Jak dobře si Mercedes drží svoji hodnotu?

Mercedes je stálicí mezi luxusními vozy. Vyplatí se ale pořídit si starší kousek za levnější peníze?

 

Trh s ojetinami je plný paradoxů. Zatímco u nového auta požadujete skvělou výbavu, doplňky, a jste ochotni za ně připlatit desetitisíce, v segmentu ojetých aut se najednou priority drasticky mění. A to, co při koupi nového auta bylo otázkou života a smrt, najednou u koupi ojetiny nikoho nezajímá. V podstatě není důležitá barva auta, výbava také není rozhodujícím faktorem koupě ojetého auta. Kvalita zpracování vozu také paradoxně není tím nejdůležitějším. Jediné, co rozhoduje je, jestli by si vaše auto jako ojetinu chtěl někdo koupit. A i když se říká, že každé zboží má svého kupce, situace není zase tak jednoduchá.

Jedním z faktorů, které rozhodují, je historie vozu. V podstatě vždy, když uvažujete o koupi ojetiny, ověřte si historii vozidla. Pak vás nepřekvapí fakt, že auto bylo provozováno jako taxi, nebo že změnilo za svou „kariéru“ už šestkrát majitele. V podstatě ověření historie vozu, který chcete kupovat, by mělo být to první, co uděláte.

A co se konkrétně Mercedesů týče – koupě už rok starého Mercedesu pro vás znamená úsporu minimálně 50 % oproti novému vozu. Na trhu ojetin není zájem o ředitelská auta od milionu korun výš. Po třech letech zůstávají stále příliš drahá, a navíc zájemce navíc odrazují obavy z drahé údržby a oprav komplikované techniky. A tak se tato auta objevují v autobazarech za polovinu původní ceny a dokonce i za méně.  I tak ale ředitelská auta stojí v bazaru kolem 500 000 Kč.

Které Mercedesy ale nejvíce ztrácí na hodnotě?

Mercedes-Benz třídy S, kabriolet nabízí hodně přepychové svezení, a to hlavně v létě. Je to výkonné, komfortní a nepřehlédnutelné auto s velmi slušnými jízdními vlastnostmi. Jenže pořizovací cena za luxusní kabriolet začíná na 4 milionech korun a už v prvních letech provozu rychle padá. Můžete je tak dostat jako ojetinu o cca 27 % levněji.

Další mercedes, který by si přál téměř každý, je Mercedes-Benz E 53 AMG. Kombinace luxusu s třílitrovým šestiválcem v hybridním provedení posíleným ještě elektrikou je zajímavá. Na druhou stranu, kdo chce pořádný výkon, sáhne radši po brutálnější variantě E63 AMG. I proto nejspíš cena sportovně laděného sedanu E 53 AMG ve čtyřdveřové verzi klesá rychleji. I zde se můžete dostat na cenu o třetinu levnější.

Existují dokonce online kalkulačky, které vám spočítají ztrátu hodnoty vašeho vozidla. Což je užitečný pomocník i v případě, že se po ojetém Mercedesu rozhlížíte a chcete vědět, zda je cena vybraného kousku v prodejně nastavena správně. I tak do ceny samozřejmě může vstoupit stav vozu, najeté kilometry, opotřebení, a další faktory, nicméně alespoň orientačně cenu typu Vámi vybraného vozu znát budete.

Mercedes, jako značka je u nás známkou luxusu, bohatství a toho, že máte lepší životní styl než většina populace. A popravdě, i když hodnota vozů klesá, a náklady na opravdu a servis nejsou nejlevnější, stále se vyplatí pořídit si ojetý mercedes v dobrém stavu. Když už k ničemu jinému, tak pro radost.

Líbil se vám článek na téma hodnoty ojetých vozů? Dejte vědět v komentářích! ⭐️
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *