Nejrychlejší rodina na světě – AMG Family :-)

20.4.2018 Veronika Petrů , 3 komentáře

Řetěz je tak silný jako jeho nejslabší článek, říká se. V tom případě je řetěz AMG rodiny pěkně silný, vždyť jeho nejslabší článek má 381 koní a většina členů přes 500 koní. Nedávno jsem byla na jedinečném eventu téhle netradiční rodinky, kterou bych vám chtěla lépe představit. Víte, že naše malá republika je v prodejích vozů AMG v evropské TOP 10? 💪

Na světě najdete 500 specializovaných prodejních AMG center. V České republice jsou dvě, v Praze a v Brně. Na slavnostním otevření pražského AMG centra jsem samozřejmě nechyběla, takže pokud vás zajímá, jaké to tam mají, klikněte zde.

Nejlevnější AMG stojí lehce přes 1 500 000 Kč, ti nejsilnější členové rodiny vyjdou na více než 6 milionů. V nabídce je celkem 28 modelů (AMG, AMG S – prostě komplet).

Loni se v ČR prodalo 379 AMG modelů. Což mě osobně docela šokovalo. Každopádně příjemně, jen více takových krasavců na silnicích! 🤩

A i díky takovým prodejním úspěchům jsme oficiálním AMG trhem. To znamená, že si můžeme objednávat speciální limitované edice a mnoho dalších výhod a privilegií.

AMG založili Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher. Původně zaměstnanci Mercedesu se „trhli“, protože je srdce táhlo do světa motorsportu. Postupem času se stali dvorními úpravci stuttgartských „hvězd“. Dnes Mercedes firmu AMG vlastní a není bez zajímavosti, že tam najdete 1200 vývojářů, kteří mluví už do vývoje budoucích Mercedesů, nových základů pro výjimečné modely AMG. Mimochodem písmena A a M jsou iniciály příjmení a G znamená Grossaspach (rodiště Aufrechta).

AMG Driving Academy

Hlavním tématem zmiňovaného eventu ale nebylo plácání se po zádech co se prodejních úspěchů týče ani nostalgické vzpomínání na historii AMG. Naopak. Téma bylo velmi současné – AMG Driving Academy.

Vzpomínáte na čísla v úvodu? Na ta početná stádečka koní, která mají modely AMG pod kapotou? Jasně, užívat si krásný zvuk motoru, obdivné (občas i závistivé, ale i negativní reklama je reklama 😜) pohledy okolí, luxus a výjimečnost modelů AMG můžete i bez tréninku, ale vyzkoušet, co tihle krasavci skutečně umí, už není jen tak. Nemáte-li závodní či jinou speciální řidičskou průpravu.

A protože koupit si AMG není jako koupit si „fabču“, má vaše nová rodinka řešení. V Česku opět přímo exkluzivní, jsme totiž jedním z 15 trhů na světě, který má svou AMG Driving Academy. Vysokou školu řidičskou, která má několik stupňů, od základního, přes Advanced kurzy a na konci se můžete učit krotit závodní Mercedes GT3.

AMG Driving Academy má v ČR 96 účastníků. Letos se plánuje 8 eventů na autodromech v Mostě a v Brně. Cena základního kurzu (avšak svým programem hodně nabitého) kurzu je 22 tisíc bez DPH. Což je podle mě naprosto skvělá cena. No nemyslete si, že mi přeskočilo při pročítání ceníků AMG modelů. 😂 Myslím to zcela vážně. V ceně je ubytování na jednu noc, jídlo, ale hlavně tam nejezdíte svým autem, ale na okruhový trénink máte auta zapůjčená. Na AMG driving Academy na vás čeká celá flotila modelů AMG, od GLA až po vrcholné AMG GT. Takže nejen, že si „neničíte“ svého miláčka, ale zároveň máte možnost sednout za volant tolika krásných aut! Na AMG Driving Academy jsou totiž zváni i potenciální klienti AMG, kteří třeba rozmýšlí, které AMG vybrat. Asi těžko by mohli najít lepší příležitost a pomoc s rozhodováním. Teda jen v případě, že se nezamilují hned do několika AMG najednou. ⭐️

Mimoto si vyzkoušíte, jak se chová auto s pohonem 4Matic+, který nemá nic společného s klasickou čtyřkolkou 4Matic „běžných“ Mercedesů. Tenhle je vyvinutý v AMG, připojuje přední nápravu a chová se jako zadokolka. U třídy E lze dokonce pohon předních kol „vypnout“ v tzv. Drift modu. Vyzkoušíte různé koncepce, kupé, SUV, rychlé sedany v přímém porovnání stylem přesednutí „z auta do auta“.

A teď to nejlepší na závěr, v rámci brandu She is Mercedes se chystá Event speciálně pro ženy. 24 žen, cena 10 tisíc bez DPH. Takže to my holky máme ještě se slevou. 👌

Ne, tak ne, ta nejlepší informace přijde až teď. 😁 Všechny ty předchozí řádky jsem neopisovala z nějaké tiskové zprávy ani zápisků z tiskové konference. Já si totiž kurzem AMG Driving Academy kurzem sama prošla. A proto prostě vím, že je to pecka, a vy se můžete brzo těšit na reportáž, kde vám prozradím všechny podrobnosti a zážitky z eventu na mosteckém autodromu.

 

Zaujala Vás takhle akce? Věřím, že určitě! Jukněte na reportáž zde!

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení! 

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

3 komentáře

Ingaras
21.4.2018

Parádní článek! Děkuji. 🙂custom writings

Odpovědět

    Věra Petrů Vostrá
    21.4.2018

    Já děkuju, jsem moc rada, ze se clanek libi! 😊😉

    Odpovědět

Macboot
22.4.2018

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ cheap custom essays

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *