Tip na výlet: Oslava 100. výroční značky Citroën již tuto sobotu!

2.9.2019 Veronika Petrů , 0 komentářů

Unikátní veterány, četníky ze Saint Tropez, francouzský boulevard, testovací centrum nových vozů, atrakce pro děti i letecká show! To vše  bude možné zažít na oslavě 100. výroční značky Citroën již tuto sobotu (7. 9.) na letišti v Praze Letňanech. Uvidíme se tam? 😉

 

Akci bude moderovat Dalibor Gondík, vystoupí zde také populární moderátor Marek Eben a další osobnosti, které hrdě jezdí značkou Citroën.

Po ploše se budou prohánět 2 party četníkůze Saint Tropez v Mehari, nebude chybět ani figurína Fantomase a stylové francouzské občerstvení bude na místě k zakoupení přímo z oblíbených food trucků CitroënHY.

Mezi 140 přihlášenými veterány figurují takové unikáty jako SM Opera Chapron, 2CV 4×4 SAHARA, 5CV Type C3 Torpedo 3, DS 23 cabrio nebo BX 4TC.V Muzeu Citroën bude jedinečná možnost vidět šasi 2CV 4×4 SAHARA.

Na venkovním podiu pak návštěvníky čeká detailní představení hydropneumatického odpružení na voze DS, rozebírání „kachny“ 2CV, nebo představení prvního vozu s celokovovou karoserií Traction Avant.

Vrcholem bude v 14.00 hod slavnostní krájení narozeninového dortu Markem Ebenem. Vyhlášení nejkrásnějšího veteránského vozu dle hodnocení odborné poroty i veřejnosti je v programu v 17:10.

Kromě historických vozů se návštěvníci mohou těšit na testovací centrum nových vozů, kde bude pro testovací jízdy připraveno 20 modelů. Představí se zde i Berlingo a Spacetourer se střešními stany a kempingovou výbavou Autohome pro dobrodružné rodinné výpravy.

 

Připraven bude i atraktivní doprovodný program pro celou rodinu – krytá „fun“ zóna s modelovými autodráhami, simulátory, dětský koutek a chill-out zóna. Na návštěvníky čekají také venkovní šlapací káry na dopravním hřišti četníka ze St. Tropez nebo soutěž o nejlepší čas v 2CV CROSSU s modely na dálkové ovládání. Butik Citroën Origins nabídne stylové dárkové předměty ze speciální kolekce 100 let Citroën. Po celou dobu trvání akce bude možné kromě klasického občerstvení zakoupit také typické francouzské delikatesy a nápoje.

 

 

Ve stejný den bude v Letňanech probíhat také akce „Den Letiště Letňany”, kde si můžete prohlédnout historická letadla na zemi i ve vzduchu, leteckou show i letadla současné produkce.

Registrace na akci je stále možná na stránce www.stoletcitroen.cz/100-let. V info stánku Citroën za ni pak získáte malý dárek. Navíc budete mít možnost zúčastnit se specializovaných workshopů a přednášek. Vstupné na akci je zdarma.

 

Jestli jste ještě na sobotu neměli plány, tak věřím, že jsem Vás nalákala. 😌
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *