Fiat 500e představení – finalista ankety auto mého srdce

Do finále ankety Auto mého srdce se na základě hlasování odborné poroty dostalo celkem 7 modelů. Jako první z nich si představíme ten nejmenší, ale rozhodně ne nejméně zajímavý!

500e pojmy…

Nový Fiat 500 je ikonický model s ušlechtilým posláním: nabízet dostupnou elektrickou mobilitu ve městě, protože „vůz je zelený pouze tehdy, když je zelený pro všechny“. To je zcela v souladu s hodnotami značky Fiat. Udržitelná mobilita totiž zajistí lepší budoucnost dalších generací. Nová 500, která byla navržena, zkonstruována a vyrobena v Turíně, je prvním modelem v historii značky Fiat, který byl od počátku konstruovaný jako plně elektrický a ze 100 % je vyrobený v Itálii.

Nový Fiat 500 získal ocenění Red Dot Award 2020 v kategorii Design Concept, jednu z nejprestižnějších cen ve světě průmyslového designu. Nový městský elektromobil značky Fiat má všechny předpoklady k tomu, aby způsobil revoluci v oblasti mobility budoucnosti: nezaměnitelný styl vycházející z italské kultury, duch La Dolce Vita, vyspělé technologie a špičkové inovace.

 

Více o anketě, jejím průběhu i finálovém hlasování se dočtete v článku zde.

 

Kategorie: elektromobil
Rozměry: délka 3,63 m; šířka 1,68 m a výška 1,52m
Objem kufru: 185 litrů
Palivo: elektřina
Verze 4×4: ne
Cena od: 649 900 Kč

web: www.fiat.cz

 

500e dojmy…

Moje heslo je „když elektromobil, tak městské auto„. Ve městě je vždy kde nabít a i 200 km (to je tak reálný dojezd 500e) dojezdu vám vystačí na týden, i když v aute bydlíte. 😁 Fiat 500 miluju pro jeho design! Asi jako každého me zaujalo tlačítkové ovládání dveří, chybějící vnitřní klika však vzbuzuje obavy “co by kdyby” v případě nehody nebo vybité baterie. Ale nebojte, je tam záložní, „mechanické“ otevírání. Fiat 500E je idealni městské auto, všude zaparkujete, většinou zdarma, neprodukuje emise „kudy jezdi“ a ještě je to šik dámská autokabelka. 🚗

 

STÁLE JE MOŽNOST SE ZAPOJIT

Na webu ankety probíhá hlasování o nejlepší auto z ženského úhlu pohledu DÁMSKÁ AUTOVOLENKA. Motivací této ankety je zjistit, který model si získal srdce českých řidiček. Mezi těmito modely může veřejnost online vybírat favorita a odeslat až do 10. dubna svůj hlas.

Nominováno je 24 autonovinek: čistě elektrické SUV Audi Q4 e-tron, BMW iX, KIA EV6, Mercedes EQB, Opel MOKKA-e, ŠKODA ENYAQ, Volvo C40 Recharge a elektromobily do města Dacia Spring, Hyundai IONIQ 5, FIAT 500e. SUV vozy a crossovery: Citroën C3 Aircross, Ford Kuga PHEV, Jaguar E-Pace, Lexus NX, Nissan Qashqai, RANGE ROVER, Renault Arkana, Suzuki S-Cross, Toyota Yaris Cross a Volkswagen Taigo. Zástupci třídy hatchbacků: CUPRA Born, DS 4, Peugeot 308 a ŠKODA Fabia.

 

Představení dalšího finalisty již brzy! ⭐️
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení!

#zenavaute #automehosrdce

Foto: archiv a Žena v autě.cz

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *