Chci si půjčit auto/půjčím své auto – nový koncept sdílení HoopyGo

Nedávno jsem narazila na stránky hoppygo.cz, které nabízení úplně novou službu. Můžete si přes ně od někoho půjčit auto nebo zde naopak svoje auto půjčovat. Já si to teda nějak nedovedu představit, mám to nastavené tak, že auto, zubní kartáček a chlap se nejpůjčuje. ? Ale možná to máte jinak a rozhodně je to zajímavá novinka.

Podle statistik serveru HoopyGo.cz stojí auta průměrně 95% času v gařáži (nebo na ulici). To se mi ani nechce věřit, ale něco na tom asi bude. Ne každý jezdí rád všude autem tak jako já. ? No a na základě toho vznikla myšlenka, že má vaše auto spoustu času na to, aby jezdilo s někým jiným a vydělávalo. Na druhé straně pak jsou ti, kteří třeba vlastní auto z nějakého důvodu nemají.

Chcete si půjčit auto?

Nemáte svoje? Nebo by se vám zrovna hodila dodávka? Nebo chcete čtyřkolku na hory nebo kabriolet na výlet? Stačí si nainstalovat aplikaci HoppyGo (dostupná pro Apple i Android), zaregistrovat se a můžete si vybírat. Odešlete poptávku majiteli a domluvíte se na zápůjčce. Auto se při předání nafotí a vy vyrážíte. V aplikaci je na vše návod, na den máte limit 300 km (možno za příplatek i více) a auto se převádá a vrací s plnou nádrží. Musí vám být minimálně 21 let a musíte řídit alespoň rok. Auto je pro případ nehody, zpronevěry a poškození pojištěno. Vy hradíte pouze spoluúčast. Podívejte se na stánky Hoopygo.cz – zde.

Chcete půjčovat své auto?

Vaše auto nesmí být starší než 20 let. To je jedinná podmínka. Dále si jen nainstalujete aplikaci a rozmyslíte, kolik za zápůjčku chcete a můžete vesele půjčovat. Pojištění od HoppyGo chrání i vás jako majitele, pokud se vám auto vrátí poškozené, vše řešíte s pojišťovnou HoppyGo, auto tedy ani nemusíte mít havarijně pojištěné. V aplikaci jsou navíc řidiči hodnoceni, takže si můžete vybrat komu auto půjčíte (teda alespoň podle jeho ratingu). Stejně tak jsou v aplikaci hodnoceni i majitelé aut. Více info zde.

Za kolik?

Například za Fabii chtějí majitelé okolo 500 Kč za den, Ford Mustang stojí 1500 Kč denně. Ale cena je skutečně jen na samotném majiteli.

Půjčit či nejpůjčit – srovnání

Musím se přiznat, že pro mě je to trochu kulturní šok. Já si nedovedu představit, že bych svého plechového miláčka půjčila někomu, koho vidím poprvé v životě a kontaktoval mě přes nějakou aplikaci. Ale na druhou stranu vím, že je spousta lidí, kteří ke svému autu takové „mateřské“ pudy nemají a řeknou si, že by to pro ně mohlo být výhodné. Bezpochyby je to taky zajímavá nová možnost pro ty, co si chtějí auto půjčit. Jak jsem ale tak koukala, podobné ceny najdete i v některých autopůjčovnách. Různé autopůjčovny totiž nabízejí i starší, větší či menší auta za ceny od 400 až 500 Kč na den (například jsem našla „nízkonákladovou“ autopůjčovnu Vozidloprotebe.cz). A pak je tu ještě varianta autozastovku.cz, o které jsem už před časem psala zde.

Můj názor

Je to podobné jako s Uber nebo Airbnb. Nejdůležitější je to, zda s těmito „sdílecími“ službami sympatizujete nebo ne. Pokud máte tyhle „od lidí pro lidi“ koncepty rádi, není co řešit. Hoppygo není nejlevnější možnost zápůjčky auta, stejně jako Uber není nejlevnější taxi a Airbnb není nejlevnější ubytování. Já například v Praze raději taxi než Uber, když si vytipujete správnou taxislužbu, můžete to mít v některých časech i levnější než s Uberem a budete mít jistotu, že nebudou na sedačkách třeba psí chlupy (které vytřete svým kabátem – služba dalšímu cestujímu ?) a řidič bude pravděpodobně vědět, kde je Václavské náměstí. Ale v cizím městě či zemi třeba ráda Uber využiju. A hotely mám též radši než ubytování přes Airbnb. Potřebuju soukromí a určitou anonymitu hotelu, bufetovou hotelovou snídani a 24-hodinovou recepci, kam se nestydím kdykoli zavolat a kde za mě vyřeší problém s topením nebo třeba s oknem, které nejde zavřít (to se mi fakt teď nedávno stalo). Ale je skvělé, že tu jsou různé alternativy, a že si každý může vybrat, co je mu sympatické a co mu vyhovuje! A Hoppygo krásně vyplňilo skulinku na trhu půjčování aut.

Napište mi jaký je váš názor na tuhle novou „autopůjčovnu“, případně vaše osobní zkušenosti!

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení! ?

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *