Autfit k Peugeot 308

15.6.2022 Veronika Petrů , , , , 0 komentářů

Nový Peugeot 308 budete mít pravděpodobně spojený se zelenou barvou. Krásná, nová, zářivá barva, ve které je novinka představována, a ve které na nás vykukuje z billboardů a reklam. Fajn, ale zdaleka ne každý si v reálu zelené auto postaví do garáže, a já vám chtěla představit jinou ojedinělou barvu, kterou najdete v katalogu nové 308. Tahle modrá je prostě dobrá. 😉

Nové logo a nejen to. Ale všimněte si prosím nejprve právě toho loga, které má 308 na kapotě. Musím říct, že vypadá velmi efektně a působí moderněji než to, které Peugeot používal doposud. Novinka je delší než předchůdce, má delší rozvor, takže více místa vzadu a také velmi důstojný objem kufru 412 litrů. Já jsem si pochvalovala pohodlná sedadla, intuitivnost palubního systému a bezdrátové zrcadlení mobilního telefonu. To funguje naprosto fantasticky, a navíc ať jste v kterékoli sekci menu multimediálního systému, v levém horním rohu dotykového displeje vždy najdete ikonku, přes kterou se můžete rychle vrátit do CarPlay. Zajímavostí je, že Peugeot se umí spárovat se dvěma telefony najednou. 🤓🤓 Třeba když používáte firemní a soukromý telefon.

Co se barev karoserie týče, zmiňovaná zelená je bez příplatku, což je vzhledem k tomu, že jde o metalický lak, lákavé. Barevná „politika“ Peugeotu 308 je vůbec zajímavá. Za všechny ostatní barvy, celkem je jich v katalogu sedm, si totiž musíte připlatit, a to 7000 až 21 000 Kč. Barva, kterou vidíte na fotkách, je perleťově modrá Vertigo a její hodnota vyjádřená v penězích je na vrcholu uvedeného cenového rozpětí. Pokud nechcete klasiku – bílou, stříbrnou, černou či červenou, je takhle modrá jedinou alternativou trendové zelené. A je dobré vědět, že kombi má jinou paletu barev a modrou Vertigo například nenabízí. Co se motorů týče, tak kromě benzinového motoru 1.2 PureTech o výkonu 110 a 130 koní a naftového motoru 1.5 BlueHDi v nabídce najdete i plug-in hybrid o výkonu 180 koní. Základní cena je 620 000 Kč.

Peugeot 308 byl mezi letošními finalisty ankety Auto mého srdce. V české anketě nezvítězil, měl vyšší cíle. Stal se totiž vítězem Women’s World Car of the Year, tedy světovým dámským autem roku 2022. A dámské auto roku si zaslouží Autfit. Musím říct, že jsem na sebe výběrem modré Vertigo maličko ušila bič. Chtěla jsem, aby outfit skutečně ladil s krásným odstínem laku. Modrých kousků oblečení má většina z nás ve skříni pravděpodobně hodně, ale často to bude tmavě modrá či džínovina. Modrá je právě tou barvou, která má v našich šatnících 50 i více odstínů. Nakonec se mi však vše povedlo sladit dokonale. Modrá (karoserie), bílá (hlavní světla), červená (při troše fantazie by se dala najít v zadních světlech) a černá (kola, zadní světla, sloupky karoserie, zrcátka a další doplňky). Všechny tyhle barvy a zároveň žádnou navíc jsem zakomponovala do autfitu.

Hlavní roli hrál modrý letní overal. Volné široké nohavice jsou trendem poslední sezóny a musím říct, že je to velmi příjemná a pohodlná móda. Jelikož Peugeot 308 nehraje jen na designovou notu, ale i na tu praktickou, bylo podmínkou, aby byl autfit zároveň vhodný na běžné nošení bez omezení… Bílé conversky vás brzdit určitě nebudou a místo kabelky jsem tentokrát zvolila malý batůžek Steve Madden. Malý, velký tak akorát, aby se do něho vešlo to nezbytné, co chce mít člověk u sebe. Sluneční brýle jsou nečekaně z DM drogerie. Chtěla jsem si vyzkoušet, jak mě tenhle styl bude bavit, a nakonec jsem jim propadla. Nějaké ty náramky a řetízky jste už u mě asi viděly, ale novinkou jsou hodinky Apple iWatch, kterým jsem se roky bránila, ale nakonec jsem jim propadla. V přestávce mezi psaním tohohle článku a výběrem fotek běžím splnit kroužek cvičení. 🤸‍♀️ Modří už vědí. 😜 Taková je doba. Elektronika a chytré „věci“ řídí auta a často i naše životy. Ale nesmíme se tak úplně nechat, že? 🧘‍♀️

Máte rády modrou ve všech jejích odstínech? V jaké barvě by se líbil nový Peugeot 308 vám?
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení!

Tags – Peugeot, Peugeot 308Autfit

Foto: Olivie Žižková

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *