Držák na telefon – malý, ale šikovný!

24.1.2017 Veronika Petrů , 0 komentářů

Pamatujete na post o Car iPocket? Tak tady je tak druhá „blbůstka“ a vychytávka, která se mnou jezdí v autě.

Ráda používám Google navigaci v telefonu a hands-free (nejde o počet bodů, ale o komfort i bezpečnost, zvláště, jezdíte-li s autem s manuální převodovkou) a taky mám klasický tik a potřebu stále po očku sledovat push-upy a zprávy na telefonu. Už jen proto mi vždy přišlo extrémně praktické mít za jízdy telefon v držáku. Jenže jsem dlouhou dobu nebyla schopná najít držák, který by mi vyhovoval. A to jsem nebyla nijak náročná, nebo ano? :-)

Tenhle držák mě dostal svou velikostí, či lépe řečeno maličkostí, i skutečností, že pro jeho montáž není potřeba do auta vrtat ani není umístěný na čelní okno, což obecně nemám ráda. Jednoduše se zastrčí mezi výdechy ventilace. Telefon je v něm uchycen po bocích, držák je na jedné straně vysouvací, takže se do něho telefon prostě zaklapne. Stačí na to jedna ruka a jedna vteřina. :-) Navíc si telefon můžete umístit na výšku nebo na šířku, jak je libo a díky své variabilitě a jednoduchosti je vhodný snad pro všechny typy smartphonů.

Další výhodou je (záleží samozřejmě na modelu auta), že mám telefon po ruce. Výdechy ventilace jsou logicky blíže řidiči než čelní okno, a tak když si chci například nastavit navigaci, stačí jen napnout ruku.

Pro lepší představu o „montáži“ i používání můžete juknout na video. Jak už jsem psala, hodně záleží na modelu auta, řešení středové konzoli a výdechů ventilace. Je možné, že nesedne do každého auta, ideální je, jsou-li výdechy rovné a výškově na úrovni kapličky přístrojového štítu.

Objednávat můžete například zde. Držák vyjde na necelých 300 Kč.

 

Používáte držák na telefon, nebo by vám taková věc nemohla přes práh? :-)

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *