Na představení Nissan GT-R 50th Anniversary Edition

11.10.2019 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Nissan GT-R ve speciální edici 50th Anniversary Edition inspirované závodními vozy „Hakosuka“ bude určitě skvělým sběratelským kouskem. Pro Evropu je jich určeno pouze 50, jak symbolické. V České republice je jeden jedinný. Na jeho „welcome party“ pro příjezdu jsem nemohla chybět. 😉

V čem je výjimečný?

Exkluzivní modrá barva, karoserie připomíná legendární model R34 a musím říct, že na fotkách i naživo přímo září. Aby bylo nadslunce jasné, že jde o výjímečný kousek, dostala verze  50th Anniversary ještě bílé polepy – pruhy na kapotě, střeše a víku kufru, polep na boku a odznak a 50thAnniversary na zádi. Modře jsou lakovaná i kola ve specifickém designu.

Interiér je odvozen z výbavy Prestige, jejíž čalounění včetně přístrojové desky je provedeno v tmavě šedé barvě s bílými konturami. Strop je čalouněný alcantarou s prošíváním, logo 50thAnniversary je na středové konzole, tachometru a na vstupních prazích.

Co jej žene kupředu?

Nissan GT-R 50th Anniversary Edition pohání ručně sestavovaný vidlicový šestiválec o objemu 3,8 l se dvěma turbodmychadly. Jeho výkon je 570 koní a síla 640 Nm, přičemž Nissan použil nová turbodmychadla, která zlepšují reakce motoru v nízkých otáčkách a snižují spotřebu. Pozornosti techniků neušla ani dvouspojková samočinná 6stupňová převodovka, jejíž R mód byl nově kalibrován a umožňuje ještě agresivnější podřazování. Nissan zapracoval také na podvozku pro vyšší komfort jízdy a lepší zatáčení.

Kolik stojí výjimečnost?

Cena vozu Nissan GT-R v limitované edici 50th Anniversary edition je 2 994 500 Kč. Koupit ho můžete výhradě přes dealerství Autobond, které patří k největším dealerům značky Nissan a je jediným autorizovaným dealerem modelu GT-R v republice. V vidění je 50th Anniversary Edition aktuálně v Praze na Kolbenové.

 

Chtěli byste aby Nissan GT-R stál ve vaší garáži? Co vy a sportovní auta?
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *