VLOG – jak nastartovat auto přes kabely aneb co dělat, když je baterie vybitá

16.11.2019 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Nejčastější příčinou toho, že vaše auto nejde nastartovat bývá vybitá baterie. Je možné, že už to má takzvaně „za sebou“, mohli jste nechat svítit světla nebo jen vnitřní osvětlení v případě delšího stání anebo prostě vaše auto stálo tak dlouho, že se vám baterie vybila. Co teď?

Zima, krátké pojížďky a časté starty… To už teď nemá cenu řešit, důležité je nastartovat a odjet, takže jak na to?

Roztlačování či roztahování se u aut s katalyzátorem nedoporučuje. A jelikož katalyzátor může mít i auto, které už oslavilo třicáté narozeniny, rovnou na tohle řešení zapomeňte.

Nejlepším řešením je nastartování přes kabely. Potřebovat budeme startovací kabely a ochotného pomocníka, jehož auto má baterii v pořádku.

Nejdříve se podíváme, kde mají naše auta umístěnou baterii. Může být pod kapotou, ale i jinde. Nejčastěji pak bývá v kufru či pod sedadly. Ale to nás nemusí trápit, jelikož pod kapotou najdeme vývody plusového a minusového pólu, ke kterým můžeme startovací kabely připojit. Následně si auta postavíme tak, aby byly plusy a mínusy na dosah startovacích kabelů.

Motor je u obou aut vypnutý. Nejprve připojíme kladný, červený kabel ke kladnému „plus“ pólu baterie, která je vybitá. Druhý konec připojíme k plusovému pólu baterie pomocníkova auta. A na pomocnou baterii pak jako první připojíme i záporný, černý kabel a to na mínusový pól. Nakonec připojíme mínus u vybité baterie. Nastartujeme pomocné auto a chvilku počkáme. Pak zkusíme nastartovat auto s vybitou baterií. Pokud je baterie hodně vybitá, je možné, že to nepůjde hned a budeme muset nechat auta chvilku připojená, případně při pokusu o start vybitého auta přišlápnutím plynového pedálu u pomocného auta zvýšit otáčky jeho motoru.

Jakmile nastartujeme, sundáme kabely v opačném sledu, tj. nejdříve minus u vybitého, pak mínus u pomocného, plus u pomocného a nakonec plus u vybitého.

Následně doporučuji minimálně patnácti, dvacetiminutovou projížďku, ať baterii dobijete a neopakuje se celý proces další den ráno. 😉

“Jak na to” video ze série vlogů na Autokabelkách!

Více na Youtube kanálu Autokabelek!

Věřím, že vám tento postup bude užitečný. Ale přeji vám, abyste jej nikdy nepotřebovali. 😁
Pokud se vám video líbilo, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *