Operativní leasing – srovnejte si nabídky snadno a rychle

28.7.2017 Veronika Petrů , , 1 komentář

Nejhorší je překonat ten pocit, že auto nevlastníte. Alespoň pro mě. Ale když se člověk od tohoto majetnického zvyku oprostí, zjistí, že operativní leasing je v mnoha případech a životních situacích skvělou a často dokonce i ekonomicky výhodnější variantou.

 

S operativním leasingem člověku odpadne spousta starostí. A to my holky umíme ocenit, když se o nás někdo postará. :-) Do nedávna mi však přišlo jednodušší vyměnit si svépomocí brzdové destičky než se dobrat nějakého rychlého a relevantního srovnání nabídky operativního leasingu na českém trhu. Nedávno jsem však objevila server leasio.cz

Leasio.cz je nezávislý srovnávač nabídky aut na operativní leasing, najdete zde nabídky od importérů i leasingových společností. Dokonce vám tu pomůžou s výběrem auta. Srovnávat zde můžete nejen podle výše měsíční splátky, ale také podle služeb, které v balíčku operativního leasingu dostanete. Doplňkovým službám určitě věnujte pozornost, jelikož jsou zde velké rozdíly a můžete hodně vydělat. Pro zajímavost nejlevnější auto v nabídce je Fiat 500 za 3673 Kč měsíčně, nejdražší pak Jeep Grand Cherokee za 19 998 Kč/měsíc.

Kromě tipu na tenhle srovnávač mám pro vás ještě takový rychlý přehled nabídek od jednotlivých značek. Věřím, že vám to pomůže v orientaci, a třeba začnete i o téhle variantě přemýšlet. Musím říct, že poslední dobou operativní leasing doporučuju docela často, sama se stále ujišťuju, jak výhodný pro mnoho lidí může být. Často i pro rodiny, singles, pro občasné pracovní cesty. Člověk nesmí zapomínat, kolik ročně stojí jen povinné a havarijní pojištění, které máte v ceně nájmu, o garančním servisu, případně sezónních pneumatikách ani nemluvě (viz porovnání služeb). A koneckonců, po skončení smlouvy na operativní leasing si auto můžete za zvýhodněných podmínek odkoupit.

 

AUDI  V seznamu operativního leasingu jsou dva modely. Jde o Audi A4 s motorem 1.4 TFSI a Audi A4 Avant s dieselovým 2.0 TDI o výkonu 110 kW. Všechny kalkulace jsou nastaveny na tři roky s ročním nájezdem 20 tis. km.

 

CITROËN  V rámci programu Citroën Relax, resp. Relax Plus, je k dispozici celkem 18 variant od devíti modelů. Leasingovou smlouvu je možno sjednat na 24 nebo 36 měsíců s maximálním nájezdem 20 tis. km/rok.

 

FIAT  Poskytuje operativní leasing hned na pět svých modelů. Smlouvu lze uzavřít na 12, 24 nebo 36 měsíců v závislosti na konkrétním modelu. Roční limit ujetých kilometrů je ale pro všechny stejný ve výši 20 tis. km.

 

FORD  Nabídka na základě individuální kalkulace na vybraný model, stačí zaslat mailem výpis z konfigurátoru.

 

HYUNDAI  Služba Hyundai Tarif obsahuje nabídku operativního leasingu na sedm modelů, z nichž každý zastupuje jedna motorizace. Základní nabídka je na dobu tří let s nájezdem 20 tis. km/rok.

 

JEEP  Pro soukromníky poskytuje operativní leasing na modely Jeep Renegade a Jeep Grand Cherokee, který je také se svou splátkou necelých dvaceti tisíc korun nejdražším vozem v nabídce na srovnávači Leasio.cz.

 

MAZDA  Nabídka na základě individuální kalkulace na vybraný model, stačí zaslat mailem výpis z konfigurátoru.

 

MERCEDES-BENZ  Na „operák“ nabízí osm modelů, u každého si pak můžete vybrat motor, převodovku i barvu. Smlouvu je možné uzavřít na 12, 24 nebo 36 měsíců s limitem 20 nebo 30 tis. km/rok. Zajímavostí je, že v případě přečerpání stanoveného množství kilometrů si prodejce účtuje poměrně vysokou částku za přejetý kilometr. V závislosti na modelu se platí 2,40-4,40 Kč bez DPH za km.

 

OPEL  V rámci programu Opel Flex Lease si mohou zájemci zvolit modely Astra a Insignia. Délka operativního leasingu může být dohodnuta na dva nebo tři roky s ročním nájezdem 20 tis. km. Zákazník zde má opět možnost zvolit kalkulaci bez nebo se službami.

 

PEUGEOT  Francouzská značka poskytuje operativní leasing v rámci produktu Peugeot Relax. Nabízí celkem sedmnáct variant od devíti modelů. Operativní leasing lze dohodnout na dva nebo tři roky a s nájezdem 20 tis. km/rok.

 

RENAULT  V programu Drive najdete pět modelů, u čtyř z nich (Clio, Clio Grandtour, Mégane a Kadjar) si můžete vybrat z jednoho zážehového a jednoho vznětového motoru. Zajímavostí je nabídka osobní dodávky Trafic Cool. Smlouva může být sjednána na dva roky a s maximálním ročním nájezdem 20 tis. km.

 

SEAT  Seat Olé na oficiálním webu ukazuje celkem pět modelů v deseti kombinacích. Nabídka je pozoruhodná díky sportovním modelům Leon FR a Cupra. Měsíční splátka obsahuje předepsaný servis i zimní pneumatiky. Nájem trvá po dobu dvou let s ročním nájezdem 20 tis. km.

 

ŠKODA AUTO  V rámci programu Škoda bez starostí je v nabídce pět modelů v celkem osmnácti kombinacích motorů a karoserií. Automobily mají v ceně paket Mobilita Plus, který zajišťuje pomoc v případech, na které se nevztahuje základní asistenční služba. Vozy lze pronajmout na dobu dvou let a 40 tis. km nebo na dobu tří let s celkovým nájezdem 50 tis. km. Škoda nabízí dvě varianty operativního leasingu. Zatímco základní START nezahrnuje zimní pneumatiky ani servis, u varianty KOMPLET jsou zmíněné služby obsaženy v ceně měsíční splátky.

 

VOLKSWAGEN  Nabídku operativního leasingu najdou zájemci pod název All Inclusive. Importér se rozhodl nabídnout model Golf v celkem deseti variantách (hatchback, kombi Variant i Golf Plus) od motorizace 1.2 TSI s výkonem 81 kW až po nejvýkonnější Golf R o výkonu 221 kW. V seznamu modelů nechybí ani oblíbené kompaktní MPV Touran, které je k mání pouze s jediným motorem 1.4 TSI.

 

TIP!

Akční kalkulace operativního leasingu pro fyzické osoby nenabízejí jen automobilky. Například leasingová společnost ČSOB Leasing nabízí celkem čtrnáct modelů s několika variantami doby nájmu i ročního nájezdu.

 

Přemýšlely jste o této možnosti? Bude vaše příští auto „vaše“, nebo půjčené? :-)

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

1 komentář

Tomáš
29.6.2018

Mockrát děkuji za pěkný článek :)) Snad se tam dají sehnat i auta s dobrou výbavou, myslím tím tohle: https://www.2din.cz/2din-autoradia/

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *