Autovýlet s Toyotou RAV4 do jižních čech

24.7.2019 Veronika Petrů , , 2 komentáře

Jižní Čechy jsou (hned po Praze) můj neoblíbenější kraj České republiky. Proč? To se dozvíte v následujících řádcích, každopádně určitě to není jen můj pohled na svět, protože jihočeský kraj všeobecně patří k nejkrásnějším koutům naší země. Jak si ze všech místních cílů vybrat ty nejlepší? Usnadním vám práci, v dalším díle seriálu cestopisů „s Toyotou Počesku“ vám na Autokabelkách nasdílím tipy na výlety, které vás budou bavit.

Trocha osobní nostalgie aneb Hluboká nad Vltavou

Kde jinde začít. Na zámek Hluboká nad Vltavou mám jen ty nejkrásnější vzpomínky. Měla jsem tu totiž svatbu a když jsem psala tenhle post, tak jsem se přistihla, že najednou místo kreativního psaní prohlížím svatební fotky. A tak mi to nedalo a pár jsem vám jich tu nasdílela.😉 5. srpna už to bude osm let, neuvěřitelné! To jsem se nikdy nechtěla vdávat 😂 a nakonec se mi to tááák parádně povedlo. 🥰

Chcete-li se na Hluboké nechat rozmazlovat a užít si krásný wellness víkend, můžu doporučit Hotel Diamant. Krásné spa, bazén, dobré jídlo i pití. 😉 Každopádně teď žádné válení, jede se objevovat další krásy jižních čech. 🤓

Zámek Mitrowicz

Zámek Hluboká nad Vltavou patří k nejkrásnějším na světě, ale také k nejnavštěvovanějším. Pokud jste tu už byli, nebo hledáte něco trochu klidnějšího, v okolí Českých Budějovic, u řeky Lužnice, najdete například romantický zámek Mitrowicz z 16. století s krásnou zahradou. Dá se tu dokonce i ubytovat a pokoje jsou hezké a stylové.

Jde tedy také o úžasnou základnu, odkud můžete vyrážet na další výlety po okolí. Jestli preferujete spíš krásy přírody, udělejte si procházku Židovou strouhou, která nabízí výhledy do kaňonovitého údolí. Místní divoká příroda chvílemi budí zdání, jako byste už ani nebyli v Česku.

Neobvyklá architektura

Cestu do jižních Čech si určitě naplánujte tak, abyste neminuli Stádlecký most na Táborsku. Tento řetězový most v empírovém stylu původně spojoval břehy Vltavy, ale kvůli stavbě Orlické přehrady mu hrozila demolice. Nakonec byl rozebrán a přesunut na Lužnici. Dnes je národní technickou památkou.

Zamířit můžete také do Blanenského lesa. Tady se určitě stavte v Holašovicích. Tahle malá vesnička je totiž díky svým typickým stavbám selského baroka zapsaná na seznam památek UNESCO. Ujít si nenechte ani renesanční perlu italského stavitelství, zámek Kratochvíle. Najdete ho nedaleko Netolic, a čas si určitě vyhraďte i na procházku či odpočinek v místní zahradě.

Tipy na výlet s dětmi

Jestliže máte menší děti, které ještě zámky ani krásu krajiny neocení, vezměte je do Prachatic. Najdete tu Areál lesních her, což je hřiště uprostřed lesa, které potěší nejen vaše ratolesti, ale možná i vás. Například Stezka korunami stromů, odkud je vidět celá přehrada Lipno. Nahoru po svých, dolů můžete sjet na skluzavce. Místní tobogan je dlouhý 52 metrů, čímž patří k nejdelším v Česku.

Užít si můžete i jízdu lodí. Zajděte nejprve do přístavu, kolem mola Marina vždy kotví ty nejkrásnější jachty. Nasedněte na přívoz, ta nejdelší trasa přes Lipno vede z Dolní Vltavice, kratší z Frymburku. Přívoz má tu výhodu, že převáží i auta – vejdete se sem dokonce i s větším autem typu nové RAV4. Plavbu výletní lodí můžete absolvovat třeba z Týna nad Vltavou.

Výlet po jižních čechách s Toyotou RAV4

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Ve spolupráci: Toyota Česká republika, David Broda, Jonáš Mejtský

 

Mohlo by Vás také zajímat:

Autovýlet s Toyotou Corolla do východních Čech

Autovýlet s Lexusem UX – Praha a okolí

Autovýlet s Lexusem NX po jižní Moravě

Autovýlet s Toyotou Camry po severní Moravě

Autovýlet s Toyotou C-HR na Vysočinu

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

2 komentáře

Roman
25.7.2019

Já jížní Čechy taky mám rád. Nehledě na rozkopanou D1 a občasné karate na okreskách.
Jak se chová Toyka z hlediska hluku apod. – je slyšet motor / podvozek? S manželkou uvažujeme o koupi buď rava nebo LC. Jestli nebude potřeba dodělávat odhlučnění na podbězích nebo v motoru (https://www.2din.cz/odhlucneni-podbehy-kol/)

Odpovědět

    Veronika Petrů
    26.7.2019

    Japonská auta byla dřívě obecně hůře odhlučněná než například německá, i když asi není úplně směrodatné takto zobecňovat. Nové Toyoty jsou však podle mého názoru odhlučněné dobře a myslím, že dodatečné odhlučňování nebude třeba. :-)

    Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *