Anytime Carsharing – Jak na to?

2.5.2019 Veronika Petrů , , , 2 komentáře

Vyfotíte občanku, řidičák a uděláte si selfie. Tak jednoduchá je registrace do aplikace Anytime.cz, firmy, která nabízí profesionální carsharing v mnoha zemích a nyní přichází i do Prahy.

Druhé auto

64 % uživatelů carsharingu auto vlastní. Pro ty carsharing nahrazuje auto druhé. To levnější, s menší spotřebou a náročností na velikost parkovacího místa. Tak to mám já, nevlastnit auto si zatím nedovedu představit, ale za to si přesně dovedu představit situace, kdy si auto ráda „našéruju“. Ovšem stále více lidí bere carsharing jako náhradu k vlastnictví auta, hlavně pak „mileniáni“ a mladí lidé žijící ve městech.

Malá, ekologická a stejná!

Anytime má v Praze flotilu 100 hybridních Toyot Yaris a jejich počet bude do budoucna růst. Proč právě Toyota Yaris Hybrid a proč je celá flotila jednotypová? Malé auto s hybridním pohonem je do města ideální a pro pravidelné uživatele je příjemné, že už auto znají, takže mají velmi rychle vše nastavené podle svých potřeba a vědí, jak se co v autě ovládá.

Toyota Yaris Hybrid, těší mě!

Toyota Yaris Hybrid je ideální městské auto. Kompaktní rozměry, hybridní pohon, automatická převodovka. Nebojte se ničeho, Yaris Hybrid (odkaz na test Yarisu Hybrid na Autokabelkách zde) se ovládá jako každé jiné auto s automatickou převodovkou. Ani té se nemusíte bát, vězte, že na automat se zvyká velmi rychle a ve městě je automatické řazení neocenitelné. Yaris Hybrid má i celkem bohatou výbavu, za zmínku stojí hlavně parkovací kamera.

All inclusive

Pojištění, benzin, dálniční známka, parkování na modrých zónách, servis, pneumatiky, asistenční služba. Nic neřešíte, vše je v ceně. Pokud vám dojde palivo, je v autě platební karta, kterou aktivujete zavoláním na zákaznickou linku. Auta by však měla být vždy natankována. Firma má tým lidí, kteří se starají o servis, mytí i tankování aut. Pokud vám však benzin přece jen dojde a vy musíte „ztrácet čas“ tankováním, dostanete jako omluvu 15 volných minut jízdy. Auto je samozřejmě havarijně pojištěné, pokud máte nehodu, platíte v závislosti na okolnostech 4999 Kč nebo 12 999 Kč spoluúčast. Více váš žádná nehoda stát nebude.

Cena za minutu

Neplatí se tu za kilometr, ale za minutu. To je totiž jednotka, která je v městské dopravě platná. Mezi 6:00 a 10:00 je cena 1,99 Kč za minutu, v jiných časech pak 4,99 Kč/min. Standardně se počítá s tím, že si auto půjčíte, dojedete, kam potřebujete, a necháte jej tam. Pokud si chcete jen něco rychle zařídit a pokračovat v cestě, tak můžete využít režimu čekání za 1,89 Kč/min.

Jak na to? Jednoduše, zvládne i váš pes :-)

Anytime má skvělou aplikaci dostupnou pro Android i iOS. Stačí si ji stáhnout, vyplnit jméno a telefonní číslo, vyfotit svůj občanský a řidičský průkaz a udělat si selfie se svou občankou, ať se ví, že jste to opravdu vy. Registraci odešlete a obvykle do 15 minut máte schváleno (schvalování probíhá automaticky ve dne v noci). Já sama jsem si to zkoušela a je to opravdu úžasně jednoduché a schválená jsem byla asi za 3 minuty! Pak si do aplikace načtete svou platební kartu a můžete jet. Aplikace vám vyhledává auta ve vaší blízkosti, vidíte kolik času vám zabere cesta k autu i kolik má auto benzinu v nádrži. Opravdu vychytané! Žádný vstupní ani členský poplatek. Váš telefon s aplikací pak slouží i jako klíč k autu, auto odemkne a dovolí nastartovat, podobně jako když máte auto s bezklíčkovým přístupem. Auto si můžete na 20 minut rezervovat, to abyste stihli k autu dojít a nikdo vám ho nevyfouknul. V cíli cesty zaparkujete a přes aplikaci ukončíte jízdu. Slušností je neparkovat na zákazu, přechodu nebo na své zahradě. Ať má další řidič bezproblémovou zápůjčku.

Nějaké otázky?

  • Co když přijdu k autu a je poškozené?

V případě, že je auto pojízdné, tak jen nafotíte poškození, zašlete na zákaznickou podporu a můžete jet. V případě, že není pojízdné, tak tuto skutečnost nahlásíte a najdete si jiné.

  • Můžu jet s autem i mimo Prahu?

Ano, můžete, prostě platíte minuty dle ceníku.

  • Můžu si auto půjčit třeba na víkend?

Ano, v ceníku jsou i zvýhodněné zápůjčky na 24 hodin a 110 kilometrů nebo zápůjčky na celý víkend.

  • Kde mohu auto zaparkovat, když končím svou jízdu?

Prakticky kdekoli po Praze, 90 % Prahy je „šérovací“ oblast. Výjimkou jsou jen malé obce na okrajích Prahy s menším zalidněním. Pokud jedete s autem mimo Prahu, podmínkou je, že jej musíte vrátit zase zpět do Prahy.

6 zajímavostí na závěr

  1. Z 90 % jsou uživateli carsharingových aut muži. Notááák holky. 😜
  2. Nejvíce carsharing využívají lidé mezi 21 až 40 let, lidé se středním a vyšším vzděláním a ti co pracují tzv. na volné noze.
  3. 1 sdílené auto dokáže být ekvivalentem 15 vlastněných aut. Je zde tak ekologický aspekt i výhoda toho, že je v ulicích méně aut, takže se dá lépe zaparkovat.
  4. V průměru 96 % času vlastněná (soukromými osobami, nikoli auta firemní) auta zahálí a jen stojí někde zaparkovaná.
  5. Průměrné náklady na vlastnictví auta (ztráta hodnoty, benzin, servis, pojištění, pneumatiky…) jsou 121 000 Kč ročně. Kdybych to vydělila průměrně 4 Kč/min, tak je to 30 250 minut, tedy jinak 504 zápůjčních hodin.
  6. Aktuálně má Anytime v Praze už 5000 uživatelů.

 

Podělte se o svou zkušenost s carsharingem! Já vám o té své také brzo napíšu!😉
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

2 komentáře

Artem
25.6.2019

Maximální spokojenost😀aplikace funguje bez chyby, za mě mohu jen doporučit 👍🏻
Stáhněte aplikace 👉🏻 http://onelink.to/anytimecar a využité můj promo kód “ARTEM1” a odměnou bude 100kč😉

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *