Burácející postýlka Ford MaxMotor Dreams

5.5.2017 Veronika Petrů , 0 komentářů

Jako malá jsem toho prý moc nenaspala a spolehlivě jsem usínala jedině na zadní sedačce polského Fiatu 126P. A že to tam byl pořádný rachot. Kruci, tuhle postýlku jsem si jako první měla nechat pantentovat já!!! :-)

 

Zcela jistě jsem nebyla jediný takovýhle „dáreček“. Jízda autem je pro mnoho rodičů jediným zaručeným způsobem, jak svou ratolest dostat do hladiny vědomí delta (rozumějte uspat :-). Večerní projížďka sice může být fajn a mimčo spolehlivě usne, ale rodiče tím čas na splátku spánkového dluhu nenajdou. Ford proto přišel s úžasným řešením a vymyslel, jak napodobit jízdu autem i doma v dětském pokoji.

 

Podle výzkumů spí rodiče za první rok života dítěte v průměru jen něco přes pět hodin denně a celkem v tomto období přijdou o ekvivalent 44 dní spánku. Teda smekám před všemi rodiči a vím, proč se do rozmnožování nehrnu. :-)

Dětská postýlka Max Motor Dreams dokáže simulovat pohyb, zvuk motoru a dokonce i pouliční osvětlení tak, jak dítě tyto podněty vnímá při noční jízdě autem. Max Motor Dreams vypadá jako běžná dětská postýlka, ale umí toho mnohem více. Ovládá se přes aplikaci v chytrém telefonu, přes který lze zaznamenat a posléze reprodukovat pohyby, světla a zvuky konkrétní, miminkem oblíbené trasy.

„Po mnoha letech rozhovorů s rodiči dobře víme, že maminky a tatínkové novorozenců často zoufale touží třeba po jediné noci nerušeného spánku. Projížďka v rodinném voze sice svede zázraky, ale chudáci rodiče přitom musí zůstat vzhůru a ve střehu,“ řekl designér Alejandro López Bravo ze španělského kreativního studia Espada y Santa Cruz, které za Max Motor Dreams stojí. „Postýlka Max Motor Dreams by mohla spoustě lidí usnadnit život.“

Prozatím existuje Max Motor Dreams jako jediný prototyp. Nicméně díky velkému zájmu potenciálních zákazníků společnost o výrobě vážně uvažuje.

 

Nerušený spánek a sladké sny přeje VPV :-)

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *