Objevte svůj (auto)styl – Romantický typ

16.5.2016 Veronika Petrů , , 2 komentáře

Kočár pro romantickou ženu by hlavně měl mít řidiče. Volant přece patří do rukou muže. Ačkoli byste nejraději žily v dobách, kdy ženy byly ještě ženami a muži opravdovými gentlemany, musíte se přizpůsobit. Ale nebojte se, společně vybereme auta, která i ve vás probudí trochu té mužské energie a budou vás bavit!

8 stylů by TH

Úvodní post a představení osmi stylů, typů osobnosti, podle nekonvenční módní návrhářky a stylové poradkyně Táni Havlíčkové jsem vám servírovala již před časem (zde). Pro ty z vás, které tohle téma zaujalo a zkusily si třeba i stylový test, teď chystám seriál o jednotlivých typech. A dnes je na programu:

Romantický typ (Jin) – princezna a princ

Žena romantického stylu je křehká představitelka toho nejněžnějšího, co může žena vysílat do éteru. Dokonalá křehkost, bezbrannost a rafinovanost ji předurčuje stát se přesně tou ženou, kterou si přejí muži ochraňovat, o kterou chtějí pečovat a vedle které se každý muž cítí jako opravdový chlap. Její oblečení je vždy perfektně padnoucí, neobleče si nic, co je příliš velké, příliš obepnuté, příliš dlouhé nebo krátké, možná by se dalo říct, že jsou romantické ženy v oblečení konzervativní a upjaté, ale jejich vysílaná bezradnost je natolik odzbrojující, že je prostě musíte milovat.  Ráda svým oděvem a celkovou image zdůrazňuje svou křehkost, a ta je nejlépe vidět při důsledném používání co nejdrobnějších doplňků – rukavice jsou v jejím podání rukavičky, knoflíky jsou knoflíčky, klobouk je kloboučkem… Romantická žena bude křehká v jakémkoli typu postavy – ona sama nemusí být drobná, droboučké je vše, čím se obklopuje – ať jde o doplňky, hrníčky z růžového porcelánu nebo rámečky na fotky zdobené drobnými květy pomněnek… Romantická žena je ovšem taky perfektní hostitelkou, která má vždy po ruce něco dobrého pro své milé hosty, kteří jsou nadšeni jejím věčným optimismem. Je taky přesně tou mámou, která by nejraději za své děti i dýchala. Romantička je také přesně tou ženou, o které byste řekli „dobrá hodpodyňka i pro pírko přes plot skočí“. Je to typická koketa, která pomocí svého oblečení dokáže upoutat pozornost, kdykoliv si zamane, co na tom, že její oblečení není zdaleka podle posledních trendů – ty ji nezajímají, nemá ráda nejistotu v neověřeném stylu oblečení. Ona potřebuje jistotu, že to, co má na sobě, může být třeba i lehce démodé, ale splňuje bezpečně tu nejvyšší laťku v ženskosti. Kromě rodiny se romantické ženy mohou ideálně realizovat v povoláních zdravotních sester či pečovatelek nebo učitelek v mateřské školce. Více zajímavých informací najdete zde.

Auto pro „romantičku“

Vy se určitě o volant se svým manželem cestou na rodinou dovolenou prát nebudete. Vy se raději necháte vézt. Stejně tak se necháte vést při výběru auta a asi si necháte poradit od nějakého svého mužského ochránce, ať už je to přítel, manžel nebo jen kamarád. Pokud si můžete dovolit žít svou pohádku a méně hledět na praktičnost, popřemýšlejte o kočáru, tedy o kabrioletu. VW New Beetle Cabrio nebo z těch luxusnějších kabriolet z Mercedesu-Benz třídy C či E. Bavit vás mohou i drobečci jako Fiat 500 nebo Opel Adam, které nabízejí i spoustu doplňků, jimiž si z nich můžete udělat to své „autíčko“. Ani polepy karoserie ve tvaru kytiček totiž tady nejsou nemožné. Další variantou jsou vozy SUV. Stejně jako potřebuje romantická žena vedle sebe opravdového muže, pomocníka a ochránce, potřebuje i opravdové auto, ve kterém se bude cítit bezpečně. Auto, které bude navíc vyhovovat potřebám početné rodiny, po které romantičky touží. Ideální volbou tak mohou být auta jako Audi A7, Range Rover, Volkswagen Touareg, Volvo XC90 nebo třeba i Hyundai Tucson. Jelikož romantické ženy jsou ženami prezidentů, ředitelů a vrcholných manažerů, nebojím se vám vybírat spíše dražší auta. :-)
Na motoru a jeho výkonu vám vůbec záležet nebude, doporučuju určitě automatickou převodovku a barvy, které k vám budou ladit, jsou nasnadě. Bílá a pastelové barvy. Když žlutá, tak nikoli zářivá, ale taková ta „zapudrovaná„, skvělou volbou bude i baby modrá.

Držím palce, ať si vyberete ten správný kočár! :-)

 

Zdroj a inspirace: Blog Táňi Havlíčkové, Móda a duše.cz, Fashion for success

 

Objevte svůj (auto)styl!
Objevte svůj (auto)styl – Sportovní typ
Objevte svůj (auto)styl – Ležérní typ
Objevte svůj (auto)styl – Elegantní typ
Objevte svůj (auto)styl – Okázalý typ
Objevte svůj (auto)styl – Nekonvenční typ
Objevte svůj (auto)styl – Avantgardní typ
Objevte svůj (auto)styl – Extravagantní typ

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

2 komentáře

Hel
22.2.2019

Asi bych dala přednost i veteránu. Líbí se mi na autech, že dlouho vydrží. Když už si ho jednou pořídím, i když je to šunka za 30, budu ho milovat a chtít, aby mi vydržela co nejdéle.
Automatickou převodovku oželím, z úcty k tradici.
Na autech se mi líbí oblé tvary, takže může vyhrát i sportovní menší vůz a nebo naopak VW hippies bus … či jak se jmenuje ten nákupní vozík od mercedesu, co lze parkovat ve městě i napříč. ?😄

Odpovědět

    Veronika Petrů
    22.2.2019

    👍 Asi myslíš Smart 🚙😉

    Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *