Filmové (auto)hvězdy – moje TOP10

8.10.2017 Veronika Petrů , 0 komentářů

Téměř v každém filmu, jehož děj se odehrává v uplynulých sto letech, mají své role i auta. Někdy slouží pouze jako dopravní prostředky, jindy mají roli významnější, občas i jednu z hlavních. Na kterých deset filmových (auto)hvězd jsem si vzpomněla?

Je jasné, že jiné filmy a jiná auta se vám vybaví, je-li vám dvacet, třicet, čtyřicet či x-sát. Milujete-li auta a je-li vám 30+, možná budeme mít podobné vzpomínky.

  1. Zelený Mini Cooper a Mr. Bean – paradoxní je, že první auto, které jsem si vybavila, je asi jednou z nejméně výkonných filmových (auto)hvězd vůbec. Ale já Mr. Beana milovala, znám ho nazpaměť a pokaždé se „fazolákovi“ musím smát jak malá. Mimochodem možná nevíte, že Rowan Atkinson, představitel Mr. Beana, je velký milovník rychlých aut a v jeho garáži by se dal najít nejeden skvost.
  2. Ford Mustang Shelby GT500 „Eleanor“ a 60 sekund – bylo mi 15, když tenhle film přišel do kin. Pár let jsem pak toužila být zlodějkou aut. Eleanor mi k srdci nepřirostla, ale slabost pro Nicolase Cage i život na hraně se mě držela pěkně.
  3. Peugeot 403 a poručík Colombo – trochu „vykopávka“, ale to nemyslím jakkoli ve zlém. Colombo byl prostě výbornej a přirovnání k tajemné paní Colombové používám i slýchám stále často. A v televizi už myslím zase opakují celý seriál.
  4. BMW 7 a první kurýr – Jessica Fletcherová auto neměla, takže se už zase můžeme vrátit k něčemu současnějšímu. První a nejlepší z Kurýrů, nejlepší a nejkrásnější „sedmička“ historie!
  5. Peugeot 406 a Taxi Taxi – mám ráda filmy s hlubokou myšlenkou plné inteligentního humoru, a proto jsem viděla všechny díly Taxi Taxi, dvojku třikrát a trojku dvakrát. :-)
  6. Citroën DS a Fantomas – jako malá jsem milovala filmy s Louis de Funèsem. Pamatuju si taky na film „Tonoucí se stébla chytá“, kde Louis se Funes jezdil Jaguarem E-type a legendární scénu, kdy tomuhle krasavci prodloužil kapotu asi o dva metry (pokud jste to neviděly, tak na tuhle větu zapomeňte. :-) A nemůžu nezmínit ještě Citroën 2CV „kachna“ z Četníků.
  7. Lotus Esprit a Pretty woman – Tenhle film jsem měla radši než Tři oříšky pro Popelku, a to i přesto, že jsem ho poprvé viděla na VHS s jednohlasým dabingem a vůbec netušila, co to znamená „šlapat chodník“. Ale ta scéna, jak Vivian ukáže Edwardovi, co to autíčko umí, se mi líbila hned!
  8. Honda Civic a Nemocnice na kraji města – tenhle seriál mě sice věkově minul, ale v dobách, kdy jsem byla pečená vařená na srazech Honda Clubu, to bylo časté téma rozhovorů. Dokonce si pamatuju, že byl jednu dobu ten konkrétní Civic, který si zahrál v seriálu, na prodej. Měli ho v showroomu Hondy v pražském Motole jako takovou raritku.
  9. Pontiac Firebird Trans Am a Knight Rider – vzhledem k tomu, že jsem si s auty vždy povídala a povídám dodnes, nemůžu zapomenout na Kitta. A David Hasselhoff pro mě byl vždy více spojený se seriálem Knight Rider než s Pobřežní hlídkou.
  10. Renault Vel Satis a Jedna ruka netleská – Vel Satis nehrál v tom filmu nijak zásadní roli, ale nějak jsem si ho zapamatovala. Možná proto, že na ulici moc k vidění nikdy nebyl.

 

Teď jsem si ještě vzpomněla na tři zásadní auta „béháčka“ neboli Beverly Hills 90210. A to jsou Brandonův Ford Mustang 1965, Stevův Chevrolet Corvette C4 a Dylanovo Porsche 356 Speedster. To už je teda taky pěkná historie. :-) A už končím, nebo budu muset celý koncept postu předělat na TOP20 a zase z toho bude „neblogersky“ dlouhý post. :-)

 

Na jaké filmy, seriály a auto-herce a hérečky vzpomínáte vy?

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *