WOMEN’S WORLD CAR OF THE YEAR 2015

14.3.2016 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Znáte anketu dámské auto roku? Už loni jsem tu o Women’s world car of the year psala a teď při příležitosti vyhlášení výsledků za rok 2015 se k tomuto tématu zase vracím. Zajímá vás, jaká auta přední motoristické novinářky ocenily?

Letos se konal již šestý ročník ankety Women’s world car of the Year. Nejlepší dámské auto vybírají přední motoristické novinářky z mnoha zemí světa a hledí nejen na design, styl a funkčnost, ale i na jízdní výkony a poměr ceny a užitné hodnoty. Auta tak procházejí docela hustým sítem…

Vybíralo se z automobilových novinek celkem v šesti kategoriích (loni jich bylo sedm, letos bohužel chybí auto snů), a to rodinné, sportovní, ekonomické, luxusní, SUV a „zelené“ auto. Absolutním vítězem a logicky také vítězem kategorie SUV (neboli pseudo-terénních automobilů) se stalo Volvo XC90. Volvo si dalo hodně záležet na tom, aby se novinka zamlouvala právě řidičkám, a evidentně to nebylo nadarmo vynaložené úsilí. :-) Mezi rodinnými vozy uspěl nejlépe netradičně pojatý Renault Espace. Mercedes bodoval v kategorii sportovních vozů s modelem AMG GT, BMW zas s modelem i8 slavilo vítězství v segmentu zelené auto roku. Nejlepší volbou mezi luxusními vozy byl vyhlášen Mercedes S kupé (loni se sedan třídy S stal celkový vítězem, zdá se, že Mercedes se v posledních letech strefuje nám ženám do noty). Pokud jde o rozumovou volbu, tedy auto za rozumnou cenu, které má rozumné provozní náklady a přitom se líbí a baví, slavit může Toyota Auris jako vítěz kategorie „economy car of the year“.

Loni jsem psala (zde), že bych za sportovní auto roku nebo auto snů dala Mercedes AMG GT, a přála si, aby zabodoval v dalším ročníku. A tak, i když mě trochu mrzí, že se letos nevyhlašovalo auto snů, jsem s výsledky nadmíru spokojená. :-)

 Pro které automobilové novinky loňského roku byste hlasovaly vy?

 

WOMEN’S CAR OF THE YEAR 2014

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.