Jak se připravit na dlouhé cesty autem? Tři praktické rady

20.2.2024 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Jestliže vás čeká dlouhá cesta autem, můžete se na to předem dostatečně připravit. Na následujících řádcích pro vás máme proto několik zajímavých rad a postřehů o tom, jak cestovat autem na dlouhé tratě, aby to pro vás nebylo utrpení. Čtěte dále a nechte se inspirovat společně s námi, bude to stát za to!

Jaké boty si na sebe vzít při cestování autem na větší dálku?

Na daleké cesty autem si rozhodně obstarejte kvalitní boty s uzavřenou špičkou. Myslet bychom měli nejen na pohodlí, ale také na naše bezpečí. A sandály, pantofle či jiné otevřené boty opravdu za bezpečné při řízení považovat nelze. Trendy ženy mohou v zimě vsadit např. na dámské sněhule. Kvalitní dámské sněhule na modivo.cz vás rozhodně nezklamou. Dobrou volbou budou i polobotky nebo kožené mokasíny. Boty z pravé kůže jsou pro cestování na dálku jako stvořené. Jsou totiž nejen velmi odolné a módní, ale také pohodlné. Jako bonus jsou pak kožené kousky i prodyšné a tzv. udržitelné. Udržitelnost se dnes počítá, svou troškou do mlýna můžete přispět i vy! Obuv do auta vám musí sedět tzv. na míru. Chodidlo by nemělo v obuvi plavat, ale ani by neměly být utlačovány v botě jednotlivé prsty. Na e-shopu proto vybírejte obuv na řízení vždy podle délky stélky vašeho chodidla. Naměřené údaje pak nezapomeňte porovnat i s velikostní tabulkou vybrané značky. Různí výrobci mají totiž nuance v číslování. Budete-li správně měřit a porovnávat, snáze se vyhnete nechtěným reklamacím.

Jaké oblečení zvolit do auta na cestování na delší tratě?

Pohodlné a kvalitní oblečení je při cestování základ. Do auta si můžete připravit vaši oblíbenou teplákovou soupravu. Už dávno totiž neplatí, že by dámská nebo pánská tepláková souprava patřila jen na gauč. Právě naopak! Teplákové soupravy už nosí ženy a muži také do města, na nákupy i na posezení s přáteli. Jedná se zkrátka o stylový kousek, který by neměl chybět v šatníku žádného moderního cestovatele. Do auta se vám pak na delší cesty bude hodit i pohodlné bavlněné tričko. In jsou také trika s příměsí elastanu. Tento materiál totiž zaručí vašemu triku patřičnou pružnost. Chcete-li jít jako cestovatelé s dobou, vyberte si letos triko s potiskem. Samotný potisk může mít mnoho podob. Někdo dá přednost drobnému logu své oblíbené značky, jiný zase raději sáhne po triku s celoplošným potiskem. Ve výsledku vše záleží jen na vás a na vašem jedinečném vkusu.

Jaké další nezbytnosti budete na vašich delších cestách autem potřebovat?

Při cestování autem se hodí ještě další věci. Kromě kvalitní teplákové soupravy, kterou můžete vidět např. zde: https://modivo.cz/c/damske/obleceni/teplaky/soupravy , si můžete do výbavy obstarat také termosku s kávou, žvýkačky nebo energetický nápoj. Hodit se vám budou i smart hodinky s různými funkcemi, které vás budou kontrolovat na cestách. Takový mikro spánek je pro řidiče  opravdu velký strašák. V autě se vám bude vždy hodit i kvalitní navigace a deka nebo polštářek. Tyto věci využijete tehdy, když si budete chtít na chvíli v autě odpočinout a nabrat síly na další kilometry.

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení!

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *