Objevte svůj (auto)styl – Elegantní typ

25.5.2016 Veronika Petrů , , 2 komentáře

Elegantní dámy jsou konzervativní, ale jen v tom nejlepším smyslu slova. Mají rády klasické střihy, ostré linie, řád a pořádek a touží po dokonalosti. Dokáže se v našem nedokonalém světě najít dokonalé auto pro elegantní typ?

8 stylů by TH

Úvodní post a představení osmi stylů, typů osobnosti, podle nekonvenční módní návrhářky a stylové poradkyně Táni Havlíčkové jsem vám servírovala již před časem (zde). Pro ty z vás, které tohle téma zaujalo a zkusily si třeba i stylový test, teď chystám seriál o jednotlivých typech. A dnes je na programu:

Elegantní typ (Jin) – dáma a pán

Elegantní styl je stylem nejklasičtějším. Téměř každá žena má představu, že se právě tento typ žen mužům líbí nejvíc. Je to docela možné, protože ženy tohoto typu vysílají nepřehlédnutelnou ženskost, která září sebejistotou a sebedůvěrou. Elegantní ženy o sebe vždy pečují, jejich účesy, ruce, doplňky a celé oblečení je provoněno jemnou květinovou vůní a jejich umírněná gesta nenechají nikoho na pochybách, že se tady setkala pravá ženskost s dominantní elegancí. Ženy v tomto stylu mají rády opravdovou klasiku a málokdy se nechají zmást nějakým laciným trendem. Jejich styl je dokonalý, nenajdeme v něm žádné výstřelky ani laciné tretky, neoblékají se do výstředních barev ani do neforemných střihů, jsou si vědomy, že to, co je na nich ženské, musí být zdůrazněno, ať jde o výstřihy, které mohou být hluboké, sukně obepínající postavu anebo šaty, přes které umí elegantní žena přehodit hedvábnou šálu s nonšalancí, která není napodobitelná – tak tohle umí pouze elegantní žena. Na druhou stranu mohou elegantní ženy někdy působit přísně ve stylu „moje maminka je generál“. Elegantní dámy totiž v sobě mají hluboko zakořeněný řád a pořádek. Mladé dívky v elegantním stylu působí trochu usedle, ale to jen do doby, než přijdou jejich opravdu skvělá dospělá léta, kdy si svou nádhernou ženskost umí opravdu vychutnat. Elegantní žena si je svých předností velmi dobře vědoma a soutěžit s ní v eleganci je nemožné – vždy vyhrává. Více zajímavých informací najdete zde.

Auto pro „dámu“

Jste-li elegantní typ, vybírejte si auta německých značek. Ačkoli elegantní je spíše Anglie, automobilovou produkcí se vymyká. Elegantní auta obecně jako by vymírala, protože automobilky stále více hledí na trendy. Německá auta mají v sobě řádu a jakési klasiky a dokonalosti pořád nejvíce. Typicky elegantní značkou, tedy značkou dbající na spolehlivost, tradiční hodnoty i čistý a elegantní design byl vždy Mercedes-Benz. Jejich modely však v poslední letech sklouzávají spíše do stylu okázalého. Třída C, E a S si však elegantní styl zachovává. Možná vás to překvapí, ale mezi elegantní řadím i značku Porsche. Všimněte si, jak jsou její modely designově stálé, jak jsou úžasně spolehlivé a jak jsou ve svém segmentu brány za dokonalé etalony. Spojení elegance a sex-appelu je samozřejmě možné, dokonce i velmi časté. Obecně se pak dá říci, že to, co považujeme za etalon, to je elegantní. My všichni, napříč styly, když nevíme, když se to týká oboru, který je nám vzdálený, nebo když chceme působit seriózně nebo jen tehdy, když si chceme být jistí, že nešlápneme vedle, volíme věci elegantní. Hezkým příkladem jsou auta značky Volkswagen. Klasicky elegantním modelem je Passat, avšak například i Golf má elegantní základ stejně jako většina modelů, které sjíždí z výrobních linek této automobilky. Proč myslíte, že po silnicích jezdí tolik Golfů a Passatů, proč jsou tak oblíbené? Protože jsou elegantní, protože vyzařují stabilitu, protože cítíme, že nás nezklamou. Za elegantní byla dříve brána i značka Peugeot (dokonce se o ní mluvilo jako o francouzském Mercedesu), ale i ona se v posledních letech vydala jinou cestou. Vybrat byste si mohly i v showroomech Opelu, ale i zde je to spíše stylový mix.
Motor vašeho auta musí být hlavně spolehlivý, bude vám vyhovovat automatická převodovka a určitě si nebudete kupovat novinku, kterou včera představili na autosalonu, ale model, který už je nějaký ten pátek na trhu a přesvědčil o svých kvalitách. Co se karosáršké varianty týče, je to naprosto jasné, díky vám se stále vyrábějí sedany! Ať už se budeme bavit o Renaultu Thalia, Dacii Logan, Citroënu C-Elysée nebo zmiňovaném éčkovém Mercedesu. Sedan je klasika. Velmi vám k pleti půjdou auta v kultivovaných barvách, tj. v tmavě zelené, vínově červené nebo i tmavě modré. Vsadit samozřejmě můžete i na klasickou stříbrnou metalízu.

 Díky vám nejsou silnice plné crossoverů, SUV a MPV. Držte se svého stylu, tedy krásné klasiky.

 

Zdroj: Blog Táňi Havlíčkové, Móda a duše.cz, Fashion for success

 

Objevte svůj (auto)styl!
Objevte svůj (auto)styl – Sportovní typ
Objevte svůj (auto)styl – Romantický typ
Objevte svůj (auto)styl – Ležérní typ
Objevte svůj (auto)styl – Okázalý typ
Objevte svůj (auto)styl – Nekonvenční typ
Objevte svůj (auto)styl – Avantgardní typ
Objevte svůj (auto)styl – Extravagantní typ

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

2 komentáře

Markus
28.9.2017

Tak ta „kára“, která je na úvodním obrázku vypadá opravdu skvěle, tu si ale bohužel zatím nemohu dovolit, tak se rozmýšlím nad výběrem mezi Dacii Sandero nebo Dacia Duster, zda byste mi mohl někdo se zkušenosti zjednodušit výběr? Kupovat budu asi u http://www.rpz.cz/dacia kde už mám dobré předchozí zkušenosti.. Předem děkuji za odpověď, Markus.

Odpovědět

    Věra Petrů Vostrá
    29.9.2017

    Testovala jsem obě auta, osobně mám raději Dacii Duster, přijde mi zajímavější a svým způsobem i hezčí a mám na ni spoustu skvělých referencí co se její odolnosti a spolehlivosti týče. Ale určitě ji to chce vyzkoušet, není to takové „učesané“ SUV jako modely jiných značek. O to schopnější je ale třeba v terénu. Samozřejmě záleží na tom, co od auta očekáváte, kam nejčastěji jezdíte, jak auto využíváte atd.. Přeji šťastnou ruku při výběru!

    Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *