Objevte svůj (auto)styl – Okázalý typ

9.7.2016 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Váš vkus je jednoduchý, jednoduše se spokojíte s tím nejlepším. :-) Viděly jste film Román pro muže? Miroslav Donutil tam naprosto úžasně hraje okázalého muže. Partnerem filmu byla značka BMW, takže jezdil v X5, já mám však pro vás tipy na ještě okázalejší auta.

8 stylů by TH

Úvodní post a představení osmi stylů, typů osobnosti, podle nekonvenční módní návrhářky a stylové poradkyně Táni Havlíčkové jsem vám servírovala již před časem (zde). Pro ty z vás, které tohle téma zaujalo a zkusily si třeba i stylový test, teď chystám seriál o jednotlivých typech. A dnes je na programu:

Okázalý typ (Jin) – královna a král

Je tím nejbarevnějším a nejdokonaleji sladěným a taky nejdražším stylem ze všech. Ženy v tomto stylu nemohou být nikdy oblečeny nudně, šedě, nezajímavě, to by je ponižovalo. Mají v sobě takovou záplavu pozitivní ženské energie, plné sebedůvěry, sebejistoty a lásky, že to vše kolem sebe rozdávají plnými hrstmi a každý, kdo se ocitne byť jen na chvíli v jejich blízkosti, se bude hřát v paprscích zářivého slunce, které kolem sebe šíří. Je krásné pobýt na chvíli vedle nich. Ovšem jen za předpokladu, že těmto ženám přenecháte veškerý obdiv a pozornost okolí – ať mužského nebo ženského. Jsou to ženy, které měly, mají a vždy budou mít moc, a ony si ji chtějí vychutnat samy pro sebe a nerady se o ni dělí. Usměvavé, zářivé, dokonale oblečené, sebevědomé – vstupují do společnosti a okamžitě přitahují pozornost všech – to je jejich cíl a takhle vypadá jejich životní naplnění. Vše, co mají na sobě, je luxusní, barevné, nejdražší, značkové a září zlatem, brilianty a nádherou. Okázalá neboli mondénní žena je dámou velkého světa, do kterého se narodila a cítí se v něm jako ryba ve vodě, nebo ji její bytostná podstata zavede do míst, kde se stane jednou z vyvolených, a už z tohoto společenského vrcholu nikdy nezmizí. Je tady, aby plnila svými historkami společenské rubriky prestižních bulvárních plátků a ona – královna večírků – tam ráda ukazuje svou druhou stranu tváře – podílí se na dobročinnosti, aby ukázala všem, že uvnitř této přezdobené okázalosti je duše, která se o své bohatství umí rozdělit s těmi, kteří to potřebují. Ostatně tyto částky určené na dobročinnost, byť jsou jakkoliv vysoké, nemusí mnohdy představovat víc než poslední botičky z dílny Manola Blahnika nebo roztomilá kabelka od Jimmiho Choo. Vše, co nosí tyto dámy, představuje vrchol ženství a nejvyšší umění flirtu. Více zajímavých informací najdete zde.

Auto pro „královnu“

Tipněte si, které země jsou brány jako okázalé. V první řadě je to Rusko, v jeho stínu pak Itálie (spíše se sklonem k extravaganci) a Amerika. Zaručeně si vyberete například z italských aut. Vynechme mainstremový Fiat, vy potřebujete něco výjimečného. To vám dokáže nabídnout už Alfa Romeo, skutečnou hojnost pak vyzařují superautokabelky Maserati, Ferrari či Lamborghini. Ačkoli Anglie je elegantní, auta produkovaná na britských ostrovech jsou v první řadě aristokratická. A právě proto i ona se k vám budou skvěle hodit. Vybírejte z velkých Jaguárů, jděte si prohlédnout nový Range Rover či Range Rover Evoque. Velmi okázalá bývají i americká auta. Padnout do noty by vám mohla například auta značky Cadillac. Do fotogalerie jsem vybrala Cadillac Escallade. Z jiného těsta jsou Lexusy. Ne nadarmo se říká Lexus = luxus. Úžasný je nový sedan GS, nevídaný sex-appel má kupé LC 500 a 500h. Na cestě od elegance k okázalosti je značka Mercedes-Benz. Ať už se podíváme na model A45 AMG, roadster SL nebo S coupé. Jsou jako drahé šperky, i když každý pro jinou věkovou kategorii. Okázalá auta bezesporu umí i Audi, jukněte například na designově opravdu výjimečný model Audi A7.
Jestliže si ostatní styly mohou kupovat i ojetá auta, k vám se nakupování v secondhandu nehodí. Leda, že by šlo o nějaký ušlechtilý, drahý a okázalý veterán házící chromové odlesky na kilometry daleko.
Okázalá auta by měla být v zářivých, ale kultivovaných barvách, v metalíze a úplně nejlépe v perleťovém laku. Přímo úžasně vám k pleti půjde auto v královské modré či smaragdově zelené. Vám nebude vadit, že vaše auto bude „žrát i trávu podél silnice“. Hojnost umíte přijímat i dávat. :-) Vaše auto by mělo mít minimálně šestiválcový motor, osmiválec a větší by byl samozřejmě ideální. Praktičnost hraje roli jen občas, ve vaší rodině totiž nebude auto jen jedno.

Věřím, že jsem vám dala inspiraci na auta, která by mohla vyhovět vašim vysokým nárokům!

 

Zdroj: Blog Táňi Havlíčkové, Móda a duše.cz, Fashion for success

 

Objevte svůj (auto)styl!
Objevte svůj (auto)styl – Sportovní typ
Objevte svůj (auto)styl – Romantický typ
Objevte svůj (auto)styl – Ležérní typ
Objevte svůj (auto)styl – Elegantní typ
Objevte svůj (auto)styl – Nekonvenční typ
Objevte svůj (auto)styl – Avantgardní typ
Objevte svůj (auto)styl – Extravagantní typ

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *