10 aut – „listovek“, které bych doporučila svým kamarádkám

7.12.2014 Veronika Petrů 0 komentářů

Jezdíš hlavně po městě? Hledáš auto, se kterým se ti bude snadno proplétat úzkými uličkami? Malé, stylové, přiměřeně praktické? Měla bych pro tebe pár tipů…

Do 200 000 Kč

Nissan Micra

Už není tak roztomile bublinovitý jako dříve, ale i tak je to typicky ženské městské auto. Vyšší pozice sezení znamená dobrý přehled o dění na silnici. Micra je nečekaně prostorná, miluje barvy, což poznáte v katalogu příslušenství a navíc nabízí propracovaný parkovací asistent. V neomezeně platné akci se dá pořídit od 195 000 Kč (při využití financování od Nissanu je o dalších 30 tisíc levnější).

www.nissan.cz

Do 250 000 Kč

Ford Fiesta

Nejde o žádnou žhavou novinku, ale Fiesta vypadá stále dobře a stejně tak její interiér je velmi neotřelý a zároveň působí hodnotným a kvalitním dojmem. Výhodné balíčky příplatkové výbavy navíc umožňují přizpůsobit si malý Ford svým potřebám.

www.ford.cz
Ford Fiesta

Seat Ibiza

Temperament španělské značky se pozitivně odráží na šik vzhledu auta pojmenovaného podle středomořského ostrova, známého nočním životem a divokými party. Snadné ovládání, množství verzí na výběr a dobré jízdní vlastnosti taktéž nejsou k zahození. V nabídce je dokonce i varianta kombi, což v této kategorii není příliš obvyklé.

www.seat.cz
Seat Ibiza

Do 300 000 Kč

Mazda 2

Nyní ve zbrusu novém provedení, které mě opravdu baví. Už předchozí generace byla výborná a opravdu moc hezká. Novinka je podle mě výstavním kouskem a věřím, že se bude líbit i vám. Výrazný design KODO, potřebná konektivita díky inovativnímu systému MZD Connect (hudba, facebook, internet a další „nezbytnosti“), vyladěný interiér. Vřele doporučuju!

www.mazda.cz
Mazda 2_new

Opel Adam

Dá se koupit už od 250 900 Kč, ale věřte, že za něho utratíte více. Budete chtít výbavu Jam, Slam nebo Glam neboli Adama v ležérním, rebelském nebo glamour stylu. Chladnou vás jistě nenechá ani nabídka příslušenství, barev, kol, samolepek, potahů, doplňků, no variant kombinací jsou podle Opelu desítky tisíc. Systém IntelliLink zajistí spojení Adamu s vaším smartphonem a jeho ovládání na dotykovém displeji v palubní desce. S Adamem se prostě nudit rozhodně nebudete!

http://www.opel.cz/microsite/adam/
Opel Adam

Fiat 500

Pohled na tohohle drobka vám okamžitě vykouzlí úsměv na tváři. Není zdaleka dokonalý, ale třeba já mu dokážu mnohé odpustit. Stylový je nejen na venek, ale i uvnitř. Nespočtem stylových doplňků si jej můžete vyšperkovat. Řidičsky moc imponující není, ale má duši a vzhledem ke své velikosti a obratnosti je do města naprosto ideálním společníkem.

www.fiat.cz
Fiat 500 Gucci

Toyota Yaris

Ve variantě hybrid potěší i duši ekoložky (i když je na zváženou, jestli emise vyprodukované lodí, na které yarísek cestoval z Japonska do Evropy, může jeho nízká spotřeba někdy odčinit). Skvělou volbou bude také pro ty z vás, které hledají auto s automatem. Je roztomilý, spolehlivý i prostorný.

www.toyota.cz
Toyota Yaris Hybrid

Smart Fortwo

Jen málokteré parkovací místo je tomuhle roztomilému autíčku malé. Jak už jméno napovídá, je jen pro dva a i s přihlédnutím k tomu je docela drahý. O zdraví se v případě bouračky bát nemusíte, pocit „nebezpečí“ je jen psychický, auto vyvinuté Mercedesem je připravené vás ochránit. Netrefí se vám do noty v případě, že preferujete manuální řazení, v nabídce je jen s trochu svéhlavým automatem. Naopak hračičky a extrovertky nadchne, možností individualizace designu je nepřeberné množství a to ani nemluvím o tom, že už samotný Smart je i přes své malé rozměry na silnici nepřehlédnutelný. Patří do kategorie „když ho miluješ, není co řešit“ a tím je asi řečeno vše.

www.smart.com/cz
Smart Fortwo

Do 400 000 Kč

Alfa Romeo Mito

Italský design, italské jídlo, italské víno. To vše miluju bez výhrad. Italská auta spíše s výhradami. :-) Ovšem šarm, charisma a sex-appel jim rozhodně upřít nelze. V červeném Mitu budeš nepřehlédnutelná a malá Alfa za tebe bude do světa křičet, že styl a vkus jsou tvé druhé a třetí jméno. Co se designu týče, jsou italská auta něco jako špičaté lodičky na jehlovém podpadku. Ty z módy nikdy nevyjdou.

Alfa Romeo Mito

www.alfaromeo.cz

Do 500 000 Kč

Mini Cooper

Nehledíš-li na peníze (za Mini se dá bez problému utratit i milion!), určitě se zajdi povídat a svézt se s Mini Cooper. Retro je stále v módě a vypadá to, že hned tak z módy nevyjde. Dokonalá je i nabídka oblečení a doplňků z kolekcí Mini lifestyle, takže sladit se se svým novým autem bude hračka. Navíc se s tímhle drobkem i příjemně jezdí, pokud si vášnivá řidička, určitě oceníš jeho jízdní kvality a výkonový potenciál. Nevýhodou je, že tvůj přítel si ho bude chtít půjčovat. Přitom auta, partneři a zubní kartáčky se nepůjčují! :-)

www.mini.cz 
Mini Cooper

 

TIP: Pokud tě některé z aut zaujalo, ale tvůj rozpočet je omezenější, věř, že dobré kousky se dají najít i v sekáči (tedy autobazaru).

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *