Peugeot a Citroën přichází s opatřeními pro postupné obnovení výroby!

1.4.2020 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Říká se: „když se chce, všechno jde.“ A já věřím, že se dají vymyslet opatření, která ochrání před nekontrolovatelným šířením virů a zároveň umožní „jakž-takž“ normální fungování bez strachu, paniky a omezování svobod. Že by tohle byla jedna z pozitivních jarních vlašťovek? ☀️

PSA aktuálně v režimu Covid-19

Od začátku krize spojené s onemocněním Covid-19 myslí PSA (Peugeot, Citroën, Opel, DS) na ochranu zdraví svých zaměstnanců. V polovině března oznámili uzavření továren…

Na jiných pracovištích PSA přijalo opatření, jako je umožnění práce z domova, pokud to daná činnost dovoluje, a v případě nezbytné přítomnosti na pracovišti zavedl ochranná opatření, která přesahují rámec doporučení zdravotnických orgánů. Centrální distribuční sklady náhradních dílů PSA nadále plní svůj důležitý úkol, kterým je zachování možnosti údržby a servisu vozů, zejména pak vozů zajišťujících logistický tok léků a potravin, jakož i vozů zajišťujících mobilitu zdravotníků a lidí žijících ve venkovských oblastech.

Nová opatření s předpokladem restartu

PSA ve spolupráci se zdravotnickými týmy a zejména pak se svým dohlížejícím lékařem definovala zdravotní protokol k posílení preventivních opatření pro použití v různých oblastech své činnosti: obchodní, výrobní i terciární (včetně výzkumu a vývoje).

O co jde?

Tento protokol například vyžaduje kontrolní měření teploty nebo nošení roušek, které každý den skupina PSA svým zaměstnancům poskytuje. Dále je také vyžadováno dodržování bezpečné vzdálenosti mezi lidmi v zasedacích místnostech, na každém pracovním místě nebo v zónách pro trávení přestávek s vyznačením těchto vzdáleností na zemi. Bylo také rozhodnuto o udržování otevřených dveří (kromě protipožárních), aby se zabránilo kontaktu s klikami. Každých 60 minut bude provedeno čištění a dezinfekce nástrojů a při předávání dílů mezi pracovníky bude dodržena ochranná doba 3 hodiny. Budou také prodlouženy přestávky o 5 minut za účelem mytí rukou, přestávky v délce 30 minut mezi směnami, aby se zabránilo setkávání zaměstnanců, a bude zdvojnásoben počet autobusů svážejících zaměstnance, aby byla zaručena bezpečná vzdálenost mezi cestujícími.

Kdy by se to mohlo rozjet?

To zatím není zcela jasné. Skupina PSA původně pozastavila své výrobní činností do 27. března. Nyní má být po debatách se zástupci odborů stanoven harmonogram postupného obnovení výroby. Provádění posílených zdravotních opatření bude přizpůsobeno každému jednotlivému pracovišti.

Připravit, vyzkoušet, obnovit… A inspirovat ostatní!

Na základě zásady „připravit, vyzkoušet, obnovit“ budou stanovena nová data pro evropské strojírenské továrny a montážní podniky, které budou chtít proces „výrobního“ restartování podpořit.

 

Jak trávíte karanténu – pracujete nebo jste doma?
Pokud jste doma, těšíte se do práce nebo by mohla být karanténa do Vánoc? 😜
Pokud se vám článek líbil, tak dejte 👍. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *