Objevte svůj (auto)styl – Nekonvenční typ

27.7.2016 Veronika Petrů , , 4 komentáře

Nikoli výstřední, nikoli nudné. Nekonvenční typy, neboli rebelky rády narušují zavedené pořádky, jsou to ženy dvou tváří, a baví je tak hlavně auta, za jejichž volanty je zvykem vídat muže. Jako „jangové“ typy, které dostaly do vínku i trochu mužské energie, řídí rády a auto berou jako prostředek k vyjádření i zajištění svobody a soběstačnosti.

8 stylů by TH

Úvodní post a představení osmi stylů, typů osobnosti, podle nekonvenční módní návrhářky a stylové poradkyně Táni Havlíčkové jsem vám servírovala již před časem (zde). Pro ty z vás, které tohle téma zaujalo a zkusily si třeba i stylový test, teď chystám seriál o jednotlivých typech. A dnes je na programu:

Nekonvenční typ (Jang) – rebelka a rebel

Je styl žen kreativních, které tak trochu pohrdají konvencemi a rády si tvoří své vlastní zákony, tradice a limity.  Nosí pánské střihy, kombinované s různými doplňky ze všech stylů. Nekonvenční žena do svého oblečení ráda míchá takzvané stylové prohřešky a tím vytváří dojem, že žádný styl nemá, ale to je pouze pečlivě promyšlená manipulace, kterou tato žena dává najevo, že nebude tak jednoduché se v ní vyznat. Dokáže mást okolí romantickou blůzou s volánky, jen aby ji doplnila roztrhanými džínami, a už je spokojená – dosáhla svého – nevíte, zda je romantická nebo že by sportovní či extravagantní? Jindy se obleče do neforemného bavlněného svetru, z kterého jí sotva kouká nos, a k tomu si vezme mikro mini a kozačky až nad kolena. Nikdy vám nedovolí ujasnit si na ni svůj názor. Svým oblečením provokuje, ráda si hraje na nezávislou rebelku, jen proto, aby v momentě, kdy to nečekáte, přišla v dokonale padnoucích šatech z černého kašmíru, s bílým límečkem, s kabelkou od Valentina a dokonalými lodičkami. Dáma jak vystřižená z filmu z třicátých let… Tato dáma je totiž hravá a nic jí nikdy nestojí v cestě, aby si se svým oblečením hrála – a ona to opravdu umí. Je to stylová kombinace ležérní světice s extravagantní dračicí a jejich oba styly nekonvenční žena používá ve svém oblékání a stylu. Více zajímavých informací najdete zde.

Auto pro „rebelku“

Stejně jako v oblékání mají rebelky rády „stylový mix“, bude i výběr aut takříkajíc od každého něco. Žádné jasně dané třídy, segmenty, typy. Rebelka se může dobře cítit v SUV, pokud je to něco jako Range Rover Evoque, může se vymykat zažitým konvencím díky pick-upu (VW Amarok, Ford Ranger a mnohé další), mladá rebelka může jezdit například v nezbedném městském vozítku v retro stylu jako je třeba Mini Cooper. Výjimečně se k tomuto stylu hodí „mladé veterány“ neboli youngtimery. V těch je trocha té romantiky, kterou rebelky skrývají pod svou drsnou slupkou. Značkou, která má ve svém výrobním programu modely, které mohou oslovit nekonvenční typy, je i Škoda. Možná vás to překvapí, ale zeměmi rebelského stylu je Česko a Slovensko. Škodovka je sice ovlivněná svým „sportovním“ německým vlastníkem, přesto však modely Yeti nebo nový Kodiaq, se rebelkám líbí.
Na porušování konvencí a řádu musí mít člověk vnitřní sílu. I proto se k nekonvenčnímu typu spíše hodí výkonější auta, která mají pod kapotou více koní. V dnešní době je stále více aut nabízeno jen s automatickými převodovkami, trendem je udělat z manuální převodovky muzejní exponát. I proto si rebelky rády dají tu práci a budou řadit „ručně“. Vašimi barvami budou hlavně šedočerná a černá či tmavě modrá a určitě se nebojte vyzkoušet například matné laky.

Jaké auto je nekonvenční podle vás?

 

Zdroj: Blog Táňi Havlíčkové, Moda a duše.cz, Fashion for success

 

Objevte svůj (auto)styl!
Objevte svůj (auto)styl – Sportovní typ
Objevte svůj (auto)styl – Romantický typ
Objevte svůj (auto)styl – Ležérní typ
Objevte svůj (auto)styl – Elegantní typ
Objevte svůj (auto)styl – Okázalý typ
Objevte svůj (auto)styl – Avantgardní typ
Objevte svůj (auto)styl – Extravagantní typ

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

4 komentáře

Ala
12.8.2016

Dost dobry, akorát mě přijdou Škodovky jako hračky, dávám přednost Volkswagenu

Odpovědět

Katerina
13.4.2017

No, pro mladé rebelky VW Golf a za mě už dospělou jsou to rozhodně SUV. Kodiaq je OK, Yeti ani náhodou ! Ford Mustang určitě a třeba Audi Q2 a Maserati Levante dobrá volba :) To je za mě .

Odpovědět

Michaela
18.2.2019

Luxusní 😍😍 Mým bysněným vozem je Ford Mustang…a ejhle, ono to má své opodstatnění 🙏❤💕😇

Odpovědět

    Veronika Petrů
    18.2.2019

    Super 😁👌🚙

    Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *