Cestou necestou s Renault Koleos

17.7.2017 Věra Petrů Vostrá 0 komentářů

Jednou ze tříd, kde Renault zatím neboduje tak výrazně, jak by si přál, je segment velkých SUV. Přitom právě tady je čím dál více zákazníků, o které mohou značky bojovat. Jak zdatný bojovník bude nový Renault Koleos a zda má šanci dostat statut autokabelky, jsem zjišťovala na jeho prezentaci.

přečíst celé

Rande s Opel Grandland X

2.7.2017 Věra Petrů Vostrá 0 komentářů

Opel Grandland X se exkluzivně představil v Česku! Svou velkou výstavní premiéru bude mít na podzim na autosalonu ve Frankfurtu, a tak jezdit jsem s ním samozřejmě zatím nemohla. Ale za to jsem se o něm dozvěděla mnoho zajímavostí. A jelikož za typickou dámskou autokabelku dnes považuju SUV, myslím, že by vás mohl bavit.

přečíst celé

Za volantem modernizované Škoda Citigo

30.6.2017 Věra Petrů Vostrá 0 komentářů

Jen málokdy se stává, aby se mezinárodní prezentace nového modelu konala v Česku. Tentokrát se však novináři z celé Evropy sjeli do Prahy, aby si vyzkoušeli novou Škodu Citigo. Já to tak měla kousek, no není to luxus? :-)

přečíst celé

Umění inovace – Jízdní dojmy s VW Arteon

27.6.2017 Věra Petrů Vostrá 0 komentářů

Vlajková loď Volkswagenu bezesporu potřebovala „silnější“ jméno než Passat CC či samotné CC. Tím jménem je Arteon. „Art“ znamená umění, „eon“ inovaci, exkluzivitu i nadčasovost. Já ho před pár dny otestovala a byla to jízda! :-)

přečíst celé

Kdo je automobilový sommelier aneb 5 nejkurióznějších profesí v autoprůmyslu

16.6.2017 Věra Petrů Vostrá , 0 komentářů

Že v automobilkách, ve vývojových odděleních najdeme modeláře či krejčí, bych asi ještě pochopila, ale sommeliery? Aneb pět nejkurióznějších profesí v automobilovém průmyslu.

přečíst celé

Registrace ojetého vozu – novinky

9.6.2017 Věra Petrů Vostrá , , 0 komentářů

Od začáku června letošního roku začal platit novelizovaný zákon č.56/2001 Sb. (zákon o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích). Kromě možnosti registrovat ojeté auto na nového majitele i mimo místo trvalého bydliště nebo sídlo prodávajícího v něm přibyla i možnost „nucené registrace“, pokud nový vlastník při převodu nespolupracuje.

přečíst celé

Opel Insignia – Mistr GS a madam ST

25.5.2017 Věra Petrů Vostrá , 0 komentářů

Insignia je letos u Opelu novinkou číslo 1. Designově se setsakramentsky povedla, to mi nikdo nevymluví! Stejně jako to, že minulé generaci chyběla lehkost a noblesa. Jaké vlastnosti má novinka a co, krom krásy, dostala do vínku?

přečíst celé

Seat Mii by Cosmopolitan

24.5.2017 Věra Petrů Vostrá , 0 komentářů

V katalogu píšou: „Řiďte něco, co vás činí šťastnými, něco, co na silnici vypadá stejně stylově jako vy na chodníku!“. Naprosto univerzální autokabelkovská poučka a rada pro výběr auta. :-) Řeč ale je hlavně o Seatu Mii Cosmpolitan.

přečíst celé