Autokabelky jsou na prodej…

27.3.2024 Veronika Petrů 0 komentářů

Hledá se nový majitel pro web Autokabelky.cz! Předtím ale trocha osobní i blogerské historie. Pokud vás zajímá samotný prodej a praktické informace, které se jej týkají, můžete přejít rovnou na konec článku. 😉 A kdo si chce se mnou zavzpomínat i pochopit příběh tohoto webu, tomu přeju příjemné čtení od prvních řádků.

Je to už pěkná řádka let, kdy jsem tento blog založila a začala na něm publikovat své články, testy, příběhy, rady a tipy. Navázala jsem tak na své povolání motoristické novinářky. Když přišel tento nápad a nabídka, byla to pro mě jasná a logická volba jak dále zúročit a předat své znalosti a zkušenosti. Byl to vývoj. Vývoj však nezastavíš. A tak jedeme dál vstříc novým výzvám…

Představení

Pokud na článek neklikáte jako pravidelní čtenáři, ale dostal se k vám třeba jako jeden z prvních, který zde čtete (což tedy musí být nějaká nepochopitelná chyba v matrixu 😜), ráda bych vám tento blog/web nejdříve představila. O čem jsou Autokabelky.cz ? O autech. O autech pro ženy, stylu a cestování autem. Web jsem založila v roce 2014 a impulz k tomu mi dal Honza Blažek – autoblogger.cz. Můj bývalý šéf a později kamarád, který mi v mých 19 letech, v roce 2005, dal šanci stát se motoristickou novinářkou v tehdy prestižním časopisu Auto7, v tehdy uznávaném vydavatelství Motorpresse Bohemia. Více z historie, takový můj malý „autoživotopis“ i světonázor z dob založení webu si můžete přečíst v rubrice „Kdo je blogerka Veronika Petrů. Ale zpět k původní myšlence, ať neztratím nit. Honza přišel tehdy s myšlenkou, která měla spojit „staré“ kolegy a zároveň přinést něco nového na trh motoristických médií. Tou byl koncept několika blogů, kdy každý bude mít v základu motoristickou, automobilovou tematiku, ale každý bude zaměřený na jinou skupinu řidičů a automobilových nadšenců. Společně se budou doplňovat a podporovat. Člověk míní a osud mění, vzhledem k novým povoláním i výzvám všech, kteří byly původně projektem osloveni se stalo, že tenhle „blogerský holoport“ nevznikl podle plánu. Mě se však nápad na web Autokabelky natolik líbil a bavilo mě na něj přispívat, že jsem se rozhodla si jej tvořit i sama.

Báječná léta, téma auto pro ženy je studnice inspirace

Díky spolupráci s importéry automobilek jsem měla přístup k novinkám hned „za tepla“. Oblibu si získal koncept testů formou testimonialu, kdy svůj názor na automobilovou novinku spolu se mnou vyjadřují i běžné ženy-řidičky a jejich názory mohou být svěží a jaksi profesionálně nedeformované. Kromě rubriky „Recenze“ naleznete v záhlaví sekce “Na kafíčku” věnující se automobilovým novinkám, ale i servisním tématům, ojetým vozům, řidičským tipům či technickým informacím, které mohou usnadnit život řidiče či řidičky. Krásné vzpomínky mám na spolupráci na projektu „Dámská autojízda“, díky kterému jsem začala točit recenze ojetých vozů i „how to“ videa a vlogy. Z téhle spolupráce vyšlo spoustu skvělého obsahu, který mě bavilo tvořit a měla jsem na něj skvělé ohlasy, že vám pomáhá vyřešit leckteré špeky, které člověka mohou potkat pokud řídí a hlavně vlastní auto. Třetí hlavní sekcí webu je “Lifestyle”, kde čtenáři a čtenářky najdou fotostory, rozhovory se zajímavými lidmi, tipy na výlety či autodoplňky a také oblíbenou a svým pojetím jedinečnou rubriku Autfit, která se věnuje módě a stylu – sladění outfitu a konkrétního modelu auta. Rubrika Autfit je takovým mým podpisem, chloubou webu, na kterou jsem náležitě pyšná. Velkou radost mi tak udělala nabídka webu Femina.cz, kde se mnou chtěli udělat rozhovor na téma rubriky Autfit. Jednou jsem si tak mohla vyzkoušet roli toho, kdo odpovídá na otázky, což pro mě byla novinka, jelikož běžně jsem spíše otázky kladla já. Více o rubrice Autfit se můžete dozvědět a celý rozhovor si přečíst zde. V neposlední řadě je web partnerem ankety Auto mého srdce – české dámské auto roku. Po vzoru světové ankety „Women car of the year“ mají i české řidičky možnost vyjádřit svůj názor na automobilové novinky a já jsem ráda, že jsem mohla být u zrodu tohoto skvělého projektu i v odborné porotě ankety.
Mám velikou radost, že je web oblíbený jak u žen, tak u mužů. Ačkoli je primárně orientovaný na ženy řidičky, vzhledem ke svým zkušenostem s psaním pro přední motoristická média, jsem se vždy snažila věnovat i technice, radám a tutoriálům, které si nacházejí své čtenáře i mezi muži.

Pár čísel

Jak už jsem psala výše, web má více než osmiletou historii. Je tu publikováno přes 500 článků a fotostory s nadčasovou hodnotou, díky které čtenáři a čtenářky web snadno tématicky vyhledávají a přistupují na něj i přes odkazy na starší články. Rekordní návštěvnost byla bezmála 9500 přístupů za měsíc. Průměrná měsíční návštěvnost v posledním roce je nějakých 7000 až 7500 čtenářů.

Co bylo, bylo… A co a bude dál?

Nižší návštěvnost v posledním roce není způsobena energetickou krizí, ale faktem, že četnost nových příspěvků není ani zdaleka taková jako v minulosti. Mám-li být upřímná a zároveň to vyjádřit výstižně – osobně, jakožto autorka všech článků na webu, jsem se v životě začala ubírat novým směrem. Objevila nové obory seberealizace a tvorby, nové věci, které se chci učit a do kterých chci investovat svou energii a čas. Není to tak, že by už auta neměla v mém životě a srdci místo, ale asi nepatřím k lidem, kteří dokáží celý život zasvětit jen jedné věci. Těžko se mi akceptuje, že jako lidé nejsme schopni pořádně dělat několik věcí najednou, proč je tedy na světě tolik možností, oborů, sportů, směrů a lákadel? Asi proto, abychom se naučili dělat rozhodnutí. Rozhodnutí, jejichž správnost či nesprávnost dokážeme posoudit až s postupem času, avšak rozhodnutí, která jsme nuceni dělat, pokud chceme být k sobě poctivý a dělat věci s nadšením a kvalitně. A já učinila rozhodnutí předat tento web do rukou někomu, kdo mu bude věnovat tolik času, energie a entuziasmu jako já dříve a jako já už mu dávat nemohu. Dostatek a hojnost autorské pozornosti, kterou si věřím, vzhledem ke své kvalitě, zaslouží. Jsem vděčná a šťastná, že jsem díky tomuto projektu potkala spoustu skvělých lidí, vyzkoušela si nové věci, jako například točit vlogy, mohla dělat rozhovory, které inspirovali mě a věřím, že i mé čtenáře, mohla jsem být ve stálém kontaktu s lidmi, které jsem poznala jako motoristická novinářka a mohla jsem ideálně zúročit své zkušenosti a znalosti.

Hledá nový majitel aneb pár praktických informací pro zájemce

Web nabízím k prodeji v jeho aktuální podobě a souhlasím i s případným zachováním svého jména v záhlaví blogu po dobu jednoho roku od prodeje. Web byl však vždy prezentován hlavně pod “neutrálním” jménem Autokabelky se sloganem: “Auto je nepraktičtější kabelka na světě.” Nebude tak velký problém ani změna jména v záhlaví blogu. Předmětem prodeje je celý web, tedy doména Autokabelky.cz, kompletní obsah webu, všechny články, fotografie i grafika. Pro autora webu je velmi praktický základ na redakčním systému WordPress. Nabízím též poprodejní podporu a možnost konzultací s prací s webem, publikováním či obsahem po dobu tří měsíců od prodeje a samozřejmě v případě potřeby ráda s něčím poradím o později.

 

V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat na emailu veronika@autokabelky.cz
Můžeme vše probrat konkrétněji a věřím, že najdeme společnou řeč. ☺️
Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *