Popojedu.cz – test autopůjčovny nové doby

29.4.2020 Veronika Petrů , , , 0 komentářů

Jak službu Popojedu.cz trefně pojmenovat? Z mého pohledu tahle služba vyplňuje mezeru na trhu mezi operativním leasingem, který je svazující, tradičními, leckdy nepružnými a drahými autopůjčovnami a carsharingem, který nemusí vyhovovat každému. Velmi flexibilní pronájem auta se zajímavou nabídkou malých i velkých aut, tradičních i alternativních pohonů. Abych mohla doporučit či zkritizovat, vyzkoušela jsem na vlastní kůži, a byla jsem mile překvapená!

 

Škoda Octavia na krátkodobou zápůjčku (1-4 dny) za 615 Kč/den (na 20 dní 9220 Kč), osmimístný Volkswagen Multivan za 1150 Kč (17 932 Kč na 20 dni)… A tak bych mohla pokračovat dlouho. Při dlouhodobějším pronájmu jde cena samozřejmě hezky rychle dolů. Díky velmi individuálnímu a vstřícnému přístupu jsou vám navíc v popojedu.cz schopni udělat nabídku na míru. Zároveň vám rovnou prozradím, že s heslem „Autokabelky“ dostanete slevu 20%! Ale o tom až později. Testovala jsem různé carsharingy, autopůjčovny, ale všude mi něco chybělo. Že by tohle byla ta ideální varianta zapůjčení auta?

Kdy můžete Popojedu.cz využít?

Stejně jako auto z klasické půjčovny či carsharingu, na jeden den, kdy zrovna potřebujete auto a nemáte k dispozici. Na den, kdy potřebujete auto s větším kufrem či místem pro posádku, než nabízí to vaše. Pro každého, kdo auto nemá, nevyplatí se mu auto vlastnit, ale najdou se situace, kdy se bez něj neobejde. Na více dní, kdy máte auto v servisu, na měsíc, kdy čekáte na své nové auto z výroby. Na delší čas, jako alternativu operativního leasingu, ovšem mnohem flexibilnější formu bez zbytečného papírování a auto můžete v průběhu zápůjčky měnit! Více o této možnosti najdete zde. Půjčit si zde můžete i bílý Mercedes (či cokoli jiného, méně prvoplánového) na svatbu. Na blogu popojedu.cz najdete inspiraci.

Jaká auta jsou v nabídce?

Od Škody Citigo až po osobní osmimístné dodávky! V nabídce naleznete běžné modely, ale i luxusní kousky jako je Volvo V90 nebo Mercedes-Benz třídy E. Zajímavá jsou i auta s velmi nízkými provozními náklady, jako je Škoda Octavia G-Tech s pohonem na CNG. A když už jsme u té Octavie, tak v nabídce je už i nová generace Octavie 2020. Vybrat si vhodné auto by tedy asi neměl být problém pro nikoho.

Jak na to?

Prohlédněte si nabízená auta a zadejte do kalkulátoru počet dní zápůjčky, průměrný denní nájezd kilometrů a preferenci ohledně převodovky. Prohlédnete si vozy, kliknete na „mám zájem“ a vyplníte jednoduchý formulář a odešlete. Obratem se vám z popojedu.cz ozvou a vše společně dořešíte. Připravit se musíte na vratnou kauci (od 7000 Kč, podobně jako v autopůjčovně).

Jukněte do ceníku příplatků, třeba se vám se bude hodit zápůjčka dětské autosedačky, střešního boxu (možno zapůjčit i samostatně) nebo nosiče jízdních kol.

Palec nahoru

 • Možnost měnit auto v průběhu zápůjčky – máte půjčenou Octavii, ale na víkend by se hodilo něco většího? Můžete se domluvit na krátkodobou výměnu například za Volkswagen Multivan či Mercedes V.
 • Dostanete přesně to auto, které si objednáte (to není v klasické autopůjčovně často jisté).
 • Kompletní pojištění – povinné ručení i havarijní pojištění se spoluúčastí 10 000 Kč včetně pojištění skel v ceně (ani to není v autopůjčovnách standardní, jak to chodí v klasických autopůjčovnách jsem psala zde).
 • Zajištění servisu – pravidelného i v případě poruchy či nehody.
 • Dálniční známka v ceně.
 • Auta jsou obutá na letních či zimních pneumatikách v závislosti na ročním období.
 • Jste-li OSVČ či firma, pronájem auta si můžete dát celý do nákladů, případně můžete kalkulovat s cenou bez DPH, pokud jste plátci.
 • Snadná a rychlá komunikace přes Messenger.
 • Přistavení a vyzvednutí vozu při zápůjčce na více než 14 dní v Praze zdarma (jinak v případě zájmu za poplatek, standardní předávací místo na Praze 9).
 • Stačí jeden průkaz totožnosti, případně výpis z obchodního rejstříku aneb žádné zbytečné papírování.

Palec dolů

 • Není možné si auto půjčit jen jednu cestu či pár hodin jako u carsharingu.
 • V ceně není palivo, jako je tomu například u carsharingu Anytime.

 

Na vlastní kůži

Celý proces zápůjčky i pár dní s autem z popojedu.cz jsem si vyzkoušela na vlastní kůži. Společnost mi dělal černý Superb 2.0 TDI DSG a s ním i se službami téhle firmy jsem byla nadmíru spokojená. Velmi příjemná a rychlá komunikace a domluva,  auto mi přivezli až domů, čisté, vyvoněné, virů prosté. 😜 Zapůjčený Superb byl v naprosto bezchybném technickém stavu a šlo o verzi Laurint&Klement, takže měl i velmi bohatou výbavu. Pro případ jakýchkoli problémů dostanete telefonní číslo, na kterém vám budou nápomocni v případě poruchy či nehody. Tuhle službu jsem naštěstí nemusela vyzkoušet. Vrácení jsem si vyzkoušela na předávací místo, které je na adrese Cukrovarská 33/21, Praha 9. Opět perfektní komunikace, důkladná prohlídka vozu, ovšem bez zbytečného zdržování, podpis předávacího protokolu a je to. Ještě mi bylo nabídnuto, jestli nechci někam přiblížit. S díky jsem odmítla, jelikož jsem měla domluvený odvoz, ale bylo to milé. To ovšem není standardní, asi jsem byla pánovi sympatická. ⭐️ Něco navíc jsem však domluvila i pro vás…

…s heslem „Autokabelky“ dostanete slevu 20 %

Do zprávy v kontaktním formuláři, do emailu na info@popojedu.cz nebo při telefonické domluvě zmiňte „tajné“ heslo Autokabelky a dostanete slevu 20 %. Po této slevě můžete mít nejmenší auto z nabídky na den za 367 Kč vč. DPH. Samozřejmě čím dražší auto a čím delší zápůjčka, tím bude cenové zvýhodnění znatelnější. 😉 Rádo se stalo. ⭐️

 

Podělte se o svou zkušenost s popojedu.cz! Přeji vám mnoho šťastných popojetých kilometrů!😉
Pokud se vám video líbilo, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *