VLOG – Jak vypnout stop&start systém?

Tentokrát něco pro odpůrkyně systému stop&start. Pokud vás to zhasínání motoru a následné startování při každém zastavení štve tak jako mě, můžete tento systém vypnout. 🤓

Nové auto bez tohohle jen zdánlivě bohu- a ekolibého systému už člověk prakticky nenajde. Když jsem měsíc pečlivě počítala každou sekundu, kdy je vlivem činnosti systému stop&start motor vypnutý, dopočítala jsem se hodiny. Za hodinu motor na volnoběh spotřebuje asi 1,5 litru benzinu či nafty. Těžko říct, jestli to ty náklady na větší autobaterii, na samotné příslušenství systému a speciální startér i větší opotřebení motoru vyváží. Starty jsou totiž pro motor zátěž, hlavně ty studené. Stop&start systém sice začne „chcípat“ až po nějaké době od nastartování „klíčkem“, ale dostatečný čas na zahřátí zdaleka nedávají všechny systémy ve všech autech, spíše naopak. Má to jednoduchý důvod, když se v laboratoři měří emise pro homologaci nového auta, měří se u prakticky studených motorů. Výrobci tak musí využít všechny „zbraně“ proto, aby normy splnili. Jen tak pro zajímavost, olej v motoru se na provozní teplotu zahřeje až po nějakých 15 minutách jízdy. Neplést si s teplotou chladící kapaliny, ta je na tu svou správnou teplotu ohřátá rychleji.

Nehledě na to, že některé stop&start systémy startují pomalu v případě, že chcete být „na světlech“ nejrychlejší. 🏎 Takže jak vypnout systém stop&start?

 

„Jak na to“ video z nové série vlogů na Autokabelkách!

Více na Youtube kanálu Autokabelek!

Žádné zdržování na křižovatkách 😉

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení! ?

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *