Koronadoba: Podpora dobrovolníků a sbírka Subaru

30.3.2020 Veronika Petrů , 0 komentářů

Ačkoli automobilový průmysl je jedním z oborů, který aktuální „virová“ situace zasahuje ekonomicky nejvíce, najdou se zde tací, kteří chtějí pomáhat. Netajím se tím, že Subaru je moje srdcová značka a pokud to ještě nevíte, tak Subaristi mají velká srdce… Jejich projekt můžete podpořit i vy!

 

„Autosalony Subaru v České republice jsou uzavřené a nečekají nás lehké časy, přesto jsou však kolem nás lidé, kterým se vede ještě hůře. A subaristé jsou zvyklí bez ohledu na situaci táhnout za jeden provaz a pomáhat druhým – na silnicích i mimo ně. Proto přicházíme s výzvou: Přispějte do sbírky na zajištění nejnutnějších služeb pro ohrožené skupiny lidí, především seniory. V rámci rozběhnutí výzvy již Subaru vložilo příspěvek ve výši 25 000 Kč.“

O co se jedná?

Podpořit můžete práci dobrovolníků, kteří bez nároku na odměnu pomáhají s donáškou nákupů, léků a dalších důležitých věcí seniorům nebo matkám samoživitelkám v izolaci. Vybrané prostředky pak půjdou na nákup ochranných pomůcek pro dobrovolníky i jejich klienty (roušky, gely, rukavice atd.), na pohonné hmoty a další nezbytné náklady (např. povinné pojištění dobrovolníků). Jakákoliv částka je vítána!

Proč Subaru podporuje právě tento projekt?

  • stovky dobrovolníků pomáhají lidem po celé České republice
  • peníze ze sbírky odcházejí průběžně a okamžitě pomáhají, bez ohledu na dosažení cílové částky
  • všichni dobrovolníci jsou důkladně prověřeni a proškoleni
  • vzhledem k nejistému výhledu je třeba posílit kapacity, aby nikdo nezůstal na holičkách

 

Protože Subaru s veřejnými sbírkami nemá vlastní zkušenosti, rozhodli se „nevynalézat kolo“ a vybrali projekt zkušené organizace ADRA. Ta je mimo jiné největší koordinátor pomoci v ČR při povodních a jiných živelních katastrofách nebo vyhlašovatel známé Ceny Michala Velíška a projektu Hrdinové mezi námi. ADRA je pak garantem, že peníze budou účelně a efektivně využity.

 

Pokud si finanční pomoc nemůžete z důvodu vlastní složité situace dovolit, podpořte tento projekt sdílením! 📩
Pokud se vám článek líbil, tak dejte 👍. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

 

Tags: ADRA, Darujme.cz, Subaru Česká republika, sbírka na pomoc dobrovolníků

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *