Testimonial – DS3 Crossback 1.2 PureTech (2019)

Luxusní malá auta. Segment, který má potenciál, a který dává stále větší smysl. Už dávno se ví, že přesvědčení typu: „chudí kupují malá a bohatí velká auta“, je přinejmenším nepřesné. Ve městech je stále méně místa, na delší cesty stále více létáme… A tak malým luxusním autům nic nebrání v rozletu. Jedno takové jsme si vzaly s holkama do parády v novém testimonialu.

DS3 Crossback si hned tak s něčím jiným nepopletete. Je to velmi svébytný model a žhavá novinka českého trhu, která se začala prodávat letos v létě. Toužíte po něčem výjimečném, co na silnici hned tak nepotkáte?

Prosím seznamte se s hrdinou, který bude bojovat o čest svého rodu v tomto testimonialovém klání. DS3 Crossback, výbava Grand Chick, tedy ta nejlepší ze čtyř, jež jsou na výběr (odkaz na ceník zde). DS Inspirace Opera (více informací níže a hlavně pak v článku Autfit k DS3 Crossback), což znamená interiér v černé kůži Nappa (+75 000 Kč) a zlatá barva Imperial Gold (+19 000 Kč). To je barva, kterou si mimochodem na své auto vybrala i ambasadorka značky DS Lucie Borhyová (rozhovor s Luckou zde). Kromě bohaté základní výbavy je testovaný kousek vyšperkován ještě 18palcovými koly Shanghai se šedým výbrusem Haria (+25 000 Kč), paketem jízdních asistentů Extended Safety a DS Drive Assist (+ 25 000 Kč), elektricky nastavitelným a masážním sedadlem řidiče (+ 30 000 Kč), paketem DS Sensorial Drive (+ 5000 Kč – barevné naladění interiéru, možnost nastavení reakce na plynový pedál, sportovní nastavení řízení, zkrácené dráhy řazení u manuálů), bezdrátovou nabíječkou na telefon (+ 6000 Kč) a HiFi systémem Focal Electra se 14 reproduktory (+ 32 000 Kč). Výbava, za kterou by se nemuselo stydět ani auto velikosti Škody Superb, co říkáte?

Pod kapotou přede tříválec, což už dnes není nic překvapivého. Ovšem tahle dvanáctistovka dopovaná turbem má sympatický výkon 130 koní a je spojena se skvělou osmistupňovou automatickou převodovkou, která mě zatím nadchla ve všech autech, ve kterých jsem ji testovala, a to většinou byla v autech vyšších tříd. Co se motoru týče, jde o zlatý střed nabídky a verzi, o kterou by měl být největší zájem. Proto jsem ji mezi 100 a 155 koňovými bratříčky vybrala.

TIP: Viděly jste nový Autfit k DS3 Crossback?

Ani tentokrát nebudu tuhle autokabelku testovat sama. Na pomoc tu opět mám hned čtyři posily. Čtyři různé názory, čtyři odlišné priority, čtyři nové pohledy, nespočet nových postřehů a veliký nadhled, který může být někdy pro motoristické novináře a blogery „z povolání“ oříškem. Já jsem ohromně ráda, že se vám tenhle formát testů líbí a je pro vás přínosný a informačně hodnotný. 🙏⭐️

„Otestuj automobilovou novinku i ty!“

Otestovat si nějakou automobilovou novinku můžete i vy! Stačí se přihlásit, informace o dalším testování najdete tady na blogu a samozřejmě také na Facebooku a Instagramu Autokabelek.

Kateřina

Za volantem: DENNĚ x OBČAS

Jezdím po: MĚSTO i VENKOV

Řídím: RÁDA x NUTNOST

Auto: MALÉ i VELKÉ

Řazení: MANUÁL i AUTOMAT

 

Negativa? Za mě nic, auto je prostě skvělé. Nemám co dodat!

Katce je sice pouhých dvacet let, ale k autům má blízko nejen jako řidička, ale i profesně, jelikož pracuje ve firmě, jež s auty obchoduje, a to v oddělení komunikace se zákazníky. K řízení má velmi kladný vztah, s láskou vzpomíná na Volkswagen Passat, který měla, aktuálně jezdí s Volvem S40. Za rok by si ráda koupila auto nové. Má přítele, děti zatím neplánuje a výběr jejího auta snů je ovlivněn láskou ke koním. A teď není řeč o koních pod kapotou, ale o těch čtyřnohých. Takže by ráda čtyřkolku, pick-up a nejvíce se jí líbí Ford Ranger. Trochu jiná třída než DS3 Crossback, přesto, měl by u ní šanci na úspěch?

 • Koupila by sis nový DS3 Crossback? Případně proč ano, proč ne…

Ano, oslovila mě hodně pohodlná jízda, řízení a celkové lehké ovládání nevyžadující sílu, vše přehledné a přívětivé, naprosto bez problémů.

 • Kdo je podle tebe typickým zákazníkem DS3 Crossback? Pro koho se hodí?

Pro všechny, kdo chtějí menší SUV (crossover), nepotřebují vyloženě čtyřkolku a rádi by komfortní a hezké auto.

 • Co bys na testovaném DS3 Crossback vyzdvihla?

Pohodlí, jaké auto nabízí. Byla jsem vážně nadšená hlavně tím, jak tlumí i velké nerovnosti a jaké je v autě příjemné ticho.

 • A jedna věc, kterou považuješ za jeho zásadní negativum?

Za mě nic, auto je prostě skvělé. Nemám co dodat!

Hodnocení ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

„Z pohledu řidiče je auto naprosto skvěle ovladatelné, výbava je úžasně bohatá, automat krásně řadí, výhled z auta na silnici je velmi dobrý a karoserie  je více než přehledná. Kdybych měla posuzovat vnější vzhled, tak je to velmi líbivé auto a i ta žlutozlatá barva je pěkná, ovšem já bych si radši vybrala barvu červenou,“ říká Katka.

Zuzana

Za volantem: DENNĚ x OBČAS

Jezdím po: MĚSTO i VENKOV

Řídím: RÁDA x NUTNOST

Auto: MALÉ x VELKÉ

Řazení: MANUÁL x AUTOMAT

 

Krásná barva a design exteriéru. Nadčasový, hodnotně působící interiér, auto je prostorné a sedačky pohodlné.

Třicetiletá Zuzka má skoro dvanáctileté řidičské zkušenosti. Jako obchodní zástupce jezdí často a naštěstí jezdí velmi ráda, takže si své cesty umí užít. Zuzka žije s přítelem, děti nemá a vzhledem k tomu, že u ní lehce převažuje městský provoz, má ráda spíše menší auta, která jsou praktická svými kompaktními rozměry a zároveň i ekologičtější a ekonomičtější z pohledu provozních nákladů. Potkat ji můžete za volantem Škody Radid Spaceback a nákup nového auta plánuje v horizontu dvou let. Jejím novým autem snů se stal DS3 Crossback. To sice hodně prozrazuje z obsahu následujících řádků, avšak určitě se vyplatí je přečíst.

 • Koupila by sis nový DS3 Crossback? Případně proč ano, proč ne…

Ano, úplně jsem se do něho zamilovala!

 • Kdo je podle tebe typickým zákazníkem DS3 Crossback? Pro koho se hodí?

Určitě pro ženy, chlapa si v tom nějak nedokážu vybavit. Hlavně v testovaném kousku. 😉

 • Co bys na testovaném DS3 Crossback vyzdvihla?

Na pohled malé auto, ale uvnitř se člověk cítí jako v tanku. V dobrém slova smyslu, interiér je prostorný a zároveň útulný, člověk má pocit bezpečí.

 • A jedna věc, kterou považuješ za jeho zásadní negativum?

Čekala bych prostornější kufr (350 litrů objemu – pozn. Autokabelky). Zároveň jsem si všimla, že zadní parkovací kamera se za špatného počasí špiní a pak není obraz příliš jasný. Možná by měla být nějak skrytá a vysouvat se jen v případě potřeby…

Hodnocení ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

„Auto mě nadchlo opravdu ve všech směrech. Krásná barva a design exteriéru. Nadčasový, hodnotně působící a elegantní interiér, auto je prostorné, sedačky jsou pohodlné. Přehledné ovládací panely a multifunkční volant. Plno moderních vychytávek, jako například zajížděcí kliky dveří nebo efektní LED světla s barevnými prvky. Jen ta velikost kufru, ten mohl být o něco větší,“ hodnotí DS3 Crossback Zuzka.

 

Pětihvězdičkové služby – Only you!

 

O programu Only you se zmiňuju skoro vždycky, když píšu o DS, ale přijde mi to jako vážně zajímavý bonus a já bych se ráda nechala od svého servisu takhle rozmazlovat. Majitelkám a majitelům DS3 Crossback jsou totiž k dispozici služby skutečně prémiového programu Only You. Pomocí mobilní aplikace MyDS App se mohou kdykoliv spojit se svým autem a v případě potřeby lze i telefonicky kontaktovat asistenční centrálu. Aplikace slouží jako osobní účet zákazníků DS a poskytuje přístup k palubní dokumentaci, sledování historie cest a upozorňuje na nutnost provedení pravidelného servisu. Lze si přes ni také domluvit schůzku v DS či si objednat službu soukromého řidiče DS Valet (odvezení auta na servis a jeho opětovné vrácení na vámi zadané místo). Součástí programu Only You je samozřejmě i DS Assistance – služba, která se v případě poruchy nebo nehody postará o vše potřebné.

Kristýna

Za volantem: DENNĚ x OBČAS

Jezdím po: MĚSTO x VENKOV

Řídím: RÁDA x NUTNOST

Auto: MALÉ x VELKÉ

Řazení: MANUÁL x AUTOMAT

 

Kristýně je 24 let, je operátorkou v business centru a mezi její záliby patří i řízení. Řidičský průkaz si udělala hned v osmnácti letech a aktuálně jezdí Škodou Octavia Combi. Je single a jezdí hlavně po městě, takže její příští auto by prý klidně mohlo být menší a jeho nákup plánuje příští rok v létě. Pokud by se zasnila a zahleděla do vzdálenější budoucnosti na své auto snů, bylo by to buď Audi A7, Mercedes-Benz CLA nebo Mitsubishi Lancer EVO. Vybraný vkus. 😉 A co DS3 Crossback, mohl by právě on stát za půl roku v její garáži?

 • Koupila by sis nový DS3 Crossback? Případně proč ano, proč ne…

Já osobně asi ne, kvůli mé výšce potřebuji o něco více prostoru nad hlavou, zároveň si nechci dávat sedačku úplně na podlahu.

 • Kdo je podle tebe typickým zákazníkem DS3 Crossback? Pro koho se hodí?

Podle mého názoru je vhodný pro muže i ženy. Záleží na zvolené barvě a celkovém stylu. Je skvělé, že je na výběr tolik barev, ale i kombinací prvků a provedení interiéru.

 • Co bys na testovaném DS3 Crossback vyzdvihla?

Rázný, svébytný vzhled a perfektně řadící automatická převodovka. Mám zkušenosti hlavně s manuálem, který preferuju, ale automat v DS3 mě nadchnul.

 • A jedna věc, kterou považuješ za jeho zásadní negativum?

Nemohla jsem si najít stoprocentně pohodlnou pozici za volantem.

Hodnocení ♥ ♥ ♥ ♥

„Z pohledu bezpečnosti jsem byla velmi spokojená s dobrým výhledem. Líbí se mi originální, rázný a stylový design interiéru i exteriéru, mnoho výrazově silných prvků, které však k sobě hezky ladí. Při přejetí kanálu nebo jiné nerovnosti na vozovce jsem se jen příjemně zhoupla, DS3 nedokonalosti silnice krásně filtruje. Za mě super! Moc příjemná jízda,“ sdílela své dojmy Kristýna.

Inspirace neboli variace na téma provedení interiéru. Na výběr je DS Montmartre, DS Rivoli, DS Performance, DS Opera a DS Bastille. Jak již zmínila Kristýna, každý si může DS3 Crossback naspecifikovat podle své osobnosti. Více v článku Autfit k DS3 Crossback – padesát odstínů zlaté.

Kateřina

Za volantem: DENNĚ x OBČAS

Jezdím po: MĚSTO x VENKOV

Řídím: RÁDA x NUTNOST

Auto: MALÉ x VELKÉ

Řazení: MANUÁL x AUTOMAT

 

Třiadvacetiletá Kateřina je supervizorka. Za volant sice neusedá každý den, ale řízení a krásná auta má velmi ráda. Má Škodu Octavii, která jí prozatím vyhovuje, a co se nákupu nového auta týče, pevně stanovené datum zatím nemá. Avšak když zavře oči, viděla by se v Mercedesu-Benz GLE Coupé. Je svobodná a bezdětná, avšak má přítele. To jen informace pro případné mužské čtenáře. 😁 Ale teď už k jejímu hodnocení DS3 Crossback.

