Jak to funguje? Park assist a kamerový systém 360° (Renault Captur)

I tentokrát použijeme příklad nového Renaultu Captur a vysvětlíme si funkci a přínos parkovacího asistentu Easy Park Assist a kamerového systému 360°.

KAMEROVÝ SYSTÉM 360°

Nový Captur je vybaven 360° kamerovým systémem. Čtyři nezávislé kamery zobrazují v jediném obraze překážky umístěné kolem vozidla. Systém je ideálním pomocníkem při parkování nebo pro jízdu v úzkých prostorech bez rizika poškození vozidla. Systém se automaticky aktivuje při zařazení zpátečky a je možné ho spustit také pomocí tlačítka umístěného pod obrazovkou multimédiálního systému. Systém zobrazuje na obrazovce dva záběry: přední nebo zadní pohled podle zvoleného rychlostního stupně a navíc možnost volby mezi 360° pohledem z ptačí perspektivy nebo detailním záběrem kamery na straně spolujezdce.

EASY PARK ASSIST

Systém Easy Park Assist usnadňuje manévrování s vozidlem, resp. napomáhá řidiči jak při vjezdu do parkovacích míst, tak při jejich opouštění. Při parkování je řízení zajištěno senzory, zatímco řidič pracuje pouze s pedály a převodovkou. Captur umí “skoro” sám zaparkovat jak příčně, tak podélně.

 

Obdobné pomocníky najdete samozřejmě i u mnoha jiných modelů jiných značek a jejich funkce je velmi podobná, takže věřím, že tohle malé technické okénko bude pro vás přínosné.
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *