Změna (pojišťovny) je život

28.1.2015 Veronika Petrů 0 komentářů

Pokud si obvykle nad novým rozpisem pojistného jen postesknete a prohodíte pár slov o tom, jak je to hrozné, jak se stále zdražuje, vězte, že se vyplatí být aktivnější. I já se rozhodla ušetřit, takže mám pro vás pár rad.

Sice se říká, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci, ale i tady existují výjimky. Nechci působit jako nelida, ale když si uvědomíte, že z povinného ručení se vy osobně nikdy žádných korun nazpět nedočkáte (leda, že byste třeba nabouraly auto svému příteli, ale to by měl člověk asi úúúplně jiné starosti :-)) a že plnění bude vypláceno poškozenému (kterého už asi nikdy neuvidíte), je jasné, že nás bude hlavně zajímat, abychom to pojištění jednoduše měli, splnili zákonnou povinnost, vše bylo v pohodě a nebylo to drahé. Jak moc je pojišťovna spolehlivá, jak rychle plní své závazky a tak dále nás v tomto případě až tak netrápí. Jedna z věcí, za kterou si však možná budete chtít připlatit, jsou vyšší pojistné limity. Pojišťovny za vás podle zákona zaplatí škodu ve výši 35 milionů korun na majetku a 35 milionů korun na zdraví. Zdá se to hodně peněz, ale vězte, že to vždy (hlavně u léčebných výloh) nemusí stačit, a každou korunu nad limit by pak vymáhali přímo na vás. Ale přiznám se vám, že i já “jedu” základní zákonné limity.

Takže si připravte k ruce malý technický průkaz a díky této a podobným kalkulačkám máte na za pár minut přehled o tom, kde vám auto pojistí nejlevněji a kolik můžete ušetřit.

kalkulačka povinné ručení

Podívejte se, kdy máte výročí pojistné smlouvy. Zjistíte to jednoduše ze zelené karty. Pokud totiž auto neprodáváte, nedošlo před nedávnem ke škodní události atd., platí pro vás lhůta podání výpovědi nejpozději 6 týdnů před výročím smlouvy. Pokud vám při příležitosti výročí smlouvy zvýšili cenu, je možné smlouvu vypovědět do 4 týdnů od data výročního dopisu. Spočítat, kdy nastane den D, si můžete například za pomoci tohoto chytrého kalendáře. Přípravu písemné výpovědi (ta je bohužel vždy nutná, na poštu prostě budete muset) si můžete ulehčit díky generátoru výpovědi.

Pak se vraťte ke kalkulačce, přes kterou se můžete rovnou proklikat k online sjednání povinného ručení, nebo můžete navštívit rovnou stránky vybrané pojišťovny.

Uniqa online povinné ručení

S údaji z malého technického průkazu to máte hotové do 10 minut. Rovnou dostanete dočasnou zelenou kartu do mailu, originály všech dokumentů budete mít za pár dní ve schránce.

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *