Zaostřeno na detaily – Škoda Superb Combi

9.7.2015 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Je fajn, když má člověk pocit, že vývoji auta někdo věnoval péči, že udělal více, než by musel, že u své práce přemýšlel a že ho bavila…

Celkový dojem z auta u mě hodně závisí na detailech. Ať už je pak v konečném důsledku pozitivní nebo negativní. A právě proto jsem se tentokrát rozhodla dříve než jízdní dojmy a minireportáž z prezentace nové Škody Superb Combi „postovat“ tenhle příspěvek zaměřený na funkční řešení, kterými si mě novinka získala. Ne, nebyla jsem z vychytávek, které nový Superb nabízí, nadšená jen proto, že se akce konala v krásné lokaci u jezera Tegernsee nedaleko Mnichova a večeře byla vážně vynikající. :-) Naopak věřím, že byste je ocenily i vy!

Jednoduše chytré!

Simply Clever, Škoda tohle heslo ctí už roky. Co to ale znamená v praxi a co je to „Simply Clever řešení“? Podle vyjádření automobilky to jsou „Jednoduchá, ale z hlediska využití velmi praktická řešení.“ Myslím, že je to trefné. Z minulosti známe třeba „Twindoor“, které nabízí dnes dosluhující Superb sedan. Víko kufru jde otevřít buď klasicky jako u sedanu, nebo jako u liftbacku (tedy i se zadním oknem, což je velmi praktické, když potřebujete naložit něco rozměrného). Nebo si možná pamatujete na deštník umístěný ve speciální kapse v zadních dveřích. Do kapsy se může zpět odložit i mokrý, schránka je totiž vybavena odtokovým kanálkem na odvod vody, která z deštníku stéká. To poprvé představil Superb první generace v roce 2001.
Novinka se pyšní  31 simply clever řešeními (21 z nich je zcela nových), která mají člověku usnadnit a zpříjemnit cestování a řidičský život celkově.

Moje Simply Clever TOP3

  1. Vyzdvihnout musím takzvaný virtuální pedál. Funguje na elektricky ovládané víko kufru. Příklad: máte plné ruce, věci na zem pokládat nechcete, klíček někde na dně kabelky, třetí ruka na manuální pokyn k otevření víka schází. Kouzlo je v tom, že u Superbu stačí nohou „mávnout“ pod zadní nárazník. Zde je čidlo, které dá povel k otevření kufru. Chce to teda trochu grif, ale to je o zvyku. Není to první ani poslední auto, které tuhle vychytávku nabízí (podle mě by ji měla mít všechna auta), ale stejně je to prostě dobré.
  2. Dokonalé jsou také plastové organizéry v obřím zavazadlovém prostoru. Jsou na suchý zip a drží výborně. Jednoduše jimi můžete „zahradit“ předměty, které by mohly po kufru v zatáčkách cestovat. Těžko se to vysvětluje, je to tak jednoduché, až je to geniální. Na úvodní fotce jsem jimi svou pozici v kufru „upevnila“ já :-). Za jízdy jsem v kufru nebyla, takže nevím, zda by mě to udrželo, ale taška na svém místě spolehlivě zůstane i při sportovnější jízdě.
  3. Třetím simply clever řešením, kterému chci dát více prostoru, je držák na lahve pro otevírání jednou rukou. Držák mezi předními sedadly je udělaný tak, aby se půllitrová plastová lahev při otáčení zachytila dnem, a řidič ji tak mohl za jízdy otevřít nebo zavřít pomocí jedné ruky. Můžu potvrdit, že to vážně funguje.

Může se hodit

Nebudu vás tu nudit celým výčtem simply cleverů, ale pro zajímavost jsou to dále speciální kapsy ve dveřích na výstražnou vestu, dva deštníky tentokrát „zabudované“ v předních dveřích, kapsy na drobnosti na bočnicích předních sedadel, jednoduchý systém sklápění zadních sedadel z kufru, zásuvka na 230 V, variabilní držák na tablet a tak dále a tak dále. Je to jako s tím obyčejným držákem na parkovací lístek na předním okně (pokud máte škodovku, tak víte o čem mluvím). Z bodu A do bodu B dojedete i bez toho, spotřebu vám to taky nesníží a zhubnout nepomůže, ale je to fajn. :-)

S některými zmiňovanými vychytávkami i elegancí nového Superbu se můžete lépe seznámit na videu, které jsem Vám dala na kanál Autokabelek na Youtube.

Mějte se „simply fajn“ a těšte se na reportáž a jízdní dojmy z představení nové velké Škodovky. Už je pro vás chystám! :-)

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *