Podle VW je v Touranu celkem 47 míst a schránek, kam můžete věci odložit a pak je hledat. :-)
Do Německa často míříme služebně nebo třeba za nákupy. Proč si tam ale nevyrazit na výlet? Nabízím rovnou deset důvodů, proč byste měli letos pár volných dnů prožít právě v Německu.
Německo vyhlásilo na rok 2016 jako turistické téma „Dovolená ve fascinující německé přírodě“. Třetina plochy státu je totiž pod zvláštní „přírodní“ ochranou. Ročně za poznáním zdejších národních parků a dalších krajinných krás přijede na 2,5 milionu Evropanů (plus miliony domácích). Také proto jsme pro letošní cestovatelské putování zvolili Německo a jeho přírodu. Ale jsou i další důvody k rozhodnutí vydat se na výlet či dovolenou k našim největším sousedům. Tak pěkně po pořádku:
Německo má 16 národních parků, 100 přírodních parků a 15 biosférických rezervací UNESCO.
Rozmanitá, přes devastující vliv války mnohá s historickými památkami, původními i obnovenými, a pozoruhodnými moderními architektonickými skvosty. Romantická, živá, upravená.
Na 10 000 akcí každý rok uchovává rozmanitost lidových zvyků a obyčejů, široká je i kulturní nabídka – divadla, hudební festivaly i svátky. Není to jen Oktoberfest v Mnichově, ale také vinařské a další slavnosti.
Je jich tolik, že byla vytvořena celá řada okruhů a cest, které vnáší do jejich poznávání „pořádek“. Nejslavnější je Burgenstrasse vedoucí z Prahy až do Mannheimu (1200 km). Můžete se za hrady a zámky vydat i lodí po Rýnu nebo se pokusit poznat nejkrásnější německé parky a zahrady.
Tipněte si, kolik existuje v Německu muzeí? Přes 5000, a další přibývají. Každoročně se uskuteční téměř 10 000 výstav. S dějinami je také spojena většina z téměř tří desítek míst zařazených mezi památky UNESCO.
Německo je „za rohem“, má nejdokonalejší síť dálnic v Evropě (bezplatnou), dostupné je i po železnici a pro turisty je zajímavá i lodní doprava. Navíc zde lze výhodně nakupovat – za zdejšími slevami nejezdí jen Češi.
Aktivní dovolená v podobě návštěv zábavních parků a zážitkových center. Tisíce kilometrů měří pěší i cyklistické stezky, tradiční je i táboření (kempink), k dispozici jsou aquaparky, bohatá je nabídka lázní a zdravotních rehabilitačních pobytů. Spíš pro otužilce pak také pobyt u severních moří.
Německá kuchyně získává na pověsti, michelinské hvězdičky tu má přes 300 restaurací. Důležitá je však kvalita, ochota, čistota a poctivost v obyčejných hostincích i na stáncích. Čechy jistě potěší možnost poznávat rozmanitá piva a rostoucí počet znalců vín v naší zemi také vinné stezky.
Dovolená s rodinou – tematické a zábavní parky (např. Legoland, Europark, Autostadt, Hansa-Park). Rodiny s dětmi mají takřka všude zvýhodnění a stovky hotelů v některých spolkových zemích (např. Bavorsku) nabízejí v sezoně nocleh pro děti do 15 let zdarma!
Ten půl rok uteče jako voda. :-) Adventní trhy v německých městech jsou proslulé a užít si typickou a romantickou vánoční atmosféru jezdí od nás do Norimberka i jiných měst kolony autobusů. V Drážďanech je slyšet na vánočním trhu čeština častěji než na Staroměstském náměstí…
Realizaci celého projektu, s jehož výstupy se můžete kromě mého blogu setkat i na www.autoblogger.cz, www.classicblog.cz a www.automotofin.cz, podpořil Volkswagen a Německá centrála cestovního ruchu.
MOHLO BY VÁS JEŠTĚ ZAJÍMAT:
Recenze Volkswagen Touran 2.0 TDI DSG6
Bavorský les – Proč vyrazit právě sem?
Autostadt: zážitek pro milovnice historie
AUTOBLOGGER: Tři rovinaté německé oblasti ideální pro cyklovýlety
AUTOBLOGGER: 5 cílů na Německo-Německé hranici. Kde to vůbec je?