Fotostory ze Sicílie – Škoda Karoq

25.10.2017 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Zamilovala jsem si Sardinii, kterou považuju za nejkrásnější středomořský ostrov. Na Sicílii jsem jela poprvé a přiznám, že jsem se těšila jak malá. Byla jsem vážně zvědavá, jaké to tam je. Fotila jsem vše a všude, takže tu pro vás opět mám oblíbenou fotostory!

 

Pár wikipedických informací na úvod. Sicílie je největší ostrov ve Středozemním moři. Má rozlohu více než 25 000 km², 9 provincií a 5 milionů obyvatel. Mluví se tu italsky a sicilsky. Hlavní město je Palermo. Nejvyšší horou ostrova a zároveň nejvyšší činnou sopkou evropského kontinentu je Etna. A to by asi stačilo. :-)

 

Odlétali jsme charterovým letem z Terminálu 3. Dovedete si představit bandičku novinářů, která zaplní tři čtvrtě Boeingu 737? To je hodně motoristických novinářů a blogerů a pokud by tuhle obec chtěl někdo „vyhladit“, atentátem na tenhle let by měl skoro hotovo. Ještě, že nás ale mají všichni rádi. :-))
Mimochodem, Praha teplota 12 stupňů a zataženo…

 

 

 

 

…o hodinu a půl později slunečné Palermo a 25 stupňů. Zima se pro mě dá přečkat jen v teplých krajích, snad se mi tenhle sen časem splní. Přistáli jsme v Palermu a čekala na nás flotila nablýskaných Karoqů. Strhl se boj o benzinové verze, kterého se však já nezúčastnila, takže jsem si na první jízdu vzala verzi 2.0 TDI/150 koní Style 4×4. A na první jízdu jsme vyrazily v ryze dámském složení se Sabinou Kvášovou z zenavaute.cz.

 

 

Trasa vedla kus po dálnici, ale většinu cesty jsme jely po takových „jedničkových“ okreskách, občas zavítaly do nějakého městečka. Jeli jsme na jih směr Sciacca. Místní teda popravdě jezdí docela bomby. :-) Maximální povolené rychlosti tu nikdo nedodržuje a už se tu profláklo, že plná čára není zeď. Ale já mám tenhle jižanský řidičský temperament ráda a vždy si rychle zvyknu. Oni totiž tolik nekoukají na předpisy, ale za to více koukají kolem sebe.

 

 

 

To je pohled! Moře je pro mě prostě nejvíc aneb zastávka v městečku Ribera. Top místo na dovolenou by to pro mě asi nebylo, ale bylo tam krásně. Jih ostrova je prý každopádně průmyslovější, a tak trochu špinavější. To potvrzuju, občas narazíte na poházené odpadky okolo silnice, mnoho domů nevypadá zrovna opečovávaně a leckde mají prostě bordel. Ale teda na žádného uprchlíka jsme tu opravdu nenarazili.

 

 

 

Po obědě v media lounge v areálu hotelu Verdura Resort a workshopech na téma designu, techniky a konektivity jsme měli možnost vyměnit auta a vyrazit na testování či focení. Já vyrazila na trasu do hor svézt se po klikatých horských silničkách. Karoq mě tu příjemně překvapil, jezdí opravdu dobře.

 

 

 

A jde se fotit. Výsledek našeho foto snažení můžete vidět tady ve fotogalerii, v postu s jízdními dojmy a také v posledním Autfitu. V kufru Superbu jedoucího přede mnou je fotograf aneb jedna backstage fotka z focení jízdních záběrů.

 

 

 

V úzkých uličkách sicilských měst se zdánlivě nedalo fotit. Ale všechno jde, když se chce. Trochu jsme v jedné ulici omezili provoz. Ale místní byli naprosto úžasní, počkali, okolo „zaparkovaného“ Karoqu projeli, někdo padesát, někdo krokem, ale všichni s úsměvem, někteří mávali, ukazovali palec nahoru. By člověka napadlo, že dostane sprďana, a ono ne. Dokonce i z okolních domů se někdo přišel koukat, co to tam vyvádíme, a zdálo se, že je naše snažení evidentně baví.

 

 

Den jsme strávili převážně na části jižní až jihozápadní oblasti ostrova. Moc ráda bych se podívala na sever či východ ostrova, o kterém ti, kteří to tu znají, jen básnili. Sicílie, kterou jsem měla možnost vidět, je i přes své mouchy krásná, Sardinie u mě zatím vede, ale toužím to na Sicílii více poznat, a tak myslím, že sem na dovolenou s manželem určitě někdy vyrazíme.

 

 

Rocco Forte Spas a Verdura Resort – 230 hektarů, golf, tenis, spa, čtyři restaurace a pět barů. Bydlí se tu v takových luxusních přízemních apartmánech a vzhledem k rozloze vám tu asi nikdy nebude chybět soukromí. Jedna noc tu dvě osoby touhle posezónní dobou vyjde na 330 až 615 Euro.

 

 

 

 

„Sea view“ z mého pokoje za západu slunce. Když jsem si tu po celém dni sedla, nemohla jsem uvěřit, na jakém to krásném místě jsem se zase ocitla. Resort je samozřejmě u moře a má privátní pláž. Na té se nachází i restaurace Amare, kde jsme měli večerní program debat o kvalitách Karoqu, o životě i nesmrtelnosti chrousta. :-)

 

 

Karoqu to před restaurací Amare vážně slušelo a celkově to byla taková hodně „insta friendly“ kompozice, takže bych vás o tuhle fotku nemohla ochudit. Tentokrát jsem se totiž zapřisáhla  že tu nebude žádná fotka jídla, aby tyhle fotostory nevypadaly jak z „food“ blogu. :-) Ale jen tak pro zajímavost, na Sicílii vaří opravdu výborně a ta zelenina jakou tu mají – vynikající a čerstvá a vždy skvěle upravená a ochucená. Grande e perfetto!

 

 

 

Je ráno, my balíme a pomalu odjíždíme a do resortu naopak přijíždí superjachta a největší námořní plachetnice na světě. Její cena je nějakých 10 mld korun. Je dlouhá 143 metrů a její stěžně dosahují výšky 91 metrů. Jmenuje se trochu neromanticky Sailing Yacht A, ale to prý proto, aby v registrech vyjížděla jako první. Omlouvám se za sníženou kvalitu záznamu, nebyl čas, určitě na ní ale jukněte na googlu zde.

 

 

 

 

Bye bye Sicily! Tyhle fotky z okénka letadla mám hrozně ráda. Nevím proč, ale obvykle je dělám při odletu. Asi má člověk potřebu ještě rychle zaznamenat tu krásu, aby na ní ani v šedi střední Evropy nezapomněl. To ne, že bych byla nějaký stěžovatel, ale já ten jih prostě zbožňuju.

 

 

 

 

Byly jste někdy na Sicílii? Jak se vám tam líbilo? Určitě mi napište do komentářů!

 

Pokud se Vám fotostory líbila, tak mi dejte prosím „lajk“! :-) A sledujte Autokabelky na Facebooku a Instagramu!

 

Foto: já, archiv a Ivo Herčík

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *