VLOG – Jak správně najet to myčky?

Laku neprospívá, ale šetří čas, manikůru a v zimě i zdraví. 😉 Někoho však ty kartáče, které se točí rychlostí až 180 otáček za minutu, děsí. Tak se na toho štětinového démona podíváme společně.

Určitě nedoporučuji jezdit do kartáčové myčky příliš často nebo mýt auto jen v ní. Pro lak to opravdu není moc dobré. Ale čas od času je to praktické.

Mycí program vybíráme podle ceny, rychlosti a samozřejmě toho, co obsahuje za procedury. V zimě doporučuji program s mytím podvozku, občas můžeme vzít program s voskováním. Na běžnou špínu postačí i základní program, jen si vždy zkontrolujte, zda opravdu obsahuje sušení. Když se totiž auto neusuší, následnou jízdou se na mokrou karoserii nalepí prach a jsme tam kde jsme byli.

Nemáme-li dodávku, pick-up nebo velký off-road nemusíme mít starost, že bysme se do myčky nevešli. Před vjezdem do myčky si odšroubujeme, sklopíme nebo zasuneme anténu nemáme-li ji skrytou, sklopíme zrcátka a ujistíme se, že máme zavřená všechna okna i dveře.

U kasy nejčastěji dostanete číselný kód či čárový kód, ten použijete v terminálu u vjezdu do myčky.

Už před vjezdem dbáme na to, abychom si auto nastavili rovně a ve středu osy mycí linky. Jakmile vidíme světelný signál vpřed či zelené světlo pomalu najíždíme a musíme se vejít mezi ližiny po stranách, tím máme zajištěno, že budeme stát správně a nemůže dojít ke kontaktu karoserie s některou součástí myčky. Pomalu popojíždíme až do doby, než se rozsvítí signál stůj nebo červené světlo. Vypneme motor a čekáme než se náš plechový miláček umyje. U některých myček se ještě v průběhu programu popojíždí na druhé stanoviště na sušení.

Celý mycí program trvá asi 5 až 10 minut. Na zelenou vyjíždíme z myčky, opět opatrně, pomalu a středem. Po vyjetí z myčky si můžeme vyklopit zrcátka, našroubovat anténu, případně papírovými ručníky dosušit některá hůře dostupná místa.

„Jak na to“ video ze série vlogů na Autokabelkách!

Více na Youtube kanálu Autokabelek!

Co vy a kartáčová myčka? Využíváte, bojíte se ji nebo byste to laku vašeho miláčka nikdy neudělali? 🤔

 

Pokud budete chtít více takových videí, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení! 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

1 komentář

nina
17.9.2019

Dobrý den. Já si ho nechavám tu http://www.united-c.cz/ na ruční mytí a mohu doporučit. Aspoň se nemusíte strachovat)

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *