VLOG – Jak dofouknout pneumatiky?

9.8.2018 Veronika Petrů , , , 2 komentáře

Víte, jak správně změřit tlak v pneumatikách a jak je v případě potřeby dofouknout? Pokud ne nebo si nejste úplně jisté, tak právě pro vás tu mám nový vlog „jak na to“. Jednoduše, stručně, jasně. 😉

Správné hodnoty tlaku najdete nejčastěji vylepené na víčku nádrže nebo na sloupku dveří řidiče, bývají tam hodnoty zvlášť pro přední a zadní kola, pro prázdné a naložené auto. Pokud tabulku doporučených hodnot nenajdete, věřte, že když se budete držet hodnot nějakých 220 až 230 kpa (tedy 2.2 až 2.3 baru), nic nezkazíte.

Ideální je měřit tlak ve studených pneumatikách, tedy nikoli po dlouhé jízdě. Vzduch a měřák mají skoro na každé benzince, jen svorka na konci hadice občas není v kondici, ale já budu věřit, že tady bude všechno v pořádku. Doporučuju použití igelitových rukavic, ať se neušpiníte.

Odšroubujeme čepičku na ventilku a nasadíme na něj svorku. Nesmíte slyšet unikat vzduch, v opačném případě zkuste svorku nasadit znovu a lépe. Zkontrolujeme tlakoměr, na ten koukáme vždy zpříma a rovně, ne zešikma či ze strany, a pozor na to, že měřák ukazuje tlak, jen když zrovna nefoukáme nebo neupouštíme. Pokud je hodnota tlaku vyšší či nižší než potřebujeme, tak ji jednoduše pomocí tlačítek plus či minus upravíme na tu správnou. Nejlepší je trochu přehustit a pak upustit. Sundáme svorku, našroubujeme čepičku a pokračujeme na další kolo….

 

„Jak na to“ video ze série vlogů na Autokabelkách!

Více na Youtube kanálu Autokabelek!

Správný tlak nejen v pneumatikách, vám přeje VPV ⭐️

 

Pokud budete chtít více takových videí, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení! 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

2 komentáře

Hana
16.8.2018

Zdravím všechny, tak jsem zjistila, kolik lidí kolem mně jezdí s letními pneumatikami, které už mají dávno sjetý vzorek a je jim to absolutně jedno. Zrovna jsem nedávno také řešila koupi nových pneumatik. Nechtěla jsem za ně utratit nesmysl peněz, ale zároveň jsem chtěla kvalitní pneu. Kamarádka mi doporučila stránku https://www.pneuok.cz kde mi ochotně poradili jaké pneumatiky vybrat a hlavně jsem ušetřila dost peněz. Takže pokud ze sebe nechcete nechat vytahat spoustu peněz, doporučuji tyto specialisty!

Odpovědět

dana88
28.2.2019

Manžel nám koupil do garáže nový šroubový kompresor z https://www.kompresory-vzduchotechnika.cz/ a tak jsem samozřejmě dostala přednášku o tom, jak si pneumatiky pravidelně vždycky dofukovat. Je fakt, že to vážně není na škodu. Příjde mi totiž, že dofouknuté lépe drží na silnici.

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *