Autovýlet s Lexusem RX do západních Čech

29.6.2020 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Go west! 😜🚗 V dalším díle seriálu Počesku s Toyotou a Lexusem mám pro vás tipy na výlety v západních Čechách. Romantických procházek, historických památek a nádherných výhledů je tu víc, než jste možná čekali.

Čertova skála

Pouhé dva kilometry od zámku Zbiroh najdete Čertovu skálu, která nabízí krásný výhled na jih a jihozápad. Dostanete se sem po červené turistické značce. Auto zaparkujte na náměstí ve Zbirohu nebo rovnou u zámku. Protože vyhlídka leží v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko, rozhodně výhled spojte s delší procházkou zdejší půvabnou krajinou.

Rozhledna na Kotli

V roce 2014 vyrostla nad městem Rokycany nová rozhledna. Přímo z města sem vede zhruba tříkilometrová procházka po modré. Dvacet osm metrů vysoká stavba se jmenuje jednoduše podle kopce, na němž stojí – Rozhledna na Kotli. Už jednou na tomto místě rozhledna stála. Vyrostla na konci 19. století, ale byla ze dřeva, a tak nevydržela ani dvacet let. Ta současná je proto ze železa.

Horšovský Týn

Státní hrad a zámek Horšovský Týn patří k nejvíce zpřístupněným památkám u nás. Na zámku si prohlédnete renesanční zámecké bydlení od 16. století do počátku 20. století se salóny, tanečním sálem, knihovnou, hradní část vás zavede do gotické kaple a zbrojnice.

Bečov nad Teplou

Hrad a zámek Bečov nad Teplou zase patří k našim nejzachovalejším památkám. Počátkem 18. století byl totiž majestátní hrad přestaven na barokní zámek. Pyšní se navíc unikátní památkou evropského významu – relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.

Zatopený lom Okrouhlák

Nedaleko Konstantinových lázní na Hradišťském vrchu se nachází lom Okrouhlák, jehož tvar připomíná obří otisk tlapy psa. Těžba v tomto lomu skončila už v roce 1997, a tak je dnes zatopený a veřejnosti přístupný. Dostanete se k němu po trase Naučné stezky Hradišťský vrch. Lom je známý pro spoustu druhů ryb i dalších zvířat, v jeho okolí potkáte žáby, vodní šneky i raky. Lze se tu i koupat – hledejte písečnou pláž.

Hrad Rabí

Nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách pochází z 13. století. Kdybyste změřili délku budov a hradeb, napočítáte celé tři kilometry. Hrad najdete asi devět kilometrů od Sušice na skalnatém vrchu nedaleko řeky Otavy. Návštěva stojí za to už kvůli krásnému výhledu na krajinu v Pošumaví.

Andělská Hora

Zříceninu hradu z přelomu 14. a 15. století najdete nad stejnojmenným městečkem. Její pravidelná trojúhelníková dispozice je velmi rozlehlá a výhodou je, že nabízí výhledy do všech stran, zejména na nedaleké Doupovské hory. V roce 1786 se tu prý procházel i Johann Wolfgang Goethe.

Výlet do západních Čech s Lexusem RX

Volba vhodné autokabelky

Vyrážíte s celou rodinou? Chcete mít dostatek místa i pro své přátele? Volíte SUV, abyste mohli bez problémů jezdit i po nezpevněných cestách? Lexus RX to všechno splňuje, na cestách zajistí skvělý komfort a je dostupný s ekologickým hybridním pohonem, který šetří přírodu a díky nízké spotřebě i vaši peněženku.

Volba vhodného outfitu a vybavení

Městské i kvalitní funkční oblečení do přírody, stejně jako praktické batůžky a další vychytávky na cestování a volný čas nyní seženete na novém e-shopu, který spustila Toyota na svých oficiálních stránkách. Podobné funkční věci obvykle nebývají příliš „fashion“, ale musím říct, že oblečení i doplňky na Toyotím shopu mají šmrnc.

Nezapomeňte si sbalit láhev na vodu, něco nepromokavého, ale i opalovací krém a sluneční brýle. Dovolená v česku vyžaduje být připraven na všechny rozmary počasí. Letos se tedy platí 💯

Štěstí přeje pojištěným?

Ať už jedete kamkoli myslete na to, abyste vy i vaše auto měli rozumné, výhodné, vám na míru sedící pojištění. Mám takové přesvědčení, že když je člověk pojištěný, tak se mu nic nestane. 😉 Abyste neplatili zbytečně více než je nutné, využijte jednoduchý a praktický srovnávač všech druhů pojištění Porovnej24.cz.

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Ve spolupráci: Toyota Česká republika, Lexus Česká republika, David Broda, Jonáš Mejtský

 

Mohlo by Vás také zajímat:

Autovýlet s Toyotou Corolla do východních Čech

Autovýlet s Lexusem UX – Praha a okolí

Autovýlet s Toyotou RAV4 do jižních Čech

Autovýlet s Lexusem NX po jižní Moravě

Autovýlet s Toyotou Camry po severní Moravě

Autovýlet s Toyotou C-HR na Vysočinu

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *