Test – Brýle proti nevolnosti Seetroën

27.8.2019 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Když jsem byla na prezentaci Citroënu, kde se představovaly nové brýle proti nevolnosti Seetroën S19, věděla jsem, že je musím vyzkoušet. Jen najít tu správnou příležitost a testovací trasu. To se povedlo dokonale. Kde by spolujezdec mohl mít žaludek více na vodě než na trase Rallye Monte Carlo? 😜

Sledujete-li Autokabelky pravidelně, nejsou pro vás tyhle speciální brýle žádnou novinkou. Představila jsem vám je už v postu zde. Najdete tam skvělé video pro názornost a všechny informace. A právě v tomhle postu jsem na sebe také upletla výzvu a bič, že si dám v těchto brýlích fotku na Instagram. A to se také stalo, důkaz najdete na profilu Veronika_Petru_Autokabelky.

Jak fungují?

Pokud vůbec netušíte, co brýle Seetroën jsou, tak jen malé představení. Prostřednictvím zbarvené kapaliny v obroučkách vytvářejí brýle linii obzoru a řeší tak smyslový zmatek (vaše tělo se pohybuje, ale vy přitom sedíte a jste v klidové poloze). A kdo s tímto má problém, tak moc dobře ví, že hlavně ve chvíli, kdy si čtete a píšete na telefonu či tabletu nebo například při čtení knížky, je situace nejhorší. Na klikatých silnicích pak ani nemusíte číst. Stačí, že v autě na místě spolujezdce jen sedíte a jste.

Testovací lokace

Jen těžko bych hledala lepší příležitost pro testování, než se mi naskytla v průběhu našeho výletu do Itálie a Monaka. Brýle jsem tak měla možnost vyzkoušet i na části trasy Rallye Monte Carlo. Jedinou chybičku to mělo v tom, že jsem je netestovala v Citroënu, ale ve Fiatu 500. Holt italská autopůjčovna.😁 Zároveň bych chtěla moc poděkovat zastoupení Citroënu za zapůjčení brýlí a svému manželovi za skvělou spolupráci i fotky. Sama jsem byla zvědavá, zda jeho závodnickému jízdnímu stylu dokážu s brýlemi Seetroën odolávat nepříjemným pocitům v oblasti třetí čakry. 😜 Krátké upoutávkové video jsem dala na YT Autokabelek a najdete ho v odkazu zde.

Palec nahoru

  • Lehké a příjemné na nošení – možná byste to nečekaly stejně jako já, ale je skutečně zajímavé, že brýle se příjemně nosí a po chvilce vůbec nevíte, že je máte na nose. Což může být trochu problém, přece jen lidé trochu koukají, když v nich vystoupíte z auta. Pozornost zaručena. 👌⭐️
  • Na běžných trasách po nevolnosti ani památky – skutečně to funguje! Při běžném cestování jsem si mohla číst na telefonu, dělat stories, plánovat trasy v navigaci. Bez jakýkoli nepříjemných pocitů v žaludku! To je pro mě běžně nemyslitelné, vždy mám na tyto činnosti maximálně pár minut než mi tělo naznačí, že tohle nechce.
  • Redukce nevolnosti v zátěžovém testu – v horských silničkách, kde je každá či každá druhá zatáčka „vracák“ a rovinku aby člověk pohledal, je to opravdu náročné. Ovšem i tady jsem cítila obrovský přínos, místo skutečné nevolnosti jen lehký nekomfort v žaludku. A to považuju za skvělý výsledek!

Palec dolů

  • Chybí sluneční brýle – pokud máte na nose brýle Seetroën, logicky nemůžete mít brýle sluneční. A to je v letním počasí trochu nekomfortní. Napadlo mě, že by brýle Setroën mohly být zatmavovací. Dioptrické zatmavovací brýle (nikoli sportovní) opravdu „cool“ nejsou, ale tady je to asi jedno. 🤓
  • Pozor, aby nespadly – ano, jsou lehké a příjemné na nošení, ale na mě jsou trochu široké a musela jsem si při větším sklonění hlavy či předklonu dát pozor, aby mi nespadly. Možná by se mohly dělat různé velikosti?
  • Slušivost – co dodat? S tím se toho asi moc udělat nedá. Možná by tělová nebo černá barva obrouček vypadala lépe, nevím…

Cena a kde koupit?

Cena brýlí Seetroën je 99 € (cca 2500 Kč) na butiku lifestyle.citroen.com. U nás si je můžete snadno objednat u dealerů Citroënu. Kdybyste je kupovaly jako dárek, mějte na paměti, že jsou prý vhodné pro děti od 10 let.

 

Pokud je máte nebo si je pořídíte, určitě dejte vědět vaši zkušenost. Případně i fotku na Instagram
s hashtagy #autokabelkyneznajínevolnost #autokabelkyneznajístud 😂🤓
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Foto: já a Michal Petrů

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *