Getfix.cz – „booking“ na wellness vašeho auta

Ne každá z nás má to štěstí, že má v rodině či mezi přáteli automechanika či blázna do aut. Ne každá z nás má jeden konkrétní oblíbený servis, na který nedá dopustit. Hledáte-li autoservis, čištění auta ozonem nebo jen zdánlivě obyčejné ruční mytí za příznivou cenu, můžete využít server Getfix.cz, přehledný vyhledávač a rezervační systém v jednom.

Ráda vám přináším novinky z automobilového světa, tipy na skvělá auta, miluju postování autfitů, ale popravdě největší „poslání“ tohoto blogu cítím v možnosti předat vám informace, které vám usnadní život za volantem. S dnešními možnostmi a nabídkou služeb prakticky není nic, s čím bychom si my holky neporadily, jen to chce vědět, kam se obrátit, a i když nechat si pomoct od nějakého gentlemana je vždy povznášející, pokud není žádný na blízku, je nejlepší, když víte, co a jak, samy.

FIX YOUR SITUATION – GET FIX!

Za celým projektem, stejně jako v případně Airbnb či Facebookem a prakticky všemi „moderními“ chytrými weby, bez kterých by už byl náš život nekompletní, stojí několik studentů, kteří když hledali, kde by si mohli nechat opravit své první auto, zjistili, že najít solidní autoservis není „piece of cake“ ani pro muže. A jak tohle všechno vím? Když jsem tenhle web objevila, zkusila jsem se zkontaktovat s těmi, kdo za ním stojí, abych se dozvěděla co nejvíce informací, které bych vám mohla předat. Jinak bych tu mohla napsat „jukněte na getfix.cz, můžete se tam rezervovat do servisu, je to docela příjemný,“ ale já chtěla exhibovat na více řádcích. 😉 Jejich reakce byla okamžitá a přístup velmi vstřícný.

Miláček žen

Dozvěděla jsem se mimo jiné, že stránky a jejich služby z velké části využívají právě ženy. Ne, že by mě to nenapadlo, jsem přece zkušený profesionál. 😂 Možná muži musejí více překonávat ego v otázkách, na které by podle konvenčních představ měli znát odpovědi. Ale i muži hojně server využívají a celkově má více než pozitivní zpětné vazby.

Bude to za hubičku, paninko!

Od instalatéra, zedníka až po automechanika. Familiérní přístup a následně cena jak pro černou ovci rodiny. Tak trochu naše noční můra a jeden z důvodů, proč mnoho žen nerado tyhle věci objednává a zařizuje. Getfix není jen rezervační server, ale zároveň někdo, kdo se za vás v případě problémů postaví. Za přemrštěnou cenu opravy může být servis z databáze stránek vyhozen, stejně tak za jinak neseriózní jednání!

Komunikace základ úspěchu

Tým Getfix.cz autoservisy prověřuje, zajímají ho zpětné vazby, kontroluje finální cenu oprav a se zákazníky prostřednictvím chatu skutečně v reálném čase komunikuje, radí, pomáhá. V každém autoservisu či myčce byl někdo z „getfixáků“ na návštěvě a až na základě této „inspekce“ a domluvy s danou firmou, byla provozovna zařazena mezi partnery Getfix.cz.

Cena až na prvním místě

V nabídce najdete hlavně neznačkové autoservisy. Ale najdete tu například i multibrand dealera Autopalace Butovice a i s autorizovanými servisy Getfix.cz jedná a jejich nabídka by se mohla do budoucna rozšířit. Mnoho zákazníků vyhledává na stránkách Getfix.cz kvůli možnosti ušetřit, jelikož si zde můžete snadno vyhledat, za kolik přibližně vám kde požadovaný úkon udělají. Ceny však čtěte pozorně, je zde možnost uvádět hodinovou sazbu, orientační cenu opravy nebo fixní cenu. Většina autoservisů uvádí hodinovou sazbu nebo orientační cenu, fixní cenu uvádí hlavně automyčky a podobné služby, protože v „autoservisnictví“ se fixní cena opravdu těžko určuje. I u triviální výměny oleje je logicky velký rozdíl, jestli přijede Felicie nebo Audi Q7, a to jak v množství olejové náplně, tak hlavně v ceně předepsaného oleje či olejového filtru. Snadno si však můžete srovnat, jakou hodinovou sazbu který servis nabízí, případně na kolik si průměrně cení daný servisní úkon. Naprosto jasné a transparentní je to pak například při přezouvání pneumatik a služeb pneuservisu. Pokud nebudete do té doby nic potřebovat, a já vám přeji ať si léto užijete bez starostí, tak věřím, že na podzim a s nutností přezutí na zimní si na mě a na Getfix.cz určitě vzpomenete.

Teď a hned?

Jestli pojedete do servisu zítra či za 14 dní? Záleží na kapacitě vybraného servisu (dobré je, že na výběr máte mnoho servisů) i jeho rezervačních podmínkách. Některé servisy jsou schopné objednat pouhých 24 hodin dopředu, jiné 48 hodin, pro specializované servisní úkony jsou samozřejmě nutné delší objednací doby.

Jak to funguje?

Na hlavní stránce kliknete na „opravit auto“, pak vyberete z obrovského seznamu servisních úkonů, které jsou přehledně a logicky zařazené do kategorií  (nenajdete-li to co potřebujete, můžete poslat poptávku), pokud chcete vyhledat servis v okolí, tak odsouhlasíte sdílení polohy, a pak už jen vybíráte ze seznamu v úvahu připadajících servisů. U servisů často najdete i fotku a ještě další řazení a přehled cen a úkonů. Všimla jsem si jednoho neduhu, některé servisy uvádějí ceny bez DPH. Jste-li plátci DPH, je vám to jedno, pokud však nejste plátci, tak je třeba připočítat 21% DPH, a když si toho nevšimnete, může být váš domácí „tendr“ nepřesný. Vybranou službu si vložíte do virtuální košíku a pak už jen rezervaci potvrdíte a čekáte na potvrzení ze strany servisu. Vše obdržíte potvrzené a shrnuté v emailu. Úhrada probíhá až v servisu.

 

Registrace

Pokud chcete, můžete si udělat rychlou registraci. Do profilu si uložíte údaje o sobě i o vašem autě či autech, které pak už nemusíte při rezervacích vyplňovat. Zároveň zde pak uvidíte historii svých objednávek i aktuálně objednané služby.

Méně teorie, více praxe!

To bychom měly pár zákulisních informací a mých postřehů. Ráda bych však pro vás vyzkoušela, jak vše funguje v praxi, od prvního kliknutí až po zaplacení a odjezd ze servisu (možná včetně zkušeností pár dní po servisu, zda vše funguje, jak má 😉). Chystám to pro vás velmi brzy, vzpomněla jsem si na post Blogerka – špionka v servisu a zjistila, že tyhle posty jsem dlouho nedělala, a je to podle mě velká škoda. Takže brzo to napravím, na nový článek se můžete těšit ještě o prázdninách!

 

Kam jezdíte na servis? Je pro vás obtížné vybrat si vhodný autoservis?
Pokud se vám článek líbil, tak dejte 👍. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *