Nepodceňujte pitný režim!

10.12.2014 Veronika Petrů 0 komentářů

Až 70 % našeho těla tvoří voda. Když nám chybí, máme žízeň, ztrácíme fyzickou i psychickou výkonnost a necítíme se dobře. Pokud se chcete cítit dobře, a to i za volantem, je třeba myslet na pravidelné doplňování tekutin.

Hydratace, hydratace a zase hydratace

Víte, že průměrný člověk by měl denně vypít přibližně objem malého panáka na kilogram hmotnosti? Neperlivé vody ideálně a samozřejmě. :-) Zároveň vaše tělo nedokáže zužitkovat více než 0,4 litru tekutiny za hodinu. I proto je potřeba pít průběžně po celý den.

Pití vždy po ruce

Osobně si kupuju vody s takovým tím sportovním pítkem, já tomu říkám s dudlíkem. :-) Při řízení mě nerozptyluje práce s uzávěrem na láhvi a nemusím se bát, že se mi voda vylije. V zimě pak ocením čaj v termohrnečku. Obecně doporučuju se vyhnout slazeným nápojům a to i těm s umělými sladidly (sladká chuť bez očekávaného přísunu cukrů způsobí v těle zmatek, jehož výsledkem je neovladatelná chuť na sladké). Vyhněte se také energetickým nápojům. To už bych si raději dala dobrou kávu. Na únavu není úplně spásná, ale třeba já ji mám ráda a v přiměřeném počtu šálků a s dobrým pitným režimem rozhodně není škodlivá, ba naopak.

 

Jak se zdravě najíst na cestách?
Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *