její výsledky!

 

Kdo bude vítězem Dámské Autovolenky? Než budou známé výsledky, můžete tipovat v komentářích!
Pokud se vám článek líbil, tak dejte 👍. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *