Exkluzivní setkání – Opel Crossland X (+ceník)

7.4.2017 Veronika Petrů 0 komentářů

Opel Crossland X je nejnovějším modelem Opelu, který se necelý týden před Ženevským autosalonem pár vyvoleným představil v Praze. Já tam samozřejmě nemohla chybět! :-)

Aktualizováno: Opel Crossland startuje na ceně 309 900 Kč. Kompletní ceník zde.

Opel si dal letos jasný cíl: „7 v 17“ neboli sedm nových modelů představených v roce 2017. A tak není čas ztrácet čas a jde se představovat. Rovnou tu máme model Crossland X. Jde o malý crossover, neboli cross-body autokabelku. Ideální do města a vhodná i za město.

Crossland X je o něco menší než Mokka X, o které jsem nedávno psala zde. Pro představevu, novinka je velká asi jako Škoda Yeti. Vyšší stavba karoserie zajistí, že do Crosslandu X elegantně nastoupíte i v minisukni a parazzi nemají šanci získat žádný pikantní záběr. :-)

I přes kompaktní rozměry je v interéru spoustu místa ve všech směrech, musím upřímně říct, že jsem byla opravdu příjemně překvapená. Zadní řada sedadel jde navíc posouvat, záleží zda v danou dobou preferujete prostor pro živý nebo neživý „náklad“ :-) Kufr je každopádně velký i v základním uspořádání, dokonce nabídne o nějaký ten litřík prostoru více než Mokka X.

Trumfem modelu je dostupná výbava, head-up displej, wi-fi hotspot, Opel Onstar, aktivní udržování v jízdním pruhu, systém detekce chodců nebo LED světlomety. Takové „vymoženosti“ zdaleka nejsou ve třídě obvyklé, některé jsou tu dokonce nevídané.

Co říkáte na desing? Mě se novinka líbí, i když celkově „jen“ kombinuje zajímavé designové prvky svých starších opelích sourozenců. Ale vkusně. Za zmínku stojí hlavně „plovoucí střecha“ (vše to začalo u Adama :-) a dvoubarevné lakování, kdy střecha může být v kontrastní barvě. Takže možností, jak se odlišit tu bude opět mnoho.
Podobně hodnotím i interiér, vše je hezky zpracované a sladěné, hlavním prvkem palubní desky je osmipalcový dotykový displej info-zábavního systému (IntelliLink), ovládací panel klimatizace je minimalistický jako u astry, přístrojový štít a palubní počítat podobný tomu u Mokky X.

Crossland X se představil v krásných prostorách fotografického ateliéru Sunny Flash, takže o možnost udělat si krásné fotky nebyla nouze. Mimochodem nafotit se tu můžete nechat i vy. A já už se těším na svezení s novým Crosslandem, abych vám mohla zprostředkovat více dojmů!

 

Poptávka po malých SUV modelech a crossoverech do města každým rokem roste. Já bych Crossland X vřele doporučila hlavně sporťačkám a rebelkám. A obecně všem holkám, které hledají praktické, ale nikoli nudné auto a zároveň nepotřebují nebo nechtějí nic velkého. Od začátku dubna je možné auto u dealerů objednávat. Ve hmotě se v ČR první auta projeví v červnu. :-)

Praktičnost, konektivita a cross-koncepce – to je to, co teď frčí! Co vy na to?
Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *