Nevolejte o pomoc, zadejte mikropráce!

11.2.2016 Veronika Petrů , , , 0 komentářů

Potřebujete vyměnit prasklou žárovku, hodit zimní kola, co máte ve sklepě, na auto nebo třeba jen dofouknout gumy, dolít olej, něco odvézt nebo pomoc s čímkoli, s čím si nevíte rady? Zkuste mikropráce!

V životě je spousta úkolů, které potřebujeme vyřešit a splnit, ale přitom si s nimi nevíme rady. Máme pak dvě možnosti, buď můžeme požádat někoho z rodiny či známých, aby nám pomohli, nebo můžeme zajet za odborníky. Když ve svém okolí nemáme nikoho, kdo by si s daným úkolem poradil, a třeba daná věc nemá tak úplně charakter a velikost na zásah odborného servisu a navíc se bojíme, že by to mohlo být zbytečně drahé, jsme v trochu svízelné situaci.

Můžeme třeba někde v supermarketu vykřiknout „Nevíte si s tím někdo rady? Pomoooc!“. A třeba se nějaký gentleman ozve a zachrání nás. A nebo budeme za blázny. Přesně na tomhle principu ale funguje server mikroprace.cz. Prostě napíšete jakoukoli věc, jakýkoli úkol, se kterým potřebujete pomoci, a částku, kolik jste ochotné za jeho splnění zaplatit, a čekáte, až se někdo ozve, že to bere. Jak prosté! Sama jsem to vyzkoušela, když jsem si nedávno nevěděla rady se složením elektrického dětského autíčka, které jsem koupila jako dárek, a naivně doufala, že přijde kompletně sestavené. Nabídla jsem dvě stovky, snad ani den to netrvalo a ozval se mi takový ochotný pán, autíčko složil, ještě mi ukázal, jak to všechno funguje. Paráda!

Jak vidíte, využít se to dá na každou „blbost“, ať už jde o auta, domácí či řemeslnické práce…

 

Přeji vám, ať už pro vás žádný úkol není neřešitelný! :-)
Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *