3. ročník Auto mého srdce zná své finalisty!

Velké překvapení přichystalo 1. kolo hlasování ženské odborné poroty ankety AUTO MÉHO SRDCE 2022. Cílem ankety je ocenit výrazné, nově uvedené vozy na českém trhu, které nejvíce oslovují ženské publikum. Porota složená ze 14 zkušených novinářek, osobností a mé maličkosti 💁🏼‍♀️ namísto plánovaných pěti finalistů poslala do 2. kola hlasování ankety rovnou sedm kandidátů.

Porotkyně vybraly „7 statečných“ v anketě AUTO MÉHO SRDCE 2022

Tři modely od porotkyň totiž získaly shodný počet hlasů. A tak budou podle pravidel ankety nakonec porotkyně hodnotit místo pěti nejlepších aut kandidátů více. Nyní porotkyně čekají testovací jízdy se sedmi vybranými kandidáty, kteří se utkají o absolutní cenu AUTO MÉHO SRDCE 2022.

Do druhého kola porotkyně, mezi kterými nechybí moderátorka Tereza Tobiášová, zpěvačka Annamária d’Almeida nebo podnikatelka Eva Čejková, vybraly tyto modely:

DS 4

Vůz DS 4 kombinuje přednosti SUV kupé a kompaktního hatchbacku. Nová generace modelu DS 4 v sobě ukrývá inovativní technologie, luxusní materiály v interiéru a komfortní jízdní vlastnosti. Bezpečnostní asistenční systémy a designové detaily v tomto voze byly nejčastějšími důvody, které porota uváděla pro postup do 2. kola.

FIAT 500

Nový Fiat 500 navazuje na legendární look svého předchůdce a je nyní od počátku konstruovaný jako elektromobil. Vedle designu a praktických rozměrů do města porotkyně vyzdvihly, že se jedná o vůbec nejdostupnější elektromobil v letošní anketě. Cena tohoto elektrického vozu startuje na 649 900 Kč.

HYUNDAI IONIQ 5

Elektromobil Hyundai IONIQ 5 umí zaujmout neotřelým designem, moderními technologiemi a elementy, jako jsou například pixelové světlomety. IONIQ 5 deklaruje dojezd 481 km na jedno nabití a disponuje ultrarychlou 800V nabíjecí architekturou. IONIQ 5 je jedním ze čtyř elektromobilů, které porotkyně vybraly do 2. kola letošní ankety.

PEUGEOT 308

Nový Peugeot 308 patří s cenovkou začínající na 490 000 Kč mezi finalisty ankety k nejdostupnějším modelům. Peugeot 308 se zcela novou karoserií a logem získal dostatečný počet bodů pro postup do 2. kola ankety. Odborná porota kladně hodnotila asistenční systémy řízení a inovativní řešení interiéru s palubní technologií i-Cockpit.

ŠKODA ENYAQ iV

První čistě elektrické SUV značky ŠKODA, model ENYAQ iV, zaujalo porotkyně designem, prostorností a pohonem na elektřinu. Ze všech elektromobilů, které získaly od odborné poroty dostatečný počet hlasů pro postup do 2. kola ankety, je ENYAQ iV elektromobilem s nejdelším dojezdem na jedno nabití (520 km).

VOLKSWAGEN TAIGO

Model Taigo je prvním SUV kupé od Volkswagenu. Porotkyně na modelu Taigo oceňovaly kombinaci ceny a výkonu v podobě jeho vzhledu, praktičnosti a chytrých technologií. Volkswagen Taigo je jedním ze dvou nejdostupnějších modelů mezi finalisty ankety. Základní verze startuje s benzinovým motorem na 484 000 Kč.

VOLVO C40

Čistě elektrický crossover Volvo C40 s deklarovaným dojezdem 444 km na jedno nabití udělal na porotkyně svou karoserií kupé, použitými materiály a technologiemi včetně systému čtyř kamer s 360° rozhledem pro pohodlné parkování velký dojem. Volvo C40 už v 1. kole hlasování získalo od odborné poroty nadpoloviční počet hlasů.

 

A co bude dál?

V druhém kole, které bude probíhat během celodenních testovacích jízd, bude odborná porota vozy hodnotit podle 7 kritérií (praktičnost, design, jízdní vlastnosti, prostornost, bezpečnost, technologie a vstřícnost k dětem) na stupnici jako ve škole, od 1 do 5. Model s nejvíce jedničkami, resp. s nejnižším počtem, se stane nejlepším ženským autem roku v anketě AUTO MÉHO SRDCE 2022.

Výsledky ankety AUTO MÉHO SRDCE 2022 včetně slavnostního předání skleněné ceny AUTO MÉHO SRDCE proběhne 8. dubna 2021 v rámci doprovodného programu organizovaného magazínem Žena v autě.cz na veletrhu v Letňanech. Souběžně zde budou probíhat veletrhy FOR BEAUTY (veletrh kosmetiky, kadeřnictví a nehtového designu), FOR PETS (veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata) a FOR KIDS (veletrh zaměřený na děti).

STÁLE JE MOŽNOST SE ZAPOJIT

Na webu ankety probíhá hlasování o nejlepší auto z ženského úhlu pohledu DÁMSKÁ AUTOVOLENKA. Motivací této ankety je zjistit, který model si získal srdce českých řidiček. Mezi těmito modely může veřejnost online vybírat favorita a odeslat až do 10. dubna svůj hlas.

Nominováno je 24 autonovinek: čistě elektrické SUV Audi Q4 e-tron, BMW iX, KIA EV6, Mercedes EQB, Opel MOKKA-e, ŠKODA ENYAQ, Volvo C40 Recharge a elektromobily do města Dacia Spring, Hyundai IONIQ 5, FIAT 500e. SUV vozy a crossovery: Citroën C3 Aircross, Ford Kuga PHEV, Jaguar E-Pace, Lexus NX, Nissan Qashqai, RANGE ROVER, Renault Arkana, Suzuki S-Cross, Toyota Yaris Cross a Volkswagen Taigo. Zástupci třídy hatchbacků: CUPRA Born, DS 4, Peugeot 308 a ŠKODA Fabia.

Máte už svého favorita? ⭐️
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení!

#zenavaute #automehosrdce

Foto: archiv a Žena v autě.cz

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *