Hrubián, extrovert, soutěživec, ale i gentleman.
Já tvrdím, že zpívám jen v sebeobraně. Ale popravdě zpívám taky na místech, kde mě nikdo nemůže slyšet. Například když jedu sama autem… Mamááááá…😂 Bohemian Rhapsody, pokud byste nepoznali. 😏 Je tedy pravda, že si občas neuvědomuju, že mě sice nikdo neslyší, ale za to vidí. Na nejedné křižovatce jsem už měla pár pobavených či konsternovaných diváků mého pěvecko-hereckého vystoupení. Naštěstí nikdo neboural. 🙏
Ale teď už k průzkumu britského Seatu, který se věnoval fenoménu poslechu hudby při řízení. 90 % řidičů v průzkumu přiznalo, že jim poslech hudby v autě navozuje pocit štěstí. Důvodem je dopamin, který tělo v reakci na příjemný podnět, jakým je třeba poslech hudby, vylučuje. Drtivá většina z nich (84 %) za volantem poslouchá své oblíbené písně pravidelně. Celkově se průzkumu zúčastnilo 2000 řidičů ve věku od 18 do 84 let. Seznam nejoblíbenějších skladeb vedou pecky 80.let. Já bych ten výzkum podepsala, co vy? 🎙
I když má každý z nás vlastní hudební vkus, účastníci průzkumu jako své oblíbené žánry nejčastěji uváděli rock a pop. 64 % pak tvrdilo, že poslech různých skladeb umí změnit jejich náladu.
Jakákoliv část této písně kapely Queen je dokonalým důkazem toho, jak hudba ovlivňuje řízení. Na základě průzkumu mezi řidiči je Bohemian Rhapsody, skladba nahraná v roce 1975, na prvním místě v seznamu 20 nejlepších skladeb, které můžete poslouchat za volantem. I na dalších místech jsou písně, které si prostě musíte poslechnut. Na druhém místě je například další velký hit ze 70. let s názvem Dancing Queen od kapely Abba, následován Livin´on a Prayer od Bon Jovi a také klasikami z let osmdesátých, písněmi Walking on Sunshine a Eye of the Tiger.
Do top 10 se dostali jen dva současní umělci. Jedním je Pharrell Williams s písní Happy a Black Eyed Peas s písní I Gotta Feeling. Od 11. pozice dále se ale umístila řada dalších moderních umělců a písní jako This Is Me z filmu The Greatest Showman nebo Roar od Katy Perry. Druhá desítka seznamu top písní nabídne také nejstarší hit s názvem Ain´t No Mountain High Enough (1966) nebo jediného zástupce let devadesátých, píseň Wonderwall od Oasis.
(podle Pabla Cano, hudebníka, producenta a autora více než 500 hudebních skladeb)