 • Koupila by sis nový DS3 Crossback? Případně proč ano, proč ne…

Nový DS3 Crossback bych si koupila hned. Velmi mě to auto zaujalo! Hlavně tím, jak je prostorné, i když se tak na první pohled nemusí zdát.

 • Kdo je podle tebe typickým zákazníkem DS3 Crossback? Pro koho se hodí?

DS3 Crossback je ideální vůz pro ženu a do města naprosto NUMBER ONE. 👍

 • Co bys na testovaném DS3 Crossback vyzdvihla?

Především to, jak je komfortní, tichý a dobře vybavený. Velmi tichý a kultivovaný je také motor a testovaná „dées trojka“ i krásně jezdila.

 • A jedna věc, kterou považuješ za jeho zásadní negativum?

Za mě žádné negativum nemá.

Hodnocení ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

„Nový DS3 Crossback na mě udělal velice dobrý dojem. Ačkoliv jsem to na první pohled vůbec nečekala, je velmi prostorný, pohodlný, má skvělé jízdní vlastnosti. Testovací DS3 Crossback byl ve zlaté metalíze, a ta se na silnicích moc nevidí, tedy je to výjimečný kousek,“ hodnotí DS3 Crossback po testování Kateřina.

 

Víte že…? Do prodeje se chystá čistě elektrická verze DS3 Crossback E-Tense? A to již po novém roce! Bude mít elektromotor o výkonu 100 kW a baterie o kapacitě 50 kWh. Z toho vychází dojezd  320 km a baterie bude možné na rychlodobíjecí stanici dobít na 80 % kapacity za pouhých 30 minut. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,7 sekundy a hlavně 😉 E-Tense bude k mání i v novém speciálním laku odstínu Crystal Pearl.

 

Zuzko, Kristýno, Katko a Katko, velké díky za milou spolupráci při tvorbě tohoto testimonialu, děkuji, že jste se mnou i čtenářkami Autokabelek sdílely své osobní názory na nový DS3 Crossback. Sto lidí, sto chutí. Já myslím, že i tentokrát jsme se na auto podívaly z různých úhlů pohledu a hlavně z pohledu různých dámských řidičských potřeb.

Jak se nový DS3 Crossback líbí vám? Jaké auto byste rády v dalším Testimonialu?
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Tags – DS, DS3 Crossback, Jízdní dojmy s DS3 Crossback, DS StoreAutfit

Foto: Olivie Žižková – Oliviezizkova.com

Technické údaje

Testimonial – DS3 Crossback 1.2 PureTech (2019)
Cena
 • Základní cena modelové řady: 560 000 Kč
 • Základní cena testovaného modelu: 650 000 Kč
 • Cena testovaného modelu: 972 000 Kč
Motor / Pohon
 • Typ: Řadový
 • Počet válců: 3
 • Palivo: Benzín
 • Plnění: Turbodmychadlo
 • Zdvihový objem: 1 199 cm³
 • Nejvyšší výkon: 130 k při otáčkách: 5 500/min
 • Nejvyšší točivý moment: 230 Nm při otáčkách: 1 750/min
 • Převodovka: Osmistupňová automatická
 • Pohon: Přední
Karoserie / rozměry / hmotnosti
 • Karoserie: Hatchback
 • Segment: Malé automobily
 • Délka: 4 118 mm
 • Šířka: 1 802 mm
 • Výška: 1 534 mm
 • Rozvor: 2 558 mm
 • Objem kufru (základní): 350 l
 • Objem kufru (největší): 1 050 l
 • Pohotovostní hmotnost: 1 205 kg
 • Užitečné zatížení: 495 kg
Spotřeba / záruka / servis
 • Spotřeba kombinovaná: 4,9 l/100 km
 • Spotřeba ve městě: 5,8 l/100 km
 • Spotřeba mimo město: 4,3 l/100 km
 • Spotřeba v testu: 6,0 l/100 km
 • Stop-start systém: Ano
 • Emise CO2: 111 g/km
 • Objem nádrže: 44 l
 • Záruka na auto: 5 let
 • Záruka na lak: 5 let
 • Záruka proti prorezivění: 12 let
Jízdní výkony
 • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 9,2 s
 • Nejvyšší rychlost: 196 km/h
Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *