Objevte svůj (auto)styl – Ležérní typ

30.5.2016 Veronika Petrů , , 0 komentářů

V jakém autě se bude nejlépe cítit introvertní ležérka? Nejraději by auto s autonomním řízením, aby si za volantem mohla číst svou oblíbenou knížku. :-) Musíme však žít přítomností a proto čtete dále a zjistěte, zda je tento styl právě ten váš a jaká auta ho mohou doplnit.

8 stylů by TH

Úvodní post a představení osmi stylů, typů osobnosti, podle nekonvenční módní návrhářky a stylové poradkyně Táni Havlíčkové jsem vám servírovala již před časem (zde). Pro ty z vás, které tohle téma zaujalo a zkusily si třeba i stylový test, teď chystám seriál o jednotlivých typech. A dnes je na programu:

Ležérní typ (Jang) – pozorovatelka a pozorovatel

Je to velmi nadčasový styl žen, které nemají rády žádné výstřednosti ani výrazné střihy, barvy a vzory. Je to styl žen, pro které je důležitá jejich vnitřní duševní pohoda, cítí velmi intenzivně jakoukoliv disharmonii v materiálech, v barvách i ve střizích, je pro ně nanejvýš důležité být obklopená harmonií – jak v oblékání, tak v celém jejich soukromém životě. Jakákoliv výstřednost je pro ně nepřijatelná, protože narušuje jejich vnitřní klid. Jsou to ženy velmi citlivé, s bohatým emotivním vyzařováním, oduševnělé, inteligentní, vzdělané, je pro ně důležitá jejich práce, mohou zastávat velmi zodpovědné funkce. Nejlépe se cítí v oblečení, které je nenápadné, ale za podmínky, že je dostatečně  kvalitní. Nosí nejraději oblečení v pánském stylu a z materiálů, které připomínají pánské oblekovky. Mají rády kabelky z kvalitních materiálů, které jim vydrží roky. Tvar takové kabelky tedy musí být klasický a nadčasový. Jejich oblečení postrádá jakékoliv ozdoby, zdobné detaily, které by mohly narušovat jejich potřebu nenápadnosti, nikdy na sebe nevezmou nic, v čem by byly příliš vidět, dokonce nemusí nosit ani šperky ani nemají potřebu se líčit. Tento styl, který můžeme také nazvat casual nebo styl přirozený, je velmi mladistvý a slušivý. Pro zajímavost, ležérní typy mnohem raději píší maily či sms, než aby zavolaly. Více zajímavých informací najdete zde.

Auto pro „ležérku“

Tentokrát začnu netradičně barvami. Výstřednost je pro ležérní styl nežádoucí, a tak volte stříbrnou či zlatou metalízu. A modely s nadčasovým designem (trochu v pánském stylu). Vy nechcete a nepotřebujete vyčnívat, a proto skvělou volbou bude určitě Škoda Fabia či Octavia nebo Volkswagen Polo, Golf či Passat. Kvalitní nadčasovou manažerskou autokabelkou pro vás může být například Audi A6 či A8. V případě potřeby velmi praktického auta například Peugeot Partner (ten už je v poslední generaci trochu designově „ukecanější“, ale ještě ne příliš). Doporučovala bych vám se podívat i na nabídku japonské Toyoty, ovšem více líbit se vám budou starší modely značky (další tip na auto ze sekáče), novinky vám mohou připadat trochu okázalé a postrádající nadčasovost. Typicky ležérní jsou skandinávské země, a proto vám budou sedět i mnohé modely značky Volvo. Například velké hranaté kombíky, ze kterých přímo čiší ležérní styl a jednoduchost, a přitom hloubka skandinávského stylu.
Máte rády značky, ze kterých je určitým způsobem cítit tradice, upřímně si myslím, že vám nebudou vyhovovat například korejská auta (Hyundai, Kia, Chevrolet). Při výběru auta budou pro vás důležité nízké provozní náklady, spolehlivost, praktičnost a jednoduchý, čistý a nadčasový design.

Váš výběr nebude impulzivní, ale zodpovědný a já věřím, že vyberete správně!

 

Zdroj a inspirace: Blog Táňi Havlíčkové, Móda a duše.cz, Fashion for success

 

Objevte svůj (auto)styl!
Objevte svůj (auto)styl – Sportovní typ
Objevte svůj (auto)styl – Romantický typ

Objevte svůj (auto)styl – Elegantní typ
Objevte svůj (auto)styl – Okázalý typ
Objevte svůj (auto)styl – Nekonvenční typ
Objevte svůj (auto)styl – Avantgardní typ
Objevte svůj (auto)styl – Extravagantní typ

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *