Objevte svůj (auto)styl – Sportovní typ

13.5.2016 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Pokud jste sportovní typ, tak chvíli neposedíte, nevydržíte na jednom místě, potřebujete změnu, potřebujete pohyb. Řízení vás obvykle baví a auta máte ráda, jelikož vám umožní být ještě rychlejší a ještě více toho toho zvládnout. Vaše auto musí být výkonné stejně jako vy! :-)

8 stylů by TH

Úvodní post a představení osmi stylů, typů osobnosti, podle nekonvenční módní návrhářky a stylové poradkyně Táni Havlíčkové jsem vám servírovala již před časem (zde). Pro ty z vás, které tohle téma zaujalo a zkusily si třeba i stylový test, teď chystám seriál o jednotlivých typech. A dnes je na programu:

Sportovní typ (Jang) – kamarádka a kamarád

Sportovní ženy nikdy nepíšou sms, ale volají. Mají rády rychlý kontakt s lidmi, celkově jsou totiž rychlé a akční a vše, co je obklopuje, musí být praktické a nesmí je brzdit. Když se řekne sportovní styl, představíme si džíny, tenisky a tričko. Ale to by pro sportovní ženu bylo opravdu málo. Její styl je barevný, rozmanitý a velmi mladistvý. Ženy ve sportovním stylu jako by nikdy neměly čas zestárnout, žijí současným okamžikem a nemají čas ani náladu zabývat se včerejškem, přemýšlet nad nesmrtelností chrousta či plánovat dalekosáhlou budoucnost. Jejich svět je teď a tady a žijí v rychlém tempu sportovního soutěžení. Mají rády oblečení, které nesvazuje, neomezuje, ale zároveň nikde nepřekáží. Prostě určené ke sportu. Musí mít kapsy, kapuce, být ušito pokud možno z elastického materiálu a ve výrazných živých barvách. Je fakt, že sportovní ženy často vnímají jen to základní  oblečení, a jsou překvapeny rozmanitostí, kterou jim opravdu sportovní styl nabízí. Sportovní žena je ženou činu, má obrovskou energii a je vždy připravena přiložit ruku k dílu. Umí se poprat i s typicky mužskými profesemi, je třeba schopná řídit kamion, dokáže nasekat dříví, umí se pohybovat i v nebezpečných situacích, dokáže být skvělou novinářkou,  výbornou fotografkou, samozřejmě úžasnou cvičitelkou aerobiku a fitness. Je pro ni důležitá její fyzická kondice, potřebuje ke svému životu pohyb a výzvu. Sportovní ženy své problémy nikdy neřeší u psychologa, ale vyjedou si na kole nebo si jdou zaběhat, a všechny jejich starosti se rozplynou ve fyzické aktivitě. Díky této životní filozofii si až do vysokého věku udržují sportovní ženy úžasnou kondici a svěží vzhled. Více zajímavých informací najdete zde.

Auto pro „sporťačku“

Vaše auto nemůže mít slabý motor, protože vy jste velmi rychlé a výkonné a slabé auto by vás brzdilo. Pokud můžete překousnout vyšší provozní náklady, jděte i do sportovních verzí. Ovšem nikoli do okázalých sporťáků, ze kterých se „vylézá jak z tanku“. To by vás zdržovalo, nebylo by to pohodlné ani praktické. Myslím tím sportovní verze běžných modelů, na kterých laik ani nepozná, že jde o sportovní model, přitom jsou rychlé a výkonné. Přesně takové jsou například hot-hatche. Co říkáte na Seat Leon Cupra či FR? Právě španělská značka Seat by vám mohla sedět. Jižanská vášeň a rychlost spolu s německou praktičností (Seat patří do skupiny Volkswagen a Německo je v lecčems země sportovního stylu) je to, co potřebujete. Sedět vám budou i auta značky BMW, kromě velkých okázalých kupé. Doporučit bych se klidně nebála model X5. Není náhodou, že se BMW X6 (spíše mužská volba) přezdívá „fotbalistické“. Je jasné, že profesionální sportovci se rekrutují právě z lidí sportovního typu, jehož talentem je výkon a vítězství. Sportovní ženy mají rády i americká auta, velká, prostorná, silná… Ovšem nesmí být příliš okázalá. Stejně jako výkonnější hatchbacky vám budou právě sedět i vozy SUV (jsou to přece Sport Utility Vehicle). Za zmínku stojí určitě například Mazda CX-5, Kia Sportage nebo Ford Kuga.
Právě vy jste ty, které se nemusí bát koupit si i zářivě růžové auto. K vám se totiž může opravdu hodit. Nebo třeba tyrkysové, žluté, oranžové a samozřejmě nesmím zapomenout na červenou. Živé a energické barvy jsou přesně to, co vás nabíjí a baví.

Držím palce, ať vyberete auto, které s vámi dokáže držet krok!

 

Zdroj a inspirace: Blog Táňi Havlíčkové, Móda a duše.cz, Fashion for success

 

Objevte svůj (auto)styl!
Objevte svůj (auto)styl – Romantický typ
Objevte svůj (auto)styl – Ležérní typ
Objevte svůj (auto)styl – Elegantní typ
Objevte svůj (auto)styl – Okázalý typ
Objevte svůj (auto)styl – Nekonvenční typ
Objevte svůj (auto)styl – Avantgardní typ

Objevte svůj (auto)styl – Extravagantní typ

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *