Autfit k novému Citroën C3

13.10.2020 Veronika Petrů 0 komentářů

Barvy nebarvy. Bílá, černá, béžová, šedá. Některé z nás se zahalují jen do těchto barev a odstínů, jiné raději pestré tóny. Já tentokrát objevovala kouzlo béžové, jak na Citroënu C3, tak ve variacích na téma ideálního městského Autfitfu.

Správně se metalická barva, která zdobila můj „autofotomodel“ Citroën C3, jmenuje písková Sable. Ze zkušenosti vím, že podobné odstíny laků (aut i laků na nehty 💅), jsou mezi ženami velmi oblíbené. Na béžovém autě není moc vidět špína, neutrální barva neomrzí a můžete debatovat nad odstínem a názvem, zda je to „cafe latte“, „cappuccino“, „nude“, béžová, krémová či písková. Takže to rozhodně není jen nesmrtelná, vrcholně praktická, ale trochu nudná stříbrná.

Citroën C3 patří k modelům, jež nabízejí nepřeberné množství barevných kombinací. Nedávno modernizovaný model se pyšní 97 možnými kombinacemi vzhledu karoserie!! S faceliftem přišly tři nové polepy střechy, dva nové designy kol a dva nové styly interiéru (v nabídce celkem tři). „Inspired by You“, slogan Citroënu, který není jen prázdným slovním spojením. Já vám představím jednu z možných konfigurací, nikterak prvoplánovitě křiklavou, ale naopak velmi sofistikovanou…

…neboli důmyslnou, propracovanou, promyšlenou. Právě to jsou synonyma slova sofistikovaný. Písková metalická barva Sable (bez příplatku), barevný motiv střechy Techwood (5500 Kč – dole v galerii uvidíte, jak to na autě vypadá), paket Styl bílá (4500 Kč), interiér mix látka Brumeo/Tep Isabella/Techwood (16 000 Kč). Na bocích nechyběly pro Citroën už velmi typické airbumpy neboli „vzduchovo-gumové“ prvky, které Citroëny odlišují a zároveň mají praktickou funkci, když chrání dveře před drobným poškozením laku. Na testovaném autě s bílým elementem, komu byl se nelíbilo, možno objednat i verzi bez airbumpu. 

Když vymýšlím Autfit, přemýšlím nejen o barevných kombinacích, ale i o modelu auta, jeho zaměření a využití. K terénnímu autu by asi úplně neladily minišaty (jsme na blogu o autech pro ženy, nikoli na webu pro pány 😜), k luxusnímu modelu zase sportovní oblečení. Citroën C3 je typicky městské auto. Jeho revírem jsou úzké uličky, jeho výhodou jsou kompaktní rozměry usnadňující nalezení parkovacího místa. Pro město jsou typické kočičí hlavy a kostky, takže tenisky byly jasnou volbou. Tyhle béžové Michael Kors už mám dlouho, ale hledala jsem vám nějaké podobné a narazila na model „Nick„, který je za mě naprosto luxusní a do autfitu by se také hodil.

Dřevěný dekor v malém autě? Opravdu nevídané a popravdě bych si to sama nedovedla představit. U Citroënu však vše sladili perfektně, dřevěný dekor totiž  vůbec nevypadá jako ten, který známe z velkých sedanů, a rozhodně nevypadá ani jako imitace dřeva z korejských aut z devadesátých let. Je světlý, takže ladí k barvě karoserie i béžovým vrškům sedadel. Není lesklý, což působí přirozeně. V interiéru zdobí dřevěný dekor palubní desku, ovšem panelů s tímto motivem není uvnitř „cé-trojky“ příliš, což je vkusné a nepřeplácané. A myslím, že to tak nevidím jen díky těm růžovým brýlím 😎 Tezyo, najdete je zde, moje aktuálně nejoblíbenější.

Kromě tenisek, nebo chcete-li sneakersek, jsem odstíny béžové ladila na svetru a saku. Už loni jsem si velmi oblíbila roláky, jsou zase v módě a na podzim a zimu je to úžasně praktický kousek, nemusíte se trápit s kombinací šátku nebo šály a nemáte tak ani další doplněk, který hrozí, že někde zapomenete. V téhle době může mít navíc i přidanou hodnotu, kdy si z něj můžete nouzově udělat roušku. 😷 Podobný najdete například zde. Kam že to na té fotce koukám? Na element na zadním sloupku, kde také najdete motiv s dřevěným dekorem Techwood. Mimochodem, více informací a fotek barevných kombinací Citroënu C3 najdete v konfigurátoru zde.

Nejen barva a praktické zaměření auta určuje autfit. Jde také o styl. Značky i samotného modelu. Francouzská elegance, v případě Citroënu avantgarda, byla pro mě trochu oříšek. Extravagantní outfit vymyslím mnohem snáze. Elegantní nádech mělo autfitu dodat pískové sako Gant. Jde o vyloženě casual kousek s ohrnutými rukávy. V nabídce jsem ho již neviděla, ale můžete se podívat na jiná hezká sáčka na e-shopu. Než přijde zima s plnou parádou, je kombinace hřejivého svetru a saka pro řidičku do města ideální. Člověku je příjemně venku i za volantem, volnočasové sako neomezuje v pohybu, což je důležité i pro samotné řízení.

Cé-trojka“ měla paket Styl bílá, já zvolila bílé kalhoty. Jsou z Manga, úžasně pohodlné a univerzální na kombinování. Bílé kalhoty jsou pro mě záchrana, když nevím, co na sebe, a nechci být za černou můru. Našla jsem vám jedny podobné zde. Odkaz na dřevěný dekor a zároveň i další krásná podzimní barva do autfitu – hnědá kabelka s výraznýma „ušima“. Koneckonců i Citroën C3 má velká zpětná zrcátka. Kabelka je stejně jako brýle značky Tezyo, na e-shopu jsem ji už ale nenašla. Vyzkoušela jsem si také nový trend, kterým je nošení hodinek a náramků přes dlouhé rukávy. Přece jen jsem si neodpustila jeden extravagantní prvek v podání blyštivých hodinek, druhý rukáv pak zdobily korálky, a to náramky z kolekce LuckyBe. V béžovo-šedých tónech, dokonce některé korálky na béžovém náramku připomínaly Techwood.  

Pořídily byste si do města nový Citroën C3?
Věřím, že se vám nový Autfit líbil, těšit se můžete také na Testimonial s C3! 🚘

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení!

Tags – Citroën, Citroën C3, Citroën C3 představeníAutfit

Foto: Petr Piskač

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *