Autovýlet s Lexusem UX – Praha a okolí

4.7.2019 Veronika Petrů , 0 komentářů

Ať už v Praze žijete, nebo se sem vydáte na výlet. Leckdy „přespolní“ mají více zážitků z výletů pro městě než místní. To mluvím z vlastní zkušenosti. Takže to napravíme a uděláme si hezký den v Praze, stranou těch nejznámějších památek. Další díl seriálu Počesku aneb hlavní město zcela novýma očima.

Více než milion a půl lidí zamíří každý rok do pražské zoo. Je totiž pátá nejlepší na světě. Až se sem vydáte vy, zpozorněte už na cestě – pravděpodobně pojedete přes ceněný Trojský most, který je dílem architekta Romana Kouckého a v roce 2016 byl nominován na Českou cenu za architekturu.

Nenechte si ujít ani návštěvu nově zrekonstruovaného Národního muzea. Po dlouhých sedmi letech se vloni na podzim znovu otevřelo a přineslo o třetinu větší výstavní prostor. Zmizely totiž veřejnosti uzavřené depozitáře, a expozice je tím pádem rozsáhlejší a zajímavější.

Procházkou po Václavském náměstí a Národní třídě dojdete k piazettě u stejnojmenné stanice metra, kde stojí téměř 11 metrů vysoká, pohyblivá hlava Franze Kafky, jejímž autorem je umělec David Černý.

Praha z výšky

Chcete mít město jako na dlani? Vyrazte na vrch Vítkov. Na jeho vrch se můžete vyšplhat po svých, ale dá se sem pohodlně zajet i autem. Krásný výhled je už z okolí bronzové jezdecké sochy Jana Žižky z Trocnova, která patří mezi 10 největších na světě. Když ale vyjdete ještě na terasu Památníku národního osvobození, která se tyčí vysoko nad střechou, pohled na Prahu vám odtud vezme dech.

Oběd si dejte v Karlíně, kde je spousta velmi dobrých restaurací a bister. Eska má dokonce michelinské ocenění Bib Gourmand. Anebo si udělejte piknik v parku u Invalidovny.

Za návštěvu určitě stojí secesní Bílkova vila, kterou si v roce 1911 navrhl grafik, sochař a architekt František Bílek a sám v ní také bydlel a tvořil. Kromě jeho díla tu proto uvidíte i jeho soukromé pokoje. Díky režným cihlovým zdem, vysokým sloupům i zahradě je vila nejen krásná, ale také velmi fotogenická.

Trocha přírody

Cestou z Prahy se pak zastavte v kouzelném lomu Amerika a pokochejte se výhledem. Lákavé jsou i vyhlídky na Vltavu. Místo notoricky známého Máje zkuste sousední Smetanovu vyhlídku, která není tak frekventovaná a přitom nabízí stejně epické výhledy.

Vyrazíte-li do Prahy o víkendu, můžete se po městě velmi pohodlně pohybovat i autem. Bývá malý provoz, a tak je to dokonce rychlejší než městská doprava, čili toho stihnete víc. Pokud máte podobně praktické auto, jakým je městský crossover Lexus UX 250h, budete se i v malých uličkách pohybovat bez problémů a pohodlně zaparkujete. Samonabíjecí hybridní pohon navíc přispívá k tomu, že nemusíte mít špatné svědomí kvůli emisím – v městském provozu se totiž auto pohybuje většinu času na elektřinu, a tím pádem téměř bez emisí. Parkování v oblastech s parkovacími automaty je vesměs o víkendu zdarma, případné parkování přímo na modrých zónách vám usnadní aplikace Parkuj v klidu, o kterém jsem psala více zde.

Výlet po Praze s Lexus UX

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Ve spolupráci: Toyota Česká republika, David Broda, Jonáš Mejtský

 

Mohlo by Vás také zajímat:

Autovýlet s Toyotou Corolla do východních Čech

Autovýlet s Toyotou RAV4 do jižních Čech

Autovýlet s Lexusem NX po jižní Moravě

Autovýlet s Toyotou Camry po severní Moravě

Autovýlet s Toyotou C-HR na Vysočinu

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *