Výběr tažného zařízení na vaše auto

13.4.2022 Veronika Petrů , , , 0 komentářů

Výběr tažného zařízení pro váš vůz není snadný úkol. Jaké parametry je třeba vzít v úvahu? Co hledat?


Při rozhodování o koupi vozu zohledňujeme různé faktory. Zohledňujeme jeho parametry, vzhled, praktičnost nebo funkce, které bude plnit. Někdy se určité potřeby auta objeví v průběhu času, což nelze předvídat ve fázi výběru vozidla. Existuje však mnoho řešení, která mohou zvýšit funkčnost našeho vozu po jeho koupi. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak tento parametr zvýšit, je pořízení a montáž tažného zařízení, které může plnit různé funkce – nejen tažné.

Používá se jak mezi lidmi, kteří hledají způsob přepravy sportovního vybavení, koní nebo velkorozměrného nákladu. V několika bodech vám ukážeme, jak vybrat produkt, aby vyhovoval vašim potřebám a možnostem vozu.

Parametry vozu při výběru tažného zařízení

Kvalitu jízdy s přívěsem ovlivňuje jak tažné zařízení, tak vhodné parametry vozu. Milovníci karavanových dovolených nebo lidé využívající z profesních důvodů přepravní přívěsy, před pořízením vozu zvážit všechny vlastnosti, které rozhodují o tom, zda se jedná o vozidlo vhodné pro tahání jiných vozidel. Takový vůz se vyznačuje jízdní stabilitou ve vysokých rychlostech, dostatečně krátkou brzdnou dráhou, schopností akcelerace s dodatečnou zátěží a bezproblémovým rozjezdem v kopci a důležitá je také bezpečnost.

Parametry tažného háku – maximální tažná kapacita a vertikální zatížení

Noví uživatelé tažných zařízení, když začínají s hledáním vhodného produktu ke koupi, většinou nevědí, na jaké parametry si dát především pozor. Mnozí se řídí především cenou a značkou. Při analýze nabídek mnoha tuzemských i zahraničních výrobců je nutné prověřit maximální tažnou kapacitu závěsu a jeho maximální svislé zatížení. První parametr udává nejvyšší hmotnost přívěsu taženého autem.

Maximální svislé zatížení a tažná kapacita je hodnota stanovená výrobcem automobilu a závisí na jeho velikosti a konstrukčním řešení použitém ve vozidle. S přihlédnutím jak k výše uvedenému, tak k budoucímu využití tažného zařízení je možné vybrat ten správný produkt z hlediska ceny a jeho funkčnosti. Důležité je, zda si chceme pořídit háček s možností rychlého uvolnění kuličky, bez použití dalšího nářadí, nebo se rozhodneme pro trvalé řešení. Tažné zařízení můžete vybírat zde.

Rádi byste více servisních článků? Dejte vědět v komentářích. ⭐️
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *