VLOG – jak nastartovat auto přes kabely aneb co dělat, když je baterie vybitá

Nejčastější příčinou toho, že vaše auto nejde nastartovat bývá vybitá baterie. Je možné, že už to má takzvaně „za sebou“, mohli jste nechat svítit světla nebo jen vnitřní osvětlení v případě delšího stání anebo prostě vaše auto stálo tak dlouho, že se vám baterie vybila. Co teď?

Zima, krátké pojížďky a časté starty… To už teď nemá cenu řešit, důležité je nastartovat a odjet, takže jak na to?

Roztlačování či roztahování se u aut s katalyzátorem nedoporučuje. A jelikož katalyzátor může mít i auto, které už oslavilo třicáté narozeniny, rovnou na tohle řešení zapomeňte.

Nejlepším řešením je nastartování přes kabely. Potřebovat budeme startovací kabely a ochotného pomocníka, jehož auto má baterii v pořádku.

Nejdříve se podíváme, kde mají naše auta umístěnou baterii. Může být pod kapotou, ale i jinde. Nejčastěji pak bývá v kufru či pod sedadly. Ale to nás nemusí trápit, jelikož pod kapotou najdeme vývody plusového a minusového pólu, ke kterým můžeme startovací kabely připojit. Následně si auta postavíme tak, aby byly plusy a mínusy na dosah startovacích kabelů.

Motor je u obou aut vypnutý. Nejprve připojíme kladný, červený kabel ke kladnému „plus“ pólu baterie, která je vybitá. Druhý konec připojíme k plusovému pólu baterie pomocníkova auta. A na pomocnou baterii pak jako první připojíme i záporný, černý kabel a to na mínusový pól. Nakonec připojíme mínus u vybité baterie. Nastartujeme pomocné auto a chvilku počkáme. Pak zkusíme nastartovat auto s vybitou baterií. Pokud je baterie hodně vybitá, je možné, že to nepůjde hned a budeme muset nechat auta chvilku připojená, případně při pokusu o start vybitého auta přišlápnutím plynového pedálu u pomocného auta zvýšit otáčky jeho motoru.

Jakmile nastartujeme, sundáme kabely v opačném sledu, tj. nejdříve minus u vybitého, pak mínus u pomocného, plus u pomocného a nakonec plus u vybitého.

Následně doporučuji minimálně patnácti, dvacetiminutovou projížďku, ať baterii dobijete a neopakuje se celý proces další den ráno. 😉

„Jak na to“ video ze série vlogů na Autokabelkách!

Více na Youtube kanálu Autokabelek!

Věřím, že vám tento postup bude užitečný. Ale přeji vám, abyste jej nikdy nepotřebovali. 😁
Pokud se vám video líbilo, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *