Představení – nový Seat Leon

16.3.2020 Veronika Petrů , 0 komentářů

Krásnější, úspornější a schopný žít naplno online. Nový Leon u Seatu považují za nejlepší a nejvyspělejší auto, jaké kdy poslali na silnice. Možná by tedy bylo dobré o něm vědět více. 😉

Příprava na budoucnost

Nový Seat Leon je prý připravený na budoucnost. Nová generace tohoto modelu, vyvinutá na platformě MQB Evo, je nejinovativnějším produktem, který kdy značka vyrobila. První kompletně síťově propojený automobil Seat je díky nejmodernějším asistenčním systémům a hybridní technice prostě připravený.

Designová evoluce, technická revoluce…

Nový Seat Leon přichází s výraznou evolucí designu v porovnání se svým předchůdcem. Nový exteriér a interiér v atraktivním designérském stylu mu poskytuje charakter, který umocňují optimalizované celkové proporce ve spojení s „odhodlanějším“ výrazem tváře a uhlazenějšími liniemi. Zcela nový Leon svítí na cestu celému segmentu řadou inovativních osvětlovacích technologií, mezi něž patří dekorační osvětlení po celém obvodu interiéru, zadní svítilny v celé šířce vozidla, dynamické ukazatele směru, světlomety s diodami LED pro všechny osvětlovací funkce a uvítací osvětlení.

Ať žijí zkratky! TSI, TDI, eTSI, TGI

Čtvrtá generace modelu Leon zvyšuje hospodárnost řadou vyspělých poháněcích ústrojí. Zákazníci mají na výběr motory na benzin (TSI), naftu (TDI), hybrid (eTSI), plug-in hybrid (eHybrid) a stlačený zemní plyn (TGI).

Online vždy a všude

Zcela nový Leon je prvním kompletně síťově propojeným automobilem značky Seat. Systémy auta umožňují propojení vozidla nejen s telefony, tablety a notebooky cestujících, ale navíc také s okolním světem. Konektivita zahrnuje navigaci využívající přístup k internetu, internetové funkce a služby, jakož i systém Full Link s rozhraními Android Auto a CarPlay.

Nejbezpečnější Seat

Nová generace modelu Leon nabízí ochranu a asistenci svému řidiči díky kombinaci asistenčních systémů, mezi něž patří předvídavý adaptivní tempomat ACC, asistent pro stav nouze Emergency Assist, asistent pro automatizovanou jízdu Travel Assist, asistent pro změnu jízdního pruhu Side Assist a asistent pro vystupování Exit Assist. Zcela nový Leon je prý nejbezpečnějším automobilem, který kdy značka Seat vyrobila.

Prostornější a praktičtější

Nejúspěšnější model značky Seat je zároveň ještě praktičtější. Nabízený bude ve verzi pětidveřový hatchback a kombi. Větší vnější rozměry – pětidveřová verze je o 86 mm delší, Sportstourer dokonce o 93 mm – umožňují velkorysejší nabídku prostoru pro cestující na sedadlech vzadu. Sportstourer navíc nabízí ještě větší objem zavazadlového prostoru (620 litrů).

Zrozen v Barceloně, navazující na své úspěšné předky

Nový Seat Leon byl navržen a vyvíjen v Barceloně (Martorell), kde je i vyráběn. Víže, že Seat prodal více než 2,2 milionu vozů Leon tří generací? Nnová generace chce navázat na úspěchy svých předchůdců.

 

Seat je pro mě symbolem skloubení německé preciznosti (Volkswagen) a jižanského temperamentu či stylu. A konkrétně Leon je nejlepším příkladem. Ve své třídě je horkým kandidátem na mé doporučení 🚗

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